Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58267 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #195
A zasto ste svi uvjereni da su gensice nesto bolje od zippy?

Jer nakon 50 punjenja napuhnu i izgube 30 posto kapaciteta i vrlo rade spuste napon kod opterečenje. Iste baterije na istoj letjelici je jedini test koji valja.
A da ne pričamo o kvaliteti da od 10 komada novih uvijek jedna ne radi. Da jim je ohm po čeliji več tvorničko u kur..u. Ali istina da su jeftinije i da nema puno razliki kad je baterija manja. Znači na 3s 2200 nije puno razlika ali na 6s 8000 ili gensace razlika je vidljiva na prvi pogled. Kad upališ prvi put motore več ti je jasno da tu nema šta da se priča.

Na kraju krajeva za model od 500 eur ili 1000 je sve ok. A kad imaš model od 10k-30k plus kamera i to onda se stvari mjenjaju.
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: pad letjelice

Reply #196
Ma jasno da imam failsafe! zato I imam nazu za dalje letove. Da je ispao iz signala vec vi frsky u stanici se javio, ali ja nemogu to opisati, kao da imas divljeg bizona u zraku. Cak mislim da sam pogorsao stvar kad sam ga prebacio u manual. Tek sam onda ostao bez komandi. Mozda bi nazu trebalo stvarno staviti u neki mali limeni kavez.Neznam kak bi baro onda radio, ili u alu foliju, nemam pojma

Odg: pad letjelice

Reply #197
Potpisujem ovo što se tiče baterija. Turnigy/zippy/mystery... baterije kad ih se spoji više paralelno stvar čak i funkcionira jer se smanji opterečenje po bateriji pa unutarnji otpor manje sruši napon, ali kad jednu forsirate (ali opet u okvirima c rate-a) stvari se pogoršaju, niti dobijete deklarirani kapacitet, unutarnji otpor iz leta u let je još gorji, pa počmu problemi sa napuhivanjem pa grijanje baterije i na kraju flight time od 4min - možda sam puno i rekao.
Imam Gensice koje imaju preko 150 punjenja i još se drže utegnito, sve čelije su jednake, doduše malo prije im napon padne s 12,6V na 11,8V ali onda između 11,8V i 11,1V traju dugo i što je nabitnije mogu još uvijek dati deklarirani kapacitet ako je potrebno.
Neka traju samo duplo više ciklusa od ovih nabrojanih brandova (a traju) računica je jasna što je ustvari jeftinije.

Lanzar - Kad smo več kod baterija poslao sam Vam upit na kopterworx pa kad ulovite vremena sjetite me se.

backspin - kod mene na copteru je sve koaksialno osim njegove pognske konfiguracije (nije X8 nego quad)  :)
Znači sve je oklopljeno, svaki ESC, VTX, RX, također i naza ima svoj oklop, svaki vod ima svoj feritni prsten, ESC-i (signal) 2 navoja, SBUS2 1 navoj, ostali signalni 2-3 navoja, napajanje VTX 7 navoja, napajanje gimbala 7 navoja, Nadodani solid state elektroliti direkt na nazu i RX te kod senzora struje i naravno kod VTX-a, prije ovih ekstremnih modifikacija mogle su se vidjeti lagane pruge na slici u naočalama ali sad ništa - slika je savršeno čista a vjerujem i neki drugi signali.

A zasto ste svi uvjereni da su gensice nesto bolje od zippy?

Jer nakon 50 punjenja napuhnu i izgube 30 posto kapaciteta i vrlo rade spuste napon kod opterečenje. Iste baterije na istoj letjelici je jedini test koji valja.
A da ne pričamo o kvaliteti da od 10 komada novih uvijek jedna ne radi. Da jim je ohm po čeliji več tvorničko u kur..u. Ali istina da su jeftinije i da nema puno razliki kad je baterija manja. Znači na 3s 2200 nije puno razlika ali na 6s 8000 ili gensace razlika je vidljiva na prvi pogled. Kad upališ prvi put motore več ti je jasno da tu nema šta da se priča.

