Skip to main content

Topic: tema - EU, CARINE, POREZI  (Read 11426 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #15
Ovo sto sam napisao gore stoji
inace prilikom kupovine u zemljama EU njihov PDV se ne uracunava u Racun na Robu koja ide van zemlje i do sada a ako ste ga placali pa trazili povrat to ste sami ucinili gresku.

Sad ste i stručnjak za carinu?

Ako kupim nešto u EU i NE IDEM izvan EU onda plaćam porez u toj državi u kojoj sam kupio proizvod, jel tako?

zed - ek
pokazes Pasos - Putovnicu da nemas radnu dozvolu i peljaj Misko

ali rijetko kada zahtijevaju

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #16
@tojesvestotrebasznati
Ovo sto sam napisao gore stoji
inace prilikom kupovine u zemljama EU njihov PDV se ne uracunava u Racun na Robu koja ide van zemlje i do sada a ako ste ga placali pa trazili povrat to ste sami ucinili gresku.




Ivane

Nisi u pravu ti pričaš kada netko ima firmu tj. pravne osobe i kupuje u drugim zemljama, naravno da nema poreza ali isto tako taj isti koji kupuje treba izaći iz zemlje preko špeditera i za to grantira tj.izvozne papire radi ta matična kuća koja je izdala fakturu jer je kod njih  i kod nas jebeno ako napraviš fakturu i roba ne pređe granicu, pa svi i ja u svojoj firmi rađe imam izvozni trošak od 270kn na Jankomiru pa nek onda robu on ostavi u HR ak ima muda.
A za fizičke osobe su drukčija pravila, platiš porez u drugoj državi i poslije ideš po njega, jedino možeš isto tako da ne platiš porez tamo ali moraš obavezno imati špediciju koja radi izvozne papire i koja prati robu do izlaska iz te države. Nemreš ti stavit robu u auto i reći ej ja sam Marjan iz kroatije i idem u Zagreb a on bu ti napravil papire bez poreza. Mi svi idemo na prvu varjantu jer nemaš niti izlaznih troškova iz te države niti ulaznih u našu državu niti carinjenja u Jankomiru .

A kada uđemo u EU plaćamo poreze u državama u kojima kupujemo robu nema povrata poreza niti nema poreza u lijepoj našoj nego ćemo njihov porez u poslovnim knjigama uvrštavati u naš pred porez i kvitat ga sa ulazno izlaznim papirima.

lp



Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #17
@tojesvestotrebasznati
Ovo sto sam napisao gore stoji
inace prilikom kupovine u zemljama EU njihov PDV se ne uracunava u Racun na Robu koja ide van zemlje i do sada a ako ste ga placali pa trazili povrat to ste sami ucinili gresku.




Ivane

Nisi u pravu ti pričaš kada netko ima firmu tj. pravne osobe i kupuje u drugim zemljama, naravno da nema poreza ali isto tako taj isti koji kupuje treba izaći iz zemlje preko špeditera i za to grantira tj.izvozne papire radi ta matična kuća koja je izdala fakturu jer je kod njih  i kod nas jebeno ako napraviš fakturu i roba ne pređe granicu, pa svi i ja u svojoj firmi rađe imam izvozni trošak od 270kn na Jankomiru pa nek onda robu on ostavi u HR ak ima muda.
A za fizičke osobe su drukčija pravila, platiš porez u drugoj državi i poslije ideš po njega, jedino možeš isto tako da ne platiš porez tamo ali moraš obavezno imati špediciju koja radi izvozne papire i koja prati robu do izlaska iz te države. Nemreš ti stavit robu u auto i reći ej ja sam Marjan iz kroatije i idem u Zagreb a on bu ti napravil papire bez poreza. Mi svi idemo na prvu varjantu jer nemaš niti izlaznih troškova iz te države niti ulaznih u našu državu niti carinjenja u Jankomiru .

A kada uđemo u EU plaćamo poreze u državama u kojima kupujemo robu nema povrata poreza niti nema poreza u lijepoj našoj nego ćemo njihov porez u poslovnim knjigama uvrštavati u naš pred porez i kvitat ga sa ulazno izlaznim papirima.

lp

PDV je  Hrvatski  interni porez,isto tako je u drugim zemljama EU zone i ako ti kupujes robu u Austriji ne placas na tu robu njihov PDV
a ako ga platis trebas traziti povrat a to je samo daj pa vrati

uzimao sam kod Lindingera kao privatna osoba i dva puta su mi u predracunu stavili njihov PDV, nazvao sam i ispravili su,kasnije nisam imao tih problema.

od 01.07. ako ides po kupljenu robu tamo,stavis u Auto i kuci,
nikakva Spedicija nema sa tobom posla,takodjer ni carinici na granici.
vozio sam moje proizvode narocito u Austriju dosta puta, takodjer i dovozio od njih,

moze biti da ce u pocetku izvjesno vrijeme biti nesto drugacije za Hrvatsku ali ako ides npr. kod Lindingera i napunis Auto nema prepreka a niti Austrijskog PDV

Re: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #18
Moraš platiti neki pdv u nekoj državi, inače bi države bankrotirale. Ako ne u inozemnoj, onda u svojoj.

