Skip to main content

Topic: multiwii pitanje (Read 5390 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: multiwii pitanje

Reply #15
Probaj samo jedan ESC da ti bude napajanje za pločicu na druga 3 ostavi + odpojen... nadam se da si me shvatio.

Odg: multiwii pitanje

Reply #16
vec je tako spojeno.
jedan ESC napaja receiver, jedan napaja arduino plocicu.
senzor se napaja sa stabilizatora na 3.3V spojenog direktno na bateriju.

Odg: multiwii pitanje

Reply #17
vec je tako spojeno.
jedan ESC napaja receiver, jedan napaja arduino plocicu.
senzor se napaja sa stabilizatora na 3.3V spojenog direktno na bateriju.
Ne znam što bi te moglo mučit jedino da probaš sa UBEC-om nekim zasebno odvojit sve to. Ali to sumljam da bi moglo riješit problem.. letim drugu pločicu tako da nemam neki pametni prijedlog..

Odg: multiwii pitanje

Reply #18
sad sam mjerio napone, nesto mi je otislo na plocici izgleda.
vjerojatno stabilizator, ziro dobiva 6V trenutno, i bio je vruc kozna jeli jos ziv..

Odg: multiwii pitanje

Reply #19
aj barem nesta navodio sam te u dobrom smjeru, ;) nadam se brzom popravku i da se vratis u zrak sto prije... 8)

Odg: multiwii pitanje

Reply #20
jest, jest, hvala na pomoci :)
u zraku sam cim stane kisa da mogu do cipoteke. :)

Odg: multiwii pitanje

Reply #21
jeli zna netko sto treba napravit na ovoj plocici da se spojim direktno na itg3205 senzor?
drukcija je nego ova druga sto imam neznam jesu li dobre upute u postu gore.


Odg: multiwii pitanje

Reply #23
na senzoru pise
INVENISENSE
ITG3205
OIW949 FZ
EL 3038 J

ova plocica (a i ona druga plava) mi nije radila kako treba kad bi je spojio po uputama sa multiwii stranice.
na plavoj plocici mi je pomoglo kad sam prerezao neke pinove i spojio se na x2 x3 ispod plocice, ti si mi dao taj link.

znaci samo spojim zice ovako kako kaze, i iskoristim tamo prilozeni source code?

 

Odg: multiwii pitanje

Reply #24
Pogledaj gdje je oznaka za 1 pin, mislim da je ovdje zarotiran cip kao na ovoj slici. Rezes i spajas se na iste vodove kao na prvim uputama, samo ti moze biti cip zarotiran i raspored kondica drugaciji, pa s baterijom pratis koji pin s cipa ide gdje na plocici (nezam dali je na slici ista kao i tvoja plocica).

Odg: multiwii pitanje

Reply #25
napravio sam prespajanje na ovoj zelenoj plocici ali nije mi htjelo radit, uopce nista ne salje ziro.
sad sam spojio nazad stari senzor, i dobijem ovu sliku ko dolje.

nikako da mi proradi multiwii.
narucit cu si jos jedan senzor, a onda ako i snjim bude problema narucit cu s hobbykinga onu plocicu.