Skip to main content

Topic: arcus talent- novost (Read 3872 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

arcus talent- novost

http://www.robbe.de/arcus-talent.html
U potrazi za naprednijim modelom naišao na arcusa, trenutno je nedostupan i nema puno recenzija na netu, večinom svi prenose vjesti sa robbeovih stranica.
Model je u kitu koliko sam razumio, folija, motor, servoi su doma, još sitnice...
Cjena je recimo prihvatljiva za model te velicine, nacin gradnje (remenjaca, napadni rub) do sada ne iskušan.
Čekamo da vidimo sto pisu o njemu pa možda i kupimo ..
komentari dobrodošli .....   ;)

Odg: arcus talent- novost

Reply #1
Puno novaca za drveni model sa kutijastim trupom.
Takav mi je bio prvi RC model, isto robbe, zvao se zenit, bio je ljepši a napravio sam ga od lipovine jer balze nije bilo (osamdesete), i mogu reć da je bio puno jeftiniji od 169€.
Nacrt još uvijek imam.
Krilo je bilo Clark-Y ali to se lako prilagodi na neki drugi profil i karbonsku cijev za ramenjaču.
Ili još bolje Sagita, imam djelomični nacrt u ACAD-u, sva rebra nacrtana za lasersko izrezivanje, isto balza model ali daleko ljepši.
Više mi se sviđa Arcus od elapora, a još više Easy Glider Pro a za dosta manje novaca.
Easy Glider Pro Blue Edition RR ima sve uključujući i servoe i pogon i bateriju i prijemnik M-Link za iste pare?
Ako Easy Glider nije dovoljno dobar ili je premali onda Cularis?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: arcus talent- novost

Reply #2
Stiropor nisam nikada i ne planiram kupiti u skoro vrijeme jer osim samog letenja veseli me i gradnja.


Da se upustam u gradnju od nule sa listovima balze na stolu nisam siguran  ;) , osim sto treba naci dobar nacrt za CNC , pa pronaci tko ce rezati , pronaci listove balze odgovarajuce kvalitete i ostali materijal, ovdje preskacem sve ali i placam  ::)


a ponuda kit modela je ionako siromasna ... ima li prijedloga  ?


ne smeta mi kutijasti trup, GFK u kitu jako povecava cjenu , ima opcija nabave trupa pa samogradnje krila  ali opet se vracamo na pocetak price..


Lp Zoran

Odg: arcus talent- novost

Reply #3
u okviru 150-170 E i nije neka ponuda modela preko 2 M

Odg: arcus talent- novost

Reply #4
Da, u toj specifikaciji je izgleda još samo Graupner Amigo koji je nepromijenjen otprilike iz istog doba kao i onaj zenit kojeg sam spomenuo.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: arcus talent- novost

Reply #6
Topmodelcz ima lijepi izbor... mislim da se dobiju kod Stopara u Ptuju. Neke sam imao prilike vidjeti i mislim da su solidni.

http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop=eshop&set_menu_eshop_id=373

No, jedrilica full flaps od 2,5 m težine 1,5 kg i više, to je zmaj kojeg treba znati držati pod kontrolom, to je za iskusnjare.

Damir

Odg: arcus talent- novost

Reply #7
Gledao sam topmodelcz i prije ali ne detaljno, stvarno veliki izbor :) 





Odg: arcus talent- novost

Reply #9
Ovdje ima veliki izbor elektro-jedrilica, ali su uglavnom ARTF ili RTF i nisu baš u tom cjenovnom razredu, ali kao pregled što sve ima:
 
http://www.espritmodel.com/sailplanes.aspx
 
Uključujući i topmodele i druge atraktivne proizvođače.
Mislim da se laser cut kit sa nekakvim ljepšim trupom ne da naći.
Jedina opcija je izrada po nacrtu, npr. allegro ili supra od Drele.
Nacrti su sa svim pojedinostima dostupni u pdf-u, a neki dijelovi su se mogli i kupiti (laser cut rebra, njuška od kompozita, karbonski dijelovi ramenjače).
Na soaring-digestu je jedno vrijeme izlazilo u nastavcima izrada jako lijepe jedrilice kompletno izrađene od balze, ne sjećam se više kak se zvala.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: arcus talent- novost

Reply #10
Imaš i domaću kit-variantu, nekoliko modela RC jedrilica do 180 cm raspona krila: www.leo-modeli.hr
Izrezani dijelovi, pa uz šmirglanje i miris ljepila složiš nešto u toj klasi...
Damir

Odg: arcus talent- novost

Reply #11
pa to su igracke  :-[  ne trazim to, kim i witney ili kako vec nemaju konstruktivno krilo, ali leonarda sam kontaktirao u vezi cnc rezanja  ;) , nesto cemo iskemijati...