Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 208761 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #45
Duje legendo pa vidiš kako su se stvari počele razvijati i to dobrim tempom. Ima li smisla uložiti onda 30 - 40 tisuća kuna u DJI. Pitanje je samo vremena kada će to raditi za kikiriki. A taj dan izgleda nećemo dugo čekati. No, naravno procjena je tvoja pa sada ako se ne može čekati ti opleti. Sve nas zanima kako će to raditi na dalmatinskom vitru.  :)

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #46
he e da slažem se s tobom al nije mala svota za to izbrojit  :'(
svaka čast :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #47
Pa o tome ti i govorim. Pa vidi lika gore da stabilizira dslr s konkretnim objektivom. Naravno, treba vidjeti kako će to sve skupa raditi kada se okači na konkretan stroj, al već sada se pokazuje veliki potencijal. E sada. To ti je uvijek rizik. Možda od toga ne bude ništa, a možda za 15 puta manju cijenu budeš imao stabilizaciju dslr-a. Spominje se kraj siječnja, a i ekipa se kod nas napalila na to pa tko zna. To onda i nije tako vremenski daleko. 

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #48
2 dujemarin: članu Banga s foruma je jedna takva kombinacija sletila u hangar pred oko mjesec i nešto dana,
 ali nemamo još nikakve filmiće, valjda sve radi kako reklamiraju.

Po netu ima različitih iskustava, da nije baš plug&play kako bi ljudi očekivali za taj iznos...
a ako se treba igrati da dođeš do rezultata... onda ti je bolje pričekati možda ovak nešto jeftinije
pa ako baš moraš potrošit te pare si složiš turbinski heli koji ima manje vibracija i bolje podnosi vjetar od bilo kojeg multija,
a sve skupa za manje para neg da kupiš gotov DJI i par paketa baterija ....

Vario XLC Carrier RC Helicopter

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #49
e da ajd ništa sačekat čemo taj kraj siječnja pa čemo vidjeti al i dalje ljudi samo dajte da se ovo več jednom rješi da možemo svi mirno letuckati  ;D
svaka čast :)

Re: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #50
Cekacu ja i kraj veljace ako ce biti ok broj $$

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #51
Quote
Malo mu predobro radi za serva. ;D
Hoće to kada montiraš Sony cx730 sa internom stabilizacijom, može i direktno na frame  :)

U ovom videu sa DSLR-om čini mi se da u nekoliko navrata zaoscilira oko roll osi ( npr 1:30 ). Priča sa GoPro mi je još realna, ali da to bez problema vrti DSLR kameru, što bi vjerojatno već izbacio DJI da je trivijalno ... ne znam...

Najbolji dio priče mi je da svatko sam sebi slaže okvir , premotava motore i slično. Prvo, mnogi koji ne znaju ništa o tome će naručiti radi cijene, pa kao dalje ćemo nekako... i na kraju ako ne bude radilo zadovoljavajuće, oni se uvijek mogu ograditi - nisi dobro balansirao , nisi dobro premotao motore, nisi dobro montirao senzor ... jednostavno kupuješ mačka u vreći , a još ako su doradili video , mogla bi to biti patka godine !

U svakom slučaju iduća godina će biti zanimljiva !

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #52
wow,kakav helić.....isto 50000kn veliš?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #53
U ovom videu sa DSLR-om čini mi se da u nekoliko navrata zaoscilira oko roll osi ( npr 1:30 ). Priča sa GoPro mi je još realna, ali da to bez problema vrti DSLR kameru, što bi vjerojatno već izbacio DJI da je trivijalno ... ne znam...

DJI je bio najavljivao ovakve proizvode, ali su misteriozno bili odgadani datumi prezentacije proizvoda.. eh sad, po mojem mišljenju, najveci problem kod ovakvih gimbala je što sve mora biti perfektno u balansu inace pada u vodu. Znaci, nije to gimbal sa servom koji vrti do određene kilaže, balansira se nekako i cao.. Eh sad, sa ovim PCB-om koji je razvio Alex dolazi i GUI za kalibraciju koji je za prosjecnog korisnika relativno kompliciran te da bi kalibracija se napravila uspješno, treba imati i nekog znanja o samom funkcioniraju tog sistema sa brushless motorima.. Velika je razlika ako netko na gimbal koji podržava kamere DSLR formata kaci 550D sa 18-55 objektivom, ili pak 5D mkII/mkIII sa 14mm/17mm/24mm objektivom. Velike su to razlike u gramaži....

Najbolji dio priče mi je da svatko sam sebi slaže okvir , premotava motore i slično. Prvo, mnogi koji ne znaju ništa o tome će naručiti radi cijene, pa kao dalje ćemo nekako... i na kraju ako ne bude radilo zadovoljavajuće, oni se uvijek mogu ograditi - nisi dobro balansirao , nisi dobro premotao motore, nisi dobro montirao senzor ... jednostavno kupuješ mačka u vreći , a još ako su doradili video , mogla bi to biti patka godine !

U svakom slučaju iduća godina će biti zanimljiva !

Definitivno, ali isto je tako i sa open-source kontrolerima koji su dostupni na tržištu. Ovo je princip da svatko sebi priušti nešto što radi relativno dobro, za malo $$$. Opet, komercijalni kontroleri imaju svoj oficijalni support, dok se kod ovog oslanjaš na community ili svoje znanje, a to definitivno danas igra najvecu ulogu u prodaji i cijeni samog proizvoda, zar ne? Ali sve u svemu - ovo je tek kraj 2012., početak 2013. koja bi mogla štošta promijeniti na tržištu, a garantiram da nakon što se dogodi isporuka prvih Alexovih PCB-ova i nakon što netko reversa kompletni firmware i plocicu, ovo ce se moci kupiti za $10 na RC-Timeru.


EDIT:
Cijeli dan mi se po glavi mota ideja oko ovog kontrolera i Sony-a.. Definitivno mislim da bi Alexov PCB, Sony CX730 (težina je oko 0,5kg ako su podatci sa sony.co.uk točni :D ) i neki dobar ovjes mogli biti jako dobra kombinacija za relativno normalne novce?!
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #54
Ali za cx730 ti nije potreban direct drive jer on radi odlicno i kada ga direktno na frejm kačiš, kao sto je Igor vec rekao !
Dovoljno je imati nosac se servoima koji ne mora raditi perfektan posao vec samo da pokriva krajnje pozicije i da level bude dobar a cx 730 ce ispeglati sitna trzanja kao direct drive !

Pozz

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #55
Eto, još informacija za ljude koje interesira, Alex otvorio site za javnost :-)

http://www.simplebgc.com/

LP, Nikola.
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #57
Hahah, bas sam to gledao..

frajer je napisao i na ruskom forumu da za sve one koji cupaju kosu matematikom i raznim proracunima, da jedino sto treba uzeti je MPU6000 i da postoji gotov library koji moze prilagoditi svatko :)

a ima još brdo materijala, ovo postaje zanimljivije iz dana u dan.. uskoro ce se tuci tko ce prodati jeftinije plocicu :D *uzimam kokice*

Brushless Gimbal mit GoPro

SDC10349

Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #58
 Ovo postaje predobro, da ne kažem u isto vrijeme i presmiješno. Gledam ovaj zadnji video: 15x15 mm alu, malo vitroploasta, 8 dolarski motorić, obavezna modelarska vezica i stvar funkcionira. Ne da funkcionira nego kada se dovede u red bit će bolja od hrpe postojećih gimbala koji se danas plaćaju po stotine eura. Joj, joj, hvala ti Bože što nisam nikada naručio tako nešto.
Očito je ovo kraj jedne i početak jedne druge ere, dostupnije, daleko jeftinije. Do sada su trgovci dobro trljali ruke jer su svi prodavali gimbale slične ko jaje jajetu. Isti koncept, masivnost - luk, malo šipkica između, serva, koji zupčanik ako si ga platio kojih par sto dolara više. A stabilnosti opet nije bilo. Uvijek polu proizvod koji nikada nije garantirao mirnu sliku. Ako ti ne radi uvijek ti mogu reći nisi dobro poštelao ovo, ono, balansirao elise, itd. Za trgovce čisti raj. Kada su skužili da ipak moraju nešto mijenjati u posljednje vrijeme počeli su uvaljivati na skupi gimbal skupe kontrolere za isti gimbal koji bi ih eto konačno trebao dovesti u red. Da ne tresu toliko itd. A onda opet bagovi i u tom kontroleru i opet sve po starom.
Svaka čast DJI koji je prvi napravio taj korak i ponudio jedan sasvim novi koncept gimbala. Ovo što danas vidimo posljedica je i toga. Do sada je uvijek bio najveći problem gimbal, a to bi se sada moglo bitno promijeniti. Stvar je vrlo jednostavna. Ako više ne moraš toliko brinuti oko gimbala i stabilizacije slike, možeš si dopustiti i neku manje zahtjevnu letjelicu, naravno ako ostaneš na razini GOPRO. U startu uštediš puno novčića. A isto tako ušteđeno možeš obrnuto usmjeriti u bolji stroj, kvalitetnije motore itd. Kako kome na volju.
Iz do sada viđenoga će se opet trebati igrati s time, ali s vremenom će doći sve jeftinija, kompletnija  - plug&play rješenja. Pa i danas imamo KK2 s ekranom za 20 dolara što je i do ne tako davno bilo nezamislivo.
E, kako se radujem proljeću i ljetu kada ćemo opet više izlaziti na livade i sada opuštenije tražiti koji lijepi kadar.
Svima želim isto.
 lp
 Toni  
  
 
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #59
Naši montažeri će se jako razveselit ;-)