Na kraju krajeva za model od 500 eur ili 1000 je sve ok. A kad imaš model od 10k-30k plus kamera i to onda se stvari mjenjaju.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #198
Ma jasno da imam failsafe! zato I imam nazu za dalje letove. Da je ispao iz signala vec vi frsky u stanici se javio, ali ja nemogu to opisati, kao da imas divljeg bizona u zraku. Cak mislim da sam pogorsao stvar kad sam ga prebacio u manual. Tek sam onda ostao bez komandi. Mozda bi nazu trebalo stvarno staviti u neki mali limeni kavez.Neznam kak bi baro onda radio, ili u alu foliju, nemam pojma

Na oklopu moraju biti 2 rupice s lijeve strane taman poravnate s prorezom kako je naza sastavljena i poravnate s vijcima, ako malo bolje pogledaš u sami prorez vidjet češ da postoje i na nazi te rupice, sitne su ali dovoljne za baro.
Također testirao sam materijale za oklope ali to još prije dok sam aktivno konstruirao audio pojačala i predpojačala i aluminij mi se pokazao kao najbolji tako da sam i ovdje napravio sve od aluminija 0,5mm debljine.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #199
Danas popizdio i wookong na isti način kao i svi ostali...
Da nije bilo manualnog...ode još jedan stroj.
Samo puka sreća me spasila od pada...i to ne vjerujem samo zato jer sam u Nigeriji pa se sad izmišljaju razlozi.
Nešto ne valja i gotovo...dajem otkaz svim multirotorima sa nazom i wookongom.
Ne trebam ja gubit živce sa time...aaa ne ne

Da se razumijemo...nikakav gopro nije u igri već gh3, sve je kako treba...letilo se u alttitude modu ma malo u gps-u radi jakog vjetra i popizdi wk i ode u pm...nije pomogao ni att mode nego samo manual.
Da nije bio x8...ode još jedan multirotor u prah i pepeo...
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #200
Pa kako opet, kazes manual te spasio, uf ja ga nisam uspio spasiti, isao sam prebrzo i prenisko da bi ista pomoglo i jos sa cvikama na glavi. Stvarno ne kuzim sto je tim DJI epileptičnim kontrolerima. A i taj wookong pretpostavljam nema puno letova jer si to nedavno sklopio. Mislim da definitivno nije problem u GPS jer on divlja u ATTI modu, tu je neka serijska greska u kontrolerima, kao da se resetiraju u zraku

Odg: pad letjelice

Reply #201
A što fali KK2? I on može smiriti letilicu za fotke. Video hmm ali ako se pogodi PID može poslužiti po bonaci...
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

 

Odg: pad letjelice

Reply #202
Sve to meni izgleda da je taj DJI opaki shit, ima GPS mode za koji neznas kad ce poluditi i zbog cega, u ATTi modu isto zna poluditi, znaci ostaje manual u kojem ajmo reci sve radi ok. Ali cemu onda dati tolike novce , narocito za wookong, kad mi je jeftinije uzeti KK2 i znam na cemu sam, meni jos KK2 sam od sebe nije pao, ako nisam divljao i ok to je moja greska.Ali da bar imas gdje saznati u cemu je problem, gdje si fulao pri slaganju coptera , sto napraviti da to radi, veliko NIŠTA, samo nagadjanja.  E sad koja je alternativa ako zelis GPS i stavis gore skuplju kameru i da dignes stroj na visinu da si siguran da to sve nece pasti i razbiti se ili jos gore da padne na nekoga. Gledam hrpu videa gdje se ljudi u trenutku kad poludi Naza doslovno bore da to sve ne padne, rijetko koji uspije. Mislim da prelazim na CC3D ili Revolution ako uspijem ugrabiti, makar je to opensource ali nisam cuo da ima epilepticne napade u zraku

