Skip to main content

Topic: Zanimljiva rasprava o RC mlaznjacima na bug forumu (Read 2168 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zanimljiva rasprava o RC mlaznjacima na bug forumu

Trazio sam po guuglu gdje se moze nabavit kerozin u hrvatskoj jer vec duze vremena slinim za turbinskim gliserom (Inace sam tip covjeka koji radi planove godinama unaprijed  :D)

Uglavnom, naletio sam na temu u kojoj likovi koji nikad u zivotu nisu letjeli nicim, niti su napravili ikakav model, cvrsto odlucuju skupit pare i nabavit turbinu te sami izradit avion, i sve to za nekih optimisticnih 7000 kn  :D
Mislim, ima tamo par komentara ljudi koji su ipak malo realniji sto se tice para ali ipak, ne znam jesam li se vise krstio ili smijao dok sam citao temu  :D
Tema je vjerojatno od prije krista, al svejedno me nasmijala.

http://m.bug.hr/forum/topic.aspx?to=52989

Evo par, po meni, bisera:

Quote
Turbine su zakon!Pogotovo ako ih možeš nabaviti za 1000$,i to od 20lbs potiska.Kako je AIX 2.0 rekao,pulse jet je nepouzdan,a i ne zvuči kao pravi avion.
Ukupni trošak?Pa čuj,ako je turbina 1000$,dodaš još 50$ za servo motor(iz bananahobby.com).Kotače napraviš sam,isto tako krila i trup,a extract system nabaviš(mislim da je oko 100$).E,sada samo još trebaš izabrati materijal za avion.Koji mi preporučate kao najbolji?
Evo,ukupno 1150$,još nadodaj 100-150$ za trošak alata i boje i 1300$ je tu.
Pomnoži sa 5,2 i dobiš 6760kn.Još 700-1000kn za dobar kontroler i 7500kn je tu!Skup je to sport!

Ovaj mi je posebno drag:

Quote
Pa,bez afterburnera može i oko 600km/h a sa afterburnerom se probija zvučni zid(1100km/h+)!

 :D :D :D :D

Unaprijed se ispricavam ako sam nekoga uvrijedio  :D

 

Odg: Zanimljiva rasprava o RC mlaznjacima na bug forumu

Reply #1
Haha procitao,oni bi odmah na "konja",trebalo bi napisat: Decki a da vi sebi nabavite Bixlera?Najblize sto sam ja za svoje pare prisao "turbini" je Alpha Jet s 68mm EDF 10 Blade 1000W i to ima zvuk kao neki ajmo reci mlazni avion.Najbolje se cuje od 0:55 sekundi!

Alpha jet 10 Blade EDF

Odg: Zanimljiva rasprava o RC mlaznjacima na bug forumu

Reply #2
Nitko se nikada nije naučio na tuđim greškama....znači za očekivati je  ''Gromove sa neba...pa u rebra''...  :(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes