Skip to main content

Topic: Varazdinski NLO (Read 22640 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Varazdinski NLO

Reply #60
Nista svi prestanite vozit multije i svi cemo smirglat balzu i razbijat se s avionima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Varazdinski NLO

Reply #61
Nista svi prestanite vozit multije i svi cemo smirglat balzu i razbijat se s avionima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
ali kad pogledaš što je diglo tu popularnost mutlijima? moje osobno mišljenje je to što ne treba ti neka pista da poletiš, odmah svi nakelje kamere gore pa snimaju ljubavnice kuće k... palce itd. a i ako se slupaš jedan prop koja ruka i evo te nazad u igri...

Odg: Varazdinski NLO

Reply #62
više nije samo lokalno....

http://www.jutarnji.hr/video--nlo-kruzio-nad-varazdinom--svjetleci-objekt-na-nebu-uznemirio-gradane/1170534/



 :D


isto tak ja nemam ništ protiv ruskog ruleta, poznata igra, poznata pravila... može igrat tko god želi
ali da netko igra ruski rulet pred tuđim glavama samo je pitanje statistike kad se bu potrefilo...  možete tu opravdavat na 100 načina svoje stavove ali ishod je samo jedan... čekamo kad bu nekog model ozbiljno ozljedil ili zatukel pa da dođu pravila za modelare i modelare kamermane


neko duže vrijeme nisam bil na forumu i skoro da sam pozabil zakaj....
danas se logiram i gle čuda... vratilo mi se odmah  :)



Ma nije više ni ruski rulet kaj je nekad bil ( od kad koriste pištolje )

Очень Горько


Odg: Varazdinski NLO

Reply #64
A kaj je to, koji je to vrag?
Neki propeler.  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Varazdinski NLO

Reply #65
prođu dva dana od ove vijesti i sad smo na ruskom ruletu, jbt kak?  Nije Robi letio, a ni letjelica ne liči na ništa iz helifoto/craft flote, znam jer je to i moja flota. 
Što se tiče Pravilnika, koliko god puta je to izrečeno, on je u pripremi, dogodio se prvi sastanak u HACZ na tu temu i plan im je izbaciti prvu verziju još prije ljeta.  Svi smo svijesni da prva verzija neće odmah riješiti sve nedoumice, ali zato postoje revizije.  Austrija je upravo izbacila svoju verziju tog Pravilnika (o licenciranju operatera i samih sustava), mislim da se naša neće puno razlikovati.  Više o svemu vrlo skoro, naravno javno, tako da je i ovaj forum planiran kao input kanal.
Bilo bi jako dobro da se barem do tada nikome niš ne dogodi, i da se svi suzdržimo velikih i otvorenih rizika.


Odg: Varazdinski NLO

Reply #67
Prvi sastanak u HACZ??? TKo je bio na tom sastanku

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Varazdinski NLO

Reply #68
dobro zboriš, da sad ne čitamo naglas, njihova ideja je da svaki kritični dio sustava moraa imati "mitigaciju" tj. backup.  Naravo, postoje kategorije letjelica, sportske, ali i komercijalne, a isto tako i po težini tj masi.  Pričamo o svim UAS, tako i balonu itd.  Male i bezopasne, hobi letjelice ne trebaju jaku regulativu, ali komercijala će morat platit, i dokazat da razumije sve aspekte interakcije letjelice i svoje okoline.  Jebeno.  To ne samo da je fer, nego je i sigurnije za prosječnog Varaždinca.
Al tak samo ja mislim

Odg: Varazdinski NLO

Reply #69
njihova mislim Austrijska.  A pročito sam i talijansku varijantu nekidan, pa sam se smijo, hahaha

@sasapu, pa HACZ valjda, pitaj njih

Odg: Varazdinski NLO

Reply #70
Ako tao bude kao i sve ostalo lagano smo ....

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak


Odg: Varazdinski NLO

Reply #72
ma htio sam reć da je ta tema bila na dnevnom redu u HACZ to je sve, bilo je dosta upita ozbiljnih u zadnje vrijeme, recimo čitava udruga geodeta se obratila pitati što je sa takvim propisom, zato je morala tema biti na dnevnom redu.  Zato kažem bila je, i dojmovi su pozitivni, imam filing da stvarno žele napraviti dobru stvar.


Odg: Varazdinski NLO

Reply #73
Crni ako znas nesto vise od nas ostalih daj koju informaciju, geodeti pokrenuli izradu pravilnika super, samo niko od geodeta koje poznam nista nezna o tome ;)

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak