Skip to main content

Topic: Quad LTF (long time flight)  (Read 86772 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #135
upload bi trajao dosta sati jer je fajl 1080p 50fps od oko pola sata, ne par minuta  ???
kada stignem odletit jednom i cijelu batku, znat ću koliko max, mislim oko 40-50 minuta, možda i koju više, nije sad toliko bitno.


i tko bi gledao snimku od toliko minuta? i za što? ne prodajem ja ništa, to je moj model rađen meni za gušt,
jer želim nešto što može letit više od prosječnih 10-15 minuta, da poleti i sleti u ruku, idealno za zimski period i opuštanje u FPVu, da nisu samo ravni preleti kao s avionom.


stavim tako samo par zanimljivih kadrova, da ekipa vidi kak to izgleda, ako nekoga zanima, pita više, ak ne, gleda drugdje,

ak misliš da stabilizacija radi čuda,
daj provuci ovaj  filmić pa stavi rezulat tu  ;)
isti model kao moj:
http://tinyurl.com/primjerquada1



Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #136
danas sam uspio provjeriti koliko leti s
gopro3(koja je spojena na punjenje usput s glavne batke)
brushless gimbalom
FPV odašiljačem
lipo monitor/buzzer(bez njega leti par minuta duže, ali se riskira oštećenje batke)


Bili Shimpa i Stefano, ja cijelo vrijeme u zraku a oni se izredali sa svojim pilama,
stavit ću neki filmić kada narežem, tko bi to sve pregledavao (i uplaodao!)
problem s ovim strojem je što svi potroše batke i pokupe se doma radi zime a on još leti i leti.  :D 

za OSD nisu predvidjeli letove preko 60 min pa se resetira kada dođe do 59:59  :D
http://imageshack.us/a/img543/7915/2vmx.jpg
http://imageshack.us/a/img802/3659/wdcf.jpg




na slici 12 smo isprobavali koliko nisko ide, pa sam došao toliko da se umoči antena od FPV-a :)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #137
Odlicne slike.  :)

Moze li gopro raditi samo preko punjenja a da se izvadi njegova baterija, da se jos malo ustedi.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #138
Lijepe slike.... :)
Kako se ponaša kada je nisko - mislim na vibracije od zračnih turbolencija....

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #139
2 srepfler, thnx, a glede batke, mislim da baš black ne može(white i silver mogu),
                   nisam probao, ali kao da mi je ostao podatak da zbog veće potrošnje čipa su onemogućili da radi samo preko usb porta...
                 prošnjofat ću malo googleom pa vidjeti. thnx na tipu.  :)

2 4tm: nema promjene u načinu leta ni rada gimbala na par cm od tla, velik je to raspon modela pa su propovi daleko jedan od drugog...
              pogledaj video iznad vode :)


ako netko ima komentare da snimka trese, da nije to kao zenmuse ili kao neki model rađen za snimanje, koji leti 10-15 minuta...
uzeti u obzir: da je to quad koji je rađen da leti 60 minuta FPV, 90 bez, iz zabave
                      da je gimbal čičkom pričvršćen za model odozdola


60 minute FPV DDG quadcopter

bilo bi idealno da je više modelara na livadi, jer ovak se nema kaj za snimati i loviti na FPV  ;D

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #140
Doktore neznam o cemu ti pricas, ali meni je ovo mrak, covjece sat vremena si u zraku i snimka je savrsena, ne vidim razliku   od drugih snimki, prva liga  ;D ;D ;D

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #141
Potpisujem, ovo je super snimka. A sto se tice vremena: uh i previse. Svaka cast jednostavno si doktor na svim poljima.


Sent from my iPhone
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #142
Bravo Tom. You did it again.  8)

Na onim mojim fotkama od stranice prije ne vidi se montaža gimbala, al s obzirom da Tom ima tako malo vremena doslovce je uzeo čičak traku i s njom stegnuo gimbal drito na bateriju. E, doture a mi se mučimo sa sto antivibri i slično a ti tako ha ha ha....

lp
Toni

 

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #143
E moj doktore, natjero si quad da leti duze nego sto batka u gopro moze izdrzati, genijalno

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #144
Na nižim temperaturama vani baterija u GoPro definitivno ne može toliko izdržati ali se zato riješi napajanje preko USB-a, što reči doc osim bravo majstore.  8)

E moj doktore, natjero si quad da leti duze nego sto batka u gopro moze izdrzati, genijalno
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #145
E sad kad imas ovakav mrak stroj, bilo bi super kad bi mogao sloziti da mu se ruke preklapaju radi transporta, jer koliko vidim da je dosta velik, jos ti propeleri, neznam kako ga ti vozis, ali mislim da bi bilo lakse

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #146
Odlična snimka Tome,nema razlike od ostalih na netu uz fantastičan ft.......

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #147
Ima razlike....bolja je od svih ostalih....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #148
THnx na pohvalama ekipa,
mene veseli što stvarno lijepo i dugo leti, a i snimka nije loša pa se može gledat kasnije na yubitu.
kad bude više modela u zraku onda bu valjda i zanimljivije, ovak je stvarno za ubit se od dosade letit sat vremena u komadu, većinom sam na nebu i to po zimi.

nego, sad me kolega Toni nagovara na jedan drugi projekt....
ali moram izračunati sve stavke pa bumo još vidjeli. moglo bi biti zabavno ako se pokrene. :)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #149
Ajde tome pa dođi na preljevnicu, jučer nas je bilo bar deset i sigurno 5 u zraku odjednom.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki