Skip to main content

Topic: Kontrolna ploča za mini h quad (Read 10556 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #60
Ja sam do sad koristio dve tri vrste,i svi su bili vrhunski. Sumnjam da su ovdje podbacili. Ali ajd sačekaću ipak tvoju finalnu potvrdu. Ako ne,idemo na Cobra,a njih sam našao dve vrste po 2300 kv.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #61
Hahaha,stigao CC3D....  :D ;D :P :P :P Podešavanje......
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #62
Evo danas sam konačno,nakon početnih problema i baksuzluka,sklopio minija sa CC3D. Napravio sam probni let u garaži,pošto je vani vrijeme kau u Engleskoj. Oduševljen sam stabilnošću. I to čak sa onim postavljenim podešavanjima,bez ikakvih dodatnih podešavanja. Sad moje trenutne primjedbe se odnose na to da mi se čini da malo sitno vrcka,vjerovatno bi trebao da mjenjam podešavanja,pa me interesuje šta je to što mjenjam.  I u tom atitud modu je poprilično neosjetljiv na moje komande,tj.volio bi da bude malo agilniji. I još nešto,ima li negdje objašnjeno ili da mi neko objasni kako se ponaša koji od modova leta. Našao sam tamo modove tipa: attitude,rate,axis lock... i slično. Na šta se odnosi koji od tih,i kako se ponaša?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #63
Skopiraj postavke sa slike, to bi ti u principu trebalo biti ok. U self level modu i bolje da ti je malo tromiji na palice ako mislis voziti FPV na to jer ako ti je agresivniji, snimka ce ti biti full trzava.  To si podignes ako hoces altitude mode responsive, meni je  75, stavis vise.


Rate mode reponsive ti je bitan ako ces raditi flipove i on ne radi u atitude mode, samo u rate ili ratitude. Meni je na 