Skip to main content

Topic: Mig 21 EDF  (Read 2785 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Mig 21 EDF

Reply #2
Ako imas volje i malo vremena mozes napraviti i svoj nacrt, vjerovatno bolje od vecine ostalih nacrta.
Sve ovisi koliko hoces da Mig-21 bude precizan.
Hrvatska vecinom ima Bis verziju.
Skoro sve verzije su drugacije i cak kod pravog aviona dosta dijelova ne pase sa jednog na drugi.
Na prvi pogled ovaj avion izgleda vrlo jednostavno, medutim to sigurno nije, dosta je kompliciran.
Na trzistu cak ni ne postoji precizna maketa ni u 1/48, 1/72 .. a pogotovo nacrt.
Svi imaju poprilicne greske.
Najbolje je nabaviti maketu, puno slika, i otici vidjeti MIG-21 u zivo, i nakon toga zapoceti raditi nacrt sa korekcijama po maketi.
Jednog dana kada rascistim guzvu oko sebe, vjerovatno cu i sam pokusati sloziti EDF 90mm Bis verziju, a do tada stand by .. :)
U slobodno vrijeme malo po malo ga crtam za full konstruktivnu verziju, cak sam i za provjeru nekih rebra i presjeka trupa, 
slozio dio od nosa do kabine ..

Ako mislis raditi svoj nacrt i ako hoces da bude precizan, obrati paznju na oblik nosa, podrucje trupa ispod kabine, oblik trupa ispod vertikalnog stabilizatora ..
Mig ima od nosa do repa poprilicno promjenjivi presijek trupa, nije ni slican obicnoj ravnoj cijevi kao sto ga prikazuju na vecini nacrta.




 

Odg: Mig 21 EDF

Reply #3
Mislio sam uzet Beanies nacrt isprintao sam na dva B0 papira 140% verziju,naime iskoristio bi samo pregrade koje su na tom nacrtu samo za zatvaranje trupa a onda kad se zatvori trup bi izbacio te pregrade i u Turtle decku stavio regler i prijemnik a baterija bi dosla u kabinu,znaci ako bi uzeli samo "okrugli" dio koji je usis na avionu islo bi oko cca 2cm unutar usisa,tako nebi zrtvovao intake pa bi EDF imao dosta zraka.Jedino CG bi se promijenio sto bi moglao jedino ispravit s pomicanjem EDF-a jer baterija je skoro pa oko sredine aviona.