Skip to main content

Topic: Moj FPV Bixler! (Read 8032 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj FPV Bixler!

Napokon da se ia ja vise bacim u te fpv vode, do sada samo neka sranja, a sad je tu bixler 2 koji ce da spasi situaciju!  motor NTM 1800kv sa 7x5 propom, digitalni servaci sa metalnom getribom, storm osd boscam set 200mw sa svim mogucim vrstama antena :D baterija 3s 4000mAh i za video 3s 1000mAh!


Odg: Moj Bixler!

Reply #2
Čestitam kume. Ova  godina te baš krenula. Prvo se ponoviš blizancima, pa piperom a zatim bixlerom  :D.
Što je slijedeće?
U svakom slučaju uživaj u svemu ;).

Odg: Moj Bixler!

Reply #3
Nek si ti njega ubo, uživaj u letenju i svakak malo opiši kak je letit na FPV, i kaj sve koristiš. 



Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #6
Legendo, pa kad prije!  ???  :o

s troje djece a dobio si ga jučer u 19h u dijelovima.
sretno letenje.  :)

onih par preinaka još razmotri, napisat ću tu za ostale koji rade bixa,
- motor mount bi pomaknuo straga koliko god je moguće, da što više pomakne težinu straga a i udalji rub propa od trupa
- gps antena može u model jer stiro ne smeta, da se zaštiti od rukovanja i transporta (žice su jaaaako tanke i krhke, awg 30 ili 32),  meni je bio skroz iza u šupljem repu (pored RX antene na vertikalcu) a pošto je tebi vtx  iza, onda bolje gps naprijed, u zaštićeni procijep za ESC iznad krila npr...
- vtx s gljivicom je u prop washu pa bi ga polegao i odmaknuo prema repu,
to će ti pomoći višestruko, i dalje od rx antene, amnje smetnji, pomaže kod CG-a, batka može bliže centru ili može npr gopro na nos, i vtx nije u udaru propa(pa se ne trese sve to skupa od turbulencije koja nastaje, ona ikona koja ti se pojavljuje u osd-u)
 a moguće da ti to i uzrokuje nestajanje slike jer vtx ne voli vibracije općenito, probaj ga montirat na malu spužvicu neku ak imaš. ne jako zategnut krutim plastičnim trakicama, već gumicama nekim...
- pripazi na poalrizaciju antena, da obje budu iste, bilo lijeve ili desne, inače je gubitak ogroman, ova helical je lijevo poalrizirana koliko mi se čini iz ovog okomitog kuta gledanja po sjeni,
- krila na čičak da se maknu šarafi iz trupa i oslobodi za fpv opremu...


slike i video moga Bixlera koji je opremljen za LONG RANGE FPV: http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/bixler-2-fpv/msg124934/#msg124934

 

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #7
Krasna ptičica kolega. Samo joj nemoj tražiti CG ko na zagiju. :'(


Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #9
Dobro došo u klub bix2 fpv-a, želim ti puno leta i užitka... Moj je evo na stolu već duže vrijeme ja sam malo drugačije zamislio kako da ga složim kad bude gotov jednog dana poslikam i stavim slike. Moram probat kako radi PPM na stormu.

LP

Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #10
Dobro došo u klub bix2 fpv-a, želim ti puno leta i užitka... Moj je evo na stolu već duže vrijeme ja sam malo drugačije zamislio kako da ga složim kad bude gotov jednog dana poslikam i stavim slike. Moram probat kako radi PPM na stormu.

LP
Hvala kolega, nadam se dobrom vremenu, i onda stolica i lagano uživanje!  baš me zanima tvoj zamisao, ja sam htio da bude što urednije da se nevide kojekakvi kablovi, poslusao sam Dr Toma i stavio GPS u trup,polegao video rx, !


Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #12
Mišo , čestitam , samo naprijed... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Moj FPV Bixler!

Reply #14
Samo pazi da ti taj prop ne prepili skroz trup!

Vidim da ga je vec naceo!