Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341318 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2640
Dobra vijest za EzUHF fanove,
APM/Pixhawk ima dobro podrzavanje digitalnog PWM RSSI, za razliku od rijetkih koji podrzavaju moze imati i naopaku skalu,
naime EzUHF ima nizu vrijednost za slab signal nego za pun pa se cesto koristio izraz crap o meter koliki broj toliko smetnji gdje je 100% bio lost signal a 0% 100% cist signal.


Uglavnom bez vecih problema pusti se na 7 kanal RSSI (bilo koji slobodni), kaze se da je RSSI digitalan na 7 kanalu, upisu se min i max vrijednosti i ima se fina RSSI skala na mission planeru ili na OSD bez potrebnog varanja preko OSD ( prijasnje rjesenje prikaza digitalnog kanala kao vrijednosti).


Sve vise zadovoljan s ardu.

Odg: SD team testiranja

Reply #2641
Jos jedan koji bi vrijedilo testirati.


Mini MicrPix 32 bit Pixhawk 2.4.6 PX4 Flight Controller with Pwm to PPM Signal Converter Buzzer Case
http://www.banggood.com/Mini-MicrPix-32-bit-Pixhawk-2_4_6-PX4-Flight-Controller-with-Pwm-to-PPM-Signal-Converter-Buzzer-Case-p-1042644.html?p=LY27042310222013070W




Odg: SD team testiranja

Reply #2643
Tema polako tone u zaborav,
nije ni cudo sto se raspravlja ima li smisla postati,
ako nije sticky nestaje i ponovo se pojavi slicno pa ponovo.
Mozda nije sistematski slozeno ali sigurno ima nesto za nauciti.


Iako sam sada ponajvise DLG-jas, no ne i pravi modelar jer letim gotov Zeljkov model,
kad krpam drvofixom/vrucim ljepilom u debelom namazu pravim majstorima nije lako.


Malo FPV opet s gotovim modelom od Marija, unutra stabilizacija,
bio bi i auto pilot da mi nije zao grama, OSD se jos razmatra kao opcija.







Odg: SD team testiranja

Reply #2644
Marko, vezano uz autopilot/stabilizaciju.

Dal stabilizacija iz tvog iskustva pomaze u onom "nervoznom" ponasanju?

Na svojem krilu nemam nista, a planirao sam. Kako zapravo nisam vec mjesec dana stigo na livadu, jos nije bilo potrebe za stabilizacijom :)

No, vidio sam da HK ima novi mini autopilot od Arkbird-a. Mozda nije losa opcija za ovakve malce? Bilo bi dobro testirat :)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__99197__Arkbird_Tiny_Flight_Stabilization_System_New_Version.html

Odg: SD team testiranja

Reply #2645
Gledao sam tu stabilizaciju, malo mi fali spajanje na PC,
puno mi je za riskirati, testova i nema previse.
Citajuci kometare zale se na 0g tezina i isporuku.
Ima ju i na aliexpressu od prije.
Prije ju je arkbird prodavao kao obicnu stabilizaciju sada je i RTH tj gps dodan.
Ako radi javi, meni se svidja sto je lagana i malesna.
Upute nisu bas najsretnije.
Mini APM, micro PX4 nisu puno skuplji a nude puno vise opcija ali i ...


Od obicnih stabilizacija za nervozno ponasanje Guardian ( od EagleTree) nam je najbolji,
HobbyEagle A3 Super II ja koristim i best buy je ali moram puno vise stelovati u odnosu na jednostavnost guardiana.


Ima i samo gyro stabilizacija koje su mozda dovoljne za umiriti model.


Najvise mi stabilizacija koristi kod poljetanja,
te kada me sunce zaslijepi ili je model daleko pa jedva vidim,
kod gubitka slike na FPV daje dragocjene sekunde za nanisaniti, popraviti, ugledati model,
te ako negdje sleti ostane citav samo ga treba pronaci.

Odg: SD team testiranja

Reply #2646
Thanks na opsirnim informacijama.

Kad malo vise pocnem letit taj model (mozda ne tako skoro), budem definitivno nesto uzimao. Barem najobicniju i najjeftiniju stabilizaciju, cisto da se malo umiri model. Na YT ima hrpe videa slicnih letjelica sa skoro totalno mirnom slikom. Kod nas sam malo takvih vidio :) Mozda je do prstiju :)

Ja sam pak suprotno od tebe, sto manje podesavanja i opcija, ja sretniji :) No, tebi je to u opisu posla :)

Odg: SD team testiranja

Reply #2647
 :) :) :) ;)

Odg: SD team testiranja

Reply #2648
Srepfler jesi li koristio OrangeRX RX3S 3-Axis Flight Stabilizer V2 , ako jesi
kakva je, ima li smisla nju uzimat i stavit na delta krilo i koristit nju za snimanje videa? Pozz!

Odg: SD team testiranja

Reply #2649
To je samo gyro stabilizacija, nece izravnati model samo umiriti,
ako imas DSM2 stanicu opcija s prijemnikom ne zauzima puno prostora,
ali ova nije nesto posebno s opcijama,
nema acelometar,
nema gain preko kanala,
bilo je problema s brzim digitalnim servacima ( navodno novi fw to rjesava),
ne vidim mogucnost upgrada firmwera.


No ja ju nisam imao, mislim da ju je Varadero testirao ali nisam siguran.


Odg: SD team testiranja

Reply #2650
A ona stabilizacija koju koristis na Mini compozitnom zagiu... Hobby Eagle A3 Super II
, da li ona izravna i umiri model?


Odg: SD team testiranja

Reply #2651
Moze i jedno i drugo,
moze i manual tako da letis kao i bez.

http://www.banggood.com/Hobby-Eagle-A3-Super-II-6-Axis-Programmable-Airplane-Gyro-w-Auto-Recovery-p-991417.html?p=LY27042310222013070W


- 6 Flight modes:   - Normal Mode (2D Mode): this is the standard flight stabilization mode found on most airplane gyros.      - Auto-Recovery Mode (also called Auto Balance Mode): this mode will automatically "right" or balance your aircraft if you lose orientation or if the aircaft becomes inverted. This functionality is similar to Spektrum's SAFE technology.    - Gyro Deactivated Mode: this turns the gyro off to allow unassisted/non-stablized flight.

Odg: SD team testiranja

Reply #2652
Pripreme za novi OSD za PX4.
Ujedno i novi Ubuntu Linux.







Odg: SD team testiranja

Reply #2653
Ako uskoro ne bude jos dlgejasa u Osijek/Vukovar prelazim na racing quadove.



DYS SE2205 2300KV 3-5S Racing Edition Brushless Motor for 180 210 220 FPV Racer
http://www.banggood.com/DYS-SE2205-2300KV-3-5S-Brushless-Motor-for-Multicopters-1-PC-p-1043254.html?p=LY27042310222013070W


DYS SN20A Mini 20A SimonK ESC OPTO 2-4S 20-500Hz for QAV160 180 250 300 330
http://www.banggood.com/DYS-SN20A-Mini-20A-SimonK-ESC-OPTO-2-4S-20-500Hz-for-Multicopters-p-974637.html??p=LY27042310222013070W

Odg: SD team testiranja

Reply #2654
Jako jako dobro, jedino je glazba iz nocnih mora[emoji2]