Skip to main content

Topic: zippy 1800 TX (Read 1871 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zippy 1800 TX

Kupio sam bateriju iz hobby kinga zippy 1800 tx za turnigy 9x i nakon dva mjeseca baterija je poludila.jedna od tri celije se jednostavno napuhala i sad mi pokazuje na punjacu da jedne celije nema.sta da sad radim.jel se to nekome isto dogodilo.punio sam je uvijek na 1A

Odg: zippy 1800 TX

Reply #1
I meni je lipica iz 9x poludila, nebre se balansirati, koma..... Punjena je bila možda 5x i poludela....

Odg: zippy 1800 TX

Reply #2
Jel' to ona Rhinica?
Da ju niste možda previše ispraznili?
Inače Draye, tu bateriju možeš bez brige punit s 3.6A, ionako ona nikad ne "trpi" jer stanica troši siću struje
MAK Zapad

Odg: zippy 1800 TX

Reply #3
Ispraznila se na 8,2V i onda kad sam je izvadio iz stanice vidio sam da je jedna celija napirena kao balon.Zippy1800 9,9V 5c.vjerujem da joj nema vise pomoci

Odg: zippy 1800 TX

Reply #4
Probaj samo tu čeliju prek balans konektora podići,ali nemoj sa pretjerivat sa strujom i stalno je mjeri.
U večini slučajeva pomaže,barem je meni.
Robert

Odg: zippy 1800 TX

Reply #5
A sto si ju ispraznio do kocena?


Sad je za smece :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: zippy 1800 TX

Reply #6
Lipo se vratio u zivot.dali ce se ispuhati nakon nekog vremena? Punio sam je 1min kao Nimh i onda je vratio na lipo balance

Odg: zippy 1800 TX

Reply #7
Još nisam vidio LiPo koja se ispuhala, vidio sam samo kak se napuhavaju  :)
MAK Zapad

Odg: zippy 1800 TX

Reply #8
Još nisam vidio LiPo koja se ispuhala, vidio sam samo kak se napuhavaju  :)

Jemput sam zašlusal novu batku od helija,naravno slučajno.
Napuhnula se u sekundi,kroz pol sata se malo "SMIRILA" i djelomično ispuhala,poslje punjenja je "SPLASNULA"........da moguče je
Robert

Odg: zippy 1800 TX

Reply #9
Probat cu danas par puta napunit i ispraznit preko balans punjaca pa cemo viditi sta se dogadja