Skip to main content

Topic: Po jutru se dan poznaje :) (Read 5128 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Po jutru se dan poznaje :)

I tako jutro krene loše..vrlo..još na putu na posao..pa čak i doma nekakva misao "kako mi se nejde na posao"..no krenuh i dođoh..

a kad mi u ured dođe ruski kolega i kaže: dođem ti u ured, imam nekaj za tebe.

ajde rekoh, tu sam..i tako ne prođe ni pet minuta i eto njega...vidi što sam donio..vidim..pa eto, to je poklon za tebe. ja pao na guzicu.

jer, priča je da sam prije neki dan razgovarao s njime, i kako znaju od ranije da sam modelar, on me tražio pomoć. i ja mu pokazao svoje modele, slike video, naš forum i tako pričali i pričali..pa kaže on: vidim da voliš avione, ovo meni stoji na balkonu, novo je, pričao curi o meni, kak imam super avione kak smo mi u HR veliko društvo modelara bla bla i veli tak ona nek mi ga pokloni..

i eto ga. moj novi mali žuti ljubimac. rekli bi mlađi brat od Wacoa..o kako me hoće žuto..valjda jel sam lud, ko će znati   :D :D

YAK jel..pa nisam u ameriki da vozim neki F  :D

i tak, kaj da vam velim..može ono kaj je on meni rekao: eto da ti ne bude dosadno u rusiji :) pa kako stvari stoje i neće biti  ;D

pa da vas i upoznam s novim kanarincem YAK 54

[attach=1]

[attach=2]

wingspan:400mm
L:360mm
Flying weight:36-38g  ???
Motor:micro coreles
Bat:3,7V 150mAh

dolazi u kutiji sa stanicom i dva propelera i baterijama. zanimljiv detalj je da nema punjača baterije već se ona utakne u stanicu koja napuni bateriju sa 4xAA baterije  ::) neznam ni sam kaj da radim s njime..i kako da radim..to je brijem više za dvoranu jer sama pomisao da ga dignem u zrak u ovom vjetrovitom gradu je skoro pa suluda..no žut sam, jel  8)

kako god, zanimljiva igračkica koju ću provozat po ruskom nebu...no i počinje se od malih stvari kaj ne  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #1
dolazi u kutiji sa stanicom i dva propelera i baterijama. zanimljiv detalj je da nema punjača baterije već se ona utakne u stanicu koja napuni bateriju sa 4xAA baterije  ::)

Kupi punjač u pluramaksu. http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/NE4210902.html
Ili; http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19197__Nine_Eagles_100_240V_Adaptor_with_Charger_US_Plug.html
Metoda punjenja preko stanice brzo ispuca AAA baterije.

Daj točno oznaku baterije? Vjerujem da je riječ o ovoeme tipu; http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19419__Turnigy_nano_tech_160mah_1S_25_40C_Lipo_Pack_Fits_Align_Trex_100_.html

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #2
Super modelcic :)
Al istina s tim se bas nebi moglo vani letjeti, ali valja probati jedan dan kad nebu ni daska vjetra

A za punjenje baterija, ako imas punjive AAA baterije mislim da ti je to najbolja opcija. Ja sam imao istu stvar sa RC malim helicem koji se puni preko stanice (iako moze i na USB) pa sam ga tako i punio a kad bi se baterije od stanice ispraznile samo njih napunim..

Ili kupis u nekom vecem ducanu veliki paket tih baterija pa to trosis.. :)

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #3
спасибо для Pluramax..evo taman mi je preko puta..ni 3000km daleko  ;)

hehe sale malo. nemrem ja nikuda jer nisam u HR pa sam osuden na varijantu:snadi se. biti ce to model kakvog se ni Grunf nebi posramio  :D :D

budem se pozabavio s AA baterijama..no ko za peh, imam doma novi novcati set NiCd AA 2500mAh baterija s ultra brzim punjacem,Sony firma..i naravno, kako nisam imao namjeru išta tu koristiti s tim baterijama ostao je doma  :-X vidjet cu kako ide varijanta sa onom forom 20 baterija za pet kuna..pa taman da leti po dve tri minute super  ;D

evo još par slika

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

imao je jedan let..kondorov let..i ostao je bez perja. sada moram smisliti nekakvu umotvorinu iz "ruske priručne garaže"...a kaj da smislim neznam ni sam jer već i pomisao ima više od 36g a kamoli da uzmem neki rezervni dio za ovog kanarinca..ajme, pomagajte  :D :D

[attach=4]

najbolja od svega mi je ipak baterija. kako nisam diler pa nemam gramsku vagicu ovako odokativnom metodom taman za jedan joint  :D smiješno mala smiješno lagana...bemti, a lipo bag mi u HR  ;D uglavnom, baš mi je kolega uljepšao dan s ovim malim kanarincom :-*

[attach=5]

ništa, kad dođem mado bacim se na posao oko repa pa da vidim kaj može kanarinac u zraku..i može li  :-\
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #4
E moj Željac

Sav si u tonu čak i kemiska je žuta (zadnja slika)

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #5
mislim, čisto da primjetim kako male stvari imaju puno veze..recimo kako sam obilježio svojeg FunCuba..i eto kako se povijest poigra sa sudbinom..dobijem YAKa i kad tamo  ::) da ne kažem da sam danas došao u crvenom na posao. ajme, sad će i knjižica i njihov sam cijeli  :D :D

FunCub rep
[attachimg=2]

YAK rep
[attachimg=1]
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #6
Sav si u tonu čak i kemiska je žuta (zadnja slika)

lool nisam ni skužio, imaš prav..vidiš kak je to.a imam punu čašu olovaka i crna i plava i ovakva i onakva imam čak i prozirnu no ja napikiram žutu jel  :D uzeo si žuti avion, ukrasio avion sa zvijezdom..i kaj dobijem zvjezdasti žuti avion. ma dosjei X su beba za mene  :D :D

ili nekaj stavljaju u vodu..a možda je i u zraku  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #8
ma ima da ruskinjama skidam grudnjake s njim po plaži..kakav smo par, ja ovako naočit mladić a on žuti ljepotan. ajme a ljeto je taman počelo... ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #9
bas je lijepi avioncek...da se to letit vani, kakav vjetar :D

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #10
posla prek glave i nikak da sjednem i poslozim ga...kanarinčeka svojeg  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #11
oduševio si me s aviončekom ko čovjek i ko komunista :D

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #12
imam ja v911 al sam ga raz*ebo do bola,zadnji let je bio koban povjetru direkt u pod na full speed-u puko canopy i naravno opet mi otiso repni motor,vjerovatno puko kontakt u njemu ali sve u svemu imam ti 2 lipice po 120mAh sa punjacem,javi ak budes tjeo uzimat
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #13
Lijepi pozdrav.
evo da ja nastavim sagu o ovom aviončiću. Darežljivošću kolege gradnjanina završio je u mom hangaru...
Danas sam ga prvi puta provjetrio.. i dojmovi su fenomenalni. :) Ne park flyer nego yard flyer :)
snimke od danas : http://dai.ly/x150ug9  ( nije samo yak.. ali mi je cijela danasnja flota u "tonu"

lp K.

Odg: Po jutru se dan poznaje :)

Reply #14
Lijepo,lijepo! ;)