Skip to main content

Topic: Varazdinski NLO (Read 22555 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Varazdinski NLO

Reply #30
Necemo sad usporedjivati kineske pizdarije koje padaju svakodnevno s pravim letjelicama, nema bas smisla.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja bih u svakom slucaju rade imao kineske letjelice iznad glave, nego stare krsine od migova i pohabanih helica!


Odg: Varazdinski NLO

Reply #32
Da, jer svaki dan padaju ko kruske, jelda
Svaki dan na vijestima kak je nekog helic vojni opalio po glavi :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Varazdinski NLO

Reply #33
Ne padaju tako cesto samo zato sto krepaju na samom poljetenju!

Daj se uozbilji! Kada jednom ta stara kanata padne, nece ugazit travu, vec nedaj Boze pobiti jako puno ljudi!

Odg: Varazdinski NLO

Reply #34
To stoji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Varazdinski NLO

Reply #35
Moramo otic fakat pod hitno letit, jel ovako smo vec ko neke babe postali!

Odg: Varazdinski NLO

Reply #36
više nije samo lokalno....

http://www.jutarnji.hr/video--nlo-kruzio-nad-varazdinom--svjetleci-objekt-na-nebu-uznemirio-gradane/1170534/



 :D

fascinira kolko su novinari retardirani.... još koji dan i ispalo bu da je model bil na visini od 1km a ne 80m kolko je navodno stvarno bil

no to je i za očekivati od ljudi koji su željni bombastičnih naslova a nesposobni su pretipkati napisano....

s druge strane opet je zanimljivo stajalište ljudi na forumu  :)
znači ispada da svi koji su nekaj komentirali ili bar večina misli da je letenje iznad ljudi sa modelom od 5+kg u redu??

a kad se neko sranje dogodi onda budu svi kukali zbog raznih limita i zabrana koje budu došle

moj stav je ako imaš 2m sablje na heliću, maši njima 5cm od svoje glave kolko te volja... ali igra sa tuđim životima nije fora

isto tak ja nemam ništ protiv ruskog ruleta, poznata igra, poznata pravila... može igrat tko god želi
ali da netko igra ruski rulet pred tuđim glavama samo je pitanje statistike kad se bu potrefilo...  možete tu opravdavat na 100 načina svoje stavove ali ishod je samo jedan... čekamo kad bu nekog model ozbiljno ozljedil ili zatukel pa da dođu pravila za modelare i modelare kamermane


neko duže vrijeme nisam bil na forumu i skoro da sam pozabil zakaj....
danas se logiram i gle čuda... vratilo mi se odmah  :)


Odg: Varazdinski NLO

Reply #37
Nitko to ne opravdava, ali ja ne vidim da je covijek letio iznad necijih glava!

Odg: Varazdinski NLO

Reply #38
Nitko to ne opravdava, ali ja ne vidim da je covijek letio iznad necijih glava!


strogi centar grada, gradska jezgra u 18 sati  :o

+ malo mašte



nebumo se zavaravali.... ništ se nebu promjenilo tak dugo dok se sranje ne dogodi...
pa nema smisla za daljnjom raspravom  :)

Odg: Varazdinski NLO

Reply #39
nemam komentara na let iznad grada jer uvijek nekaj može pasti, a i natpisi u novinama su smiješni.

predlažem da se kod idučeg incidenta sa ovakvom letjelicom upozori novinare da imaju gore gps navođenje i da sigurno špijuniraju pa da se istraga dodatno proširi ;)

Odg: Varazdinski NLO

Reply #40
Za letenje ajd mogli bi to nazvati let sa povečanim rizikom obavezno imati spotera kraj sebe jer i ako na djelić sekunde makneš poglead s letjelice stvari bi mogle krenuti po zlu, spoter mora znati pratit letjelicu i njezino ponašanje u zraku i isto tako znati prepoznati bilo kakvu anomaliju, također i očitavati signalizaciju kontrolera, ovo sve govorim jer je najviše pilota koji su ujedno i kamera operatori i negledaju u letjelicu nego u monitor - i sam sam takav, a pilot bi u svakom momentu trebao moći preuzet manualnu kontrolu i imati osigurano rezervno mjesto za slijetanje ili ne nužno obaranje u slučaju kvara. Nisam protiv snimanja ali jesam protiv onih koji idu u rizične situacije bezglavo i k tome još neznaju letjeti, neznaju 100% naštimati, provjeriti i testirati opremu, idu bez spotera... Moj kopter je prošao cijeli niz rigoroznih testiranja, nadogradnji i preinaka (čitaj stopio se samnom) prije nego sam ga se usudio uopće podići među ljudima a to je ono što neki fotograf koji kupi kopter i opremu ne dobije u paketu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Varazdinski NLO

Reply #41
@Belas
ovaj sta je snimao u Rijeci je letjelicu odnio kuci u konzum vrecici jer je zavrsila u nekoj zgradi pa slobodnim padom poljubila asfalt, srecom nikom nije pala na glavu (tu informaciju dobio jucer)


Ovaj biser koji je letio u Varazdinu nije svjestan da je grad prekriven wirelessom i to tako kvalitetno nabrijanom opremom da ni komarci ne lete oko antena u krugu 100m (Motorola 500mW + 6dBi omni), ucinak tog wifi su neki osjetili na svojim modelima
Letenje iznad centra, oko kazalista i obliznje crkve je stvarno rizicno i nepromišljeno pogotovo kad je najveci muving naroda jer kad padne 8-9kg i na krov pa po krovu dolje ima gadne posljedice.


Odg: Varazdinski NLO

Reply #42
To je neki "službeni" gradski WiFi - ili se neki provider zaigrao ili nešto drugo?
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Varazdinski NLO

Reply #43
Mislim da je službeni, Vž ima wifi po cijelom gradu,...

Odg: Varazdinski NLO

Reply #44
hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo trenutno radi na zakonu, tako da trenutno NITKO nema dozvolu da leti i snima iz zraka, jer za to odobrenje treba dozvola geodetske uprave, koja će tražit licencu hr. agencije za civilno zrakoplovstvo. a tu licencu nitko nemože dobit jer nije definirano kako do nje doć. svi koji lete i snimaju riskiraju kazne..