Skip to main content

Topic: dual aileron wing type problem (Read 3222 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dual aileron wing type problem

kad stavim na elerone po jedan servo i na stanici (spectrum dx6i) upalim -Dual aileron wing type, rade mi servaći naopako, kad pomaknem palicu u lijevo avion ide u desno.
nađem u stanici reverse ali radi mi samo na jednom servaću ( od elerona, a AUX1 nemogu staviti u revers) pa idu obadva eleron gore ili dolje. da li je moguće na toj stanici podesiti da oba serva rade u revers modu?
 
hvala na budućoj pomoći

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #1
Ma sigurno se moze...
Procitaj uputstva?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #2
Ako neide revers na drugom servu, onda isprogramiraj taj "pogrešno hodajući servo" na programu servo hod sa +150 na -150, ili obrnuto. (naveo sam maksimalne pomake, no to ne mora biti tako)
Danijel

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #3
ja na graupneru imam to slozeno tako da mi je drugi eleron pod imenom flap kojeg prvo moram aktivirati, a ne aux pa probaj vidjeti jel imas to i reversaj ga, a mozes i zamijeniti kanale jedan za drugi tak da ih prestekas tj. onog koji je bio u auxu ustekas u eleron i obrnuto.

vazno je da procitas manual jel tamo sve pise.
struja zakon, nitro USTAV


Odg: dual aileron wing type problem

Reply #5
Bas sam to htjeo napisati.
Zamjeni Ail i Aux
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #6
kad zamjenim ista stvar

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #7
Nemoguće da je isto, dal ti sevoi stoje jednelo okrenuti? FLAP reverse ti reverzira AUX1 izlaz

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #8
jesi li uzeo stanicu u ruke i procitao manual?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #9
sada gledam manual i vidim da je to skoro isto kao i moj graupner. imas aile i flap za reversanje, malo se poigraj s time i vazno je da kada na prekidacu stisnes switch za flapseve da ti oba elerona ne odu gore vec dolje. to ispravvljas tako da zamijenis kanale u koje si ustekao service.

http://file.espritmodel.com/documents/dx6imanualweb.pdf

stranica 26
struja zakon, nitro USTAV

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #10
flap reverse i riješeno, hvala na pomoći

Odg: dual aileron wing type problem

Reply #11
ajde konacno.

uzivaj u letenju... ;)
struja zakon, nitro USTAV