Odg: pad letjelice

Reply #203
Prema tome.. prodajem NAZA lite neraspakirano  ;D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #204
Taman kad sam se opustio u letenju sa novim quadom pročitam da je opet nekome podivljao, a to da wookong isto zna podivljat sam isto več prije negdje pročitao. DJI sigurno zna u čemu je kvaka ali se ne smiju izlajat. Ono što ja predpostavljam je to da ako je softverske naravi sigurno bi riješili novim firmware-om, bojim se da je hardverske prirode ova greška.
Doduše ja sam svoj uspio isto spasit nekako neznam ni sam kako, naza je tada bila na F450, ali ga nisam uspio spasit kad je 1 ESC ugasio motor, radio je lupove dok mu se nije ispriječila zemlja  :)
Sekile kako napreduje popravak jazz-e, hoče li uskoro u zrak ili se mora čekat motor?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #205
Evo bas ga šarafim, sva sreća kolega je uzeo višak istih motora koje ja imam, tako da odmah mogu zamijeniti. Ali kad sklopim bas ću isprobati na stolu bez propova niz testova. Stavit cu ga u ATTI , dati gas na jedno 80%  i naglo ga nagnuti prema naprijed vise od 45%  , jer sam nacuo teoriju da naza ugasi motore u tom slucaju, prvi glas, ali treba provjeriti. Znam da manualu ju mozes doslovno klati i sve ce raditi, provjereno od ljudi koji su top piloti, daleko bolji od mene. Ali bas cu je izmaltretirai na stolu, da vidimo ko tu koga. Bolje nego u zraku,  ;D ;D


Odg: pad letjelice

Reply #207
hm gledam i ne vjerujem, a ja sam mislio da je moj hoverfly shit dodushe nijednom nisam padao radi njega već radi svojih gluposti u flight logu se nakupilo sati leta i manje vise jednom je samo neš počeo oscilirat ali mojom krivicom radi prevelikog gaina. GPS ni ne koristim mada sam ga ubo po bezobrazno jeftinoj cijeni inače nebi ni kupio gps za hoverfly. sad kad geldam dji na svjetskoj razini dosta ima crasha letjelica, ali statistika vjerujem govori da ima i puno njih u opticaju. ne kvari se nešto što je rijetko u opticaju. a zasto je dji plasirao DJI A2 niko ne pita... dali je popeglano nešta... neka se ne uzme da pametujem previše ima tu daleko većih letača od mene ali DJI palac dole ako ovako nastave...

Odg: pad letjelice

Reply #208
Na 80% gasa će ti se motori kroz nekih par sekundi zavrtit skoro do kraja, bolje simuliraj stvarne uvjete svojeg quada, daj gas i kad počme postizavat brzinu otprilike onu na kojoj bi se digao podigni ga sa zemlje na 1m a istovremenu vrati palicu gasa u centar, i tu sad naza misli da je u hoveru, test će ti pokvarit jedino ako ga budeš micao iz yaw-a zato si odredi neki pravac i drži ga što ravnije, i onda lijevo-desno, naprije-nazad maltretiraj senzore (možeš kasnije i yaw), ali svaki put kad ga izravnaš u taj pravac svi motori moraju jednako raditi. Ako ti neki od motora uspori na jako male okretaje (pri velikom nagibu), sasvim sigurno je da će kad tad zaglavit s propelerom u zraku, ali to onda moraš u postavkama naze podić ler gas, mislim da tu možeš komotno stavit na High ako već nisi.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #209
Sve to meni izgleda da je taj DJI opaki shit, ima GPS mode za koji neznas kad ce poluditi i zbog cega, u ATTi modu isto zna poluditi, znaci ostaje manual u kojem ajmo reci sve radi ok. Ali cemu onda dati tolike novce , narocito za wookong, kad mi je jeftinije uzeti KK2 i znam na cemu sam, meni jos KK2 sam od sebe nije pao, ako nisam divljao i ok to je moja greska.Ali da bar imas gdje saznati u cemu je problem, gdje si fulao pri slaganju coptera , sto napraviti da to radi, veliko NIŠTA, samo nagadjanja.  E sad koja je alternativa ako zelis GPS i stavis gore skuplju kameru i da dignes stroj na visinu da si siguran da to sve nece pasti i razbiti se ili jos gore da padne na nekoga. Gledam hrpu videa gdje se ljudi u trenutku kad poludi Naza doslovno bore da to sve ne padne, rijetko koji uspije. Mislim da prelazim na CC3D ili Revolution ako uspijem ugrabiti, makar je to opensource ali nisam cuo da ima epilepticne napade u zraku

APM 2.5+ tj. 2.6.
A vidim da su izbacili i nešto novo - 3DR - Pixhawk :-\.Naravno za ovu novotariju je najbolje pričekat.A to što je open source ne znači da je lošije.Čak naprotiv.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250