Skip to main content

Topic: AddictionXL - new baby (Read 9670 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #15
Vrijedi probat.
Koji je preporučeni setup?

Nije da neznam letit ili nisam nikad letio...ali ovo je ipak 3d i da se ne zaje... ipak slušam iskusne koji to već voze.
Ako divljam sa zagijem valjda ću moć i sa ovime napravit koji krug i koju akrobaciju :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #16
Da da, mali Addiction je isto bolest za sebe :)
Problem u ucenju 3D-a je visina - ako imas visine, nista ne mozes izvest - ne vidis dovoljno precizno model a i nije zabavno.
Problem kad si nisko je da na pocecima me znas tocno strane kormila koje koristiti i vrlo cesto se desi da lijepi roll zavrsi DIREKT na nosu :)
(Ne govorim iz iskustva, ja sam ovo zapikavanje prosao na simulatoru i jako dobro upamtio orijentacijski koju palicu gdje trebam povuc)

Isto, nisam expert ali smatram da sam dosta daleko dogurao. Budem snimio nesto uskoro pa procijenite...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #17
ZA PA modele - PA setup - Thrust20/Quantum30 (motor/kontroler) - ostalo (servo, Lipo itd.) po želji. npr. Corona servi (929) Zippy (30C) batt. i sl.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #18

Problem u ucenju 3D-a je visina - ako imas visine, nista ne mozes izvest - ne vidis dovoljno precizno model a i nije zabavno.
Problem kad si nisko je da na pocecima me znas tocno strane kormila koje koristiti i vrlo cesto se desi da lijepi roll zavrsi DIREKT na nosu :)


Zato model mora biti ULTRALIGHT sa >2x potiskom. 5m visine je dovoljno - i vidiš i blizu je - a možeš/stigneš se izvući iz svakog g...na.

I jako je zgodno ako je model "neutralan" (PA jesu -svi) + dati si truda u trimanju.

Npr. Butterfly (tema je tu negdje) odleti slow roll bez nekog dodavanja dubine i vertikale - jasno da to izgleda "bačvasto" ali daje dovoljno vremena za učenje pravog inputa u pravo vrijeme. Isto tako inverted leti bez korekcije sa dubinom. Značajno olakšava učenje.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #19
Da da, apsolutno se slazem...korekcija inverteda je iznimno teska jer u istom trenutku vodis bitku sa obrnutim kormilom - jos ako ides od sebe - hijao :)
5m je ideala, ali jos uvijek visoko :P dobro salim se malo, ovisi za koji model.

U zadnje vrijeme me najvise vesele slow i 4 point rollovi (8 ucim) jer toliko pomazu oko rolling harriera i preciznog letenja da to nisu istine :)

Svi krenu sa hoverom sto je skroz krivo jer fulavaju vec na ulasku u isti, al to je za neku drugu temu :D



Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #20
PA modeli su zaista izvrsni po pitanju letenja, imam i njihov setup s kojim sam prezadovoljan. Jedina zamjerka je da su (osim što su lagani) i vrlo krhki. Nećeš ga slomit u zraku sigurno ali ne trpe niakve grubosti na zemlji. Ja sam malo zakačio kormilom dubine po zemlji i sad muku mučim da nađem (povoljno) foliju. Sretno ti bilo sa novim modelom, Addiction je stvoren za 3D.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #21
Hvala ti.

S laganim modelima je uvijek tako, s jedne strane imaju tako malu masu (i energiju) da na izgled ozbiljan pad napravi malu štetu, s druge strane samo malo lupneš po autu ili zapneš negdje i pukne kao šibica. btw jednog sam poklopio sa haubom od gepeka - pukao po pola - ali nakon popravka letio još godinama.


Oko 3:20 - "ispao" iz hovera (kriva komanda kormila) - šteta - mala

PA Addiction X -blue- maiden crash

Oko 7:10

Michael Wargo - zapeo krilom u knife edgu - šteta - nema.

MIchael Wargo Pilot's Perspective Addiction X with Crash!



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #22
Samo napomena iz iskustva - stari i ja smo na PA Extru 260 stavili setup koji nije bio brandirani PA (Turnigy SK3 motor, Castle regler i ne sjećam se točno koje servače, ali su po svemu bili ekvivalent ovim "PA", čak i kućištu. Identičan servo, ali valjda jeftiniji) - ušteda je bila ogromna, a model je letio ko blesav. Samo moraš provest malo vremena surfajući da nađeš odgovarajući setup
MAK Zapad

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #23
SK3 motori su dobri i vrijede svoje novce ( osim ultra mekanih osovina, grdo ju pogledaš i već je spigana, ali rezervne osovine koštaju 1$ pa nije važno. Prošle godine sam zamijenio bar 10 osovina.). O Castleu nemamo kaj pričati - super roba.
Koristim Corone dvije godine (929, 939, 238 DG MG) i nikada nisam imao ni jedan problem. Vrlo precizni i jaki.

XL zahtijeva 17mm (širina) serva, a tu Corona ima ptoblem. 239, 339 (17mm) imaju drugi zupčanik nakon motora uprešan u metalno 'zvono' ( uzdignuče) i taj uprešani spoj popušta u 100% slućajeva (pitanje vremena). Kada se to desi sevo ostaje u max otklonu i nemaš šanse za spas.

Samo par firmi još uvijek proizvodi 17mm serva a Hitec je od svih najjeftiniji i dovoljno pouzdan.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #24
Ja nisam koristil Corone, mislim da su bili Vigor servači ak se dobro sjećam
MAK Zapad


Odg: AddictionXL - new baby

Reply #26
PA standardno prodaje Vigore za svoje manje modele.

319 nisam koristio i nisam naišao na iskustva po forumima.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: AddictionXL - new baby

Reply #27
Ja ih imam par novih, pa mogu jedan otvorit i poslikat prijenos da si pogledate!


Odg: AddictionXL - new baby

Reply #29
Odličan izgled 319..ovako ne vidim da je nešto šlampavo.

319 je brza i nešto malo slabija po snazi 339.  Kod Corona su nabolji 538, 339, 939, 929 i naravno 238 koji je vjerojatno najbolji u kategoriji po toj cijeni !  Metalne getribe obavezno, osim za 633 koji je 6 grama servo i izgleda da preživljava u DLG.
918 je smeće i getriba puca, ali u nu paše rezervna od GWS naro svih podvrsta.
Kod digitalaca paziti da su svi u kompletu digitalci, jer vole 'pjevati' po liniji napajanja (HXT900 poludi u blizini, kao i slićni burek-servo).

Damir