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #19
uzimao sam kod Lindingera kao privatna osoba i dva puta su mi u predracunu stavili njihov PDV, nazvao sam i ispravili su,kasnije nisam imao tih problema.

Što si uzimao predračun ak si tam bio po robu ?

Ti mješaš dvije stvari:
1. mi pričamo za robu koju kupuješ direktno u dućanu i za nju ne možeš dobiti račune bez poreza ako ne ideš na špediciju.
2.kada kupuješ preko internet trgovina s shipingom onda ti rade račune bez poreza jer im je pošta i shiping garancija da ide iz njihove zemlje tj iz EU,ako radiš dostavu u Brežice(SLO) na post restante onda ti nakaleme svoj porez jer nije izašlo iz EU, ili ti ne naplate porez u Austriji ali pri isporuci u SLO pošti ti naplate slovenski porez. To pričam jer je provjereno i iskusio sam to na svojoj koži.

To kad ste Vi kupovali u lindigeru nije bilo EU i ostalih stvari. A isto tako niste sigurno  naručivali u Hr iz drugih zemalja pošto ste na drugom kontinetu.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #20
Tojesvestotreba... Kaze ovo:
Otidjes u austriju, kupis heli i kazes da si iz hrvatske, oni ti maknu porez i ljepo dodjes u zg (slobodne granice) i to je to.
Jedino neznam kak frendovi slovenci odu u ikeu, plate austrijski porez i to je to, nikad im nisu dali bez poreza je se on placa u zemlji kupnje a onda brate mili razvozi po eu kolko te volja....

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #21
Ma pustite ga on je star i pametan i mi mladi nikaj ne znamo!
Jos sam cekam da me pocne ucit kak cure ljubit il ne znam...vozit bicikl :D

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #22
uzimao sam kod Lindingera kao privatna osoba i dva puta su mi u predracunu stavili njihov PDV, nazvao sam i ispravili su,kasnije nisam imao tih problema.

Što si uzimao predračun ak si tam bio po robu ?

Ti mješaš dvije stvari:
1. mi pričamo za robu koju kupuješ direktno u dućanu i za nju ne možeš dobiti račune bez poreza ako ne ideš na špediciju.
2.kada kupuješ preko internet trgovina s shipingom onda ti rade račune bez poreza jer im je pošta i shiping garancija da ide iz njihove zemlje tj iz EU,ako radiš dostavu u Brežice(SLO) na post restante onda ti nakaleme svoj porez jer nije izašlo iz EU, ili ti ne naplate porez u Austriji ali pri isporuci u SLO pošti ti naplate slovenski porez. To pričam jer je provjereno i iskusio sam to na svojoj koži.

To kad ste Vi kupovali u lindigeru nije bilo EU i ostalih stvari. A isto tako niste sigurno  naručivali u Hr iz drugih zemalja pošto ste na drugom kontinetu.

lp

Da pojasnim,

nikada nisam niti vidio Lindinger,
narucivao sam Fax-om i svaki puta naravno trazio predracun i svaki puta ga dobijem za sat ili dva  upravo zbog ovoga sto se vama desava,

na sve vrste Robe koja napusta zemlju se PDV te zemlje ne unosi u racun i ne placa, jednostavno racun dobijes bez PDV Sume,

je si li nekada narucio npr. kod Lindinger-a i trazio da ti njihov PDV ne stavljaju u racun jer roba ide van ?

pokusaj samo da se uvjeris ali zahtijevaj da ti ga izostave, ne moras i stvarno kupiti, nije samo PDV u pitanju,na mnoge artikle mozes ostvariti popust na cijeni,ne na sve ali na pojedine mozes i za to se najpre sastavi spisak stvari koje zelis kupiti i trazis predracun sa napomenom da kao vjeran kupac zelis imati izvjestan popust na kupovnu cijenu, pokusaj ne kosta te nista,

kako mislis da sam ja kupovao a EU jos nije postojala,sigurno je postojala, Njemacku sam napustio prije 4 godine,
pa ja nisam jednom prodao moj proizvod u zemlje EU i svaki puta izostavio Njemacki PDV a takodjer i kupio na isti nacin.

Pa dobro, vi placajte i to sto ne morate, vidim da imate Peneze 


Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #23
I pitam se zasto se ja uopste sa vama "natezem" ako vi znate bolje i pojedinci u svojim komentarima prelaze granice fer diskusije,
ja licno rado prihvatam svaciju pomoc ili savjet

ovdje Imam dva primjera gdje mozete vidjeti da na racunima nema PDV

jedan je za dijelove koje sam Fax-om narucio za nasega kolegu  Bodula, kako se njima zurilo da Quad sto prije poleti moj uvjet je kod narudzbe bio da salju direktno u Hrvatsku i to na najbrzi moguci nacin a to su zadarci trazili,  PDV je izostavljen a sto je i normalno ako roba ide van,napominjem da sam tada vec bio ovdje u USA, kako u Minhenu i danas imam Bank Konto to sam sa konta prebacio novac na njihov Konto sto je ubrzalo stvar i time je otpala Paypal taksa od 3.06 eur.

drugi Racun, narucio sam godisnju pretplatu za Modelarski Njemacki Casopis "FMT" za mene ovdje i tu je PDV izostavljen a sto ne bi bilo da zivim ja ili Bodul u Njemackoj
i taj racun sam platio sa Minhenskog Bankkonta

I jedan svjezi primjer,
Kolega nas narucio odatle ovdje FPV Naocale i ne bas jeftine,stavio moju Adresu,samo sam ih prepakovao i deklarirao kao poklon,poslao normalnom postom i on se zacudio kako ih je brzo dobio,Postar mu donio na vrata stana u Zagrebu,bez ikakvih dodatnih troskova i carinskih peripetija.

Facit - zelim vam povoljne narudzbe i kupovine,napominjem da se oficijelna korespodencija za ovakove radnje obavlja Fax-som ne E-Mailom
Njemacki PDV iznosi 19%

Pozz

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #24
Ma pustite ga on je star i pametan i mi mladi nikaj ne znamo!
Jos sam cekam da me pocne ucit kak cure ljubit il ne znam...vozit bicikl :D

Hvala na komplimentu zed !

to se kaze,
sanjao sam nocas da ce me Cucak ugristi za Guzu.
i San se obistinio

Pozz

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #25
a čemu se opet svađate? i kaj vam je toliko kriv sštznati? kak je guru lijepo rekao u postu o modelarstvu,pustimo da svatko bude modelar na svoj način.on je takav i dajte mu to pravo  ;)

nego,samo da pitam kaj se tiče recimo lindija.jel taj porez ono kaj je na sajtu uključeno u cijenu, no kada staviš proizvod u košaricu, oni umanje cijenu. jel to znači da odmah maknu porez ili je to nešto drugo? mene osobno veseli kad napunim košaricu,izračunam si trošak, a kad ono u košarici manje...znači pitam, jel to oni odmah oslobode poreza kupca? isto je i preko weba u švagiju. fala.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #26
Ok, maknu ti porez od zemlje iz koje naručuješ, ali bi ga onda zakonski trebao platiti u zemlji u koju naručuješ. Inače bi svi kupovali stvari izvan svoje matične zemlje tako da nikome ne plate pdv i države bi bankrotirale.

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #27
To je tocno (do ulaska u EU). Hrvatska je potpisnica zakona o sprecavanju dvostrukog oporezivanja. Znaci ako kupis nesto u EU i ako se izvozi iz EU skida se porez maticne zemlje i placa porez u Hrv.
To cak vrijedi i za jedan dio americkih drzava ( ovisno o postojanju ugovora izmedju odredjene drzave i Hrv).

Nakon ulaska u EU placa se iskljucivo porez u zemlji gdje se kupuje i ne placa se Hrv porez pri uvozu.

Za sada nije bas jasno sto je sa granicom od 160kn pri uvozu postanskih posiljaka. Pitao speditera i oni cekaju neko objasnjenje.

S druge strane Hrv nema carina za dobar dio kineske robe. EU ima, pa se moze dogoditi da ce postojati neka carina na robu iz kine.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

 

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #28
pozz ekipi
evo pitanje trazia san ali nisan ga nasa .
koliko je moguce unijeti u hrv bez placanja pdva?
inace san iz splita , a narucia bi sa rctimer i hobya

hvala
No pain No gain

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #29
160 Kn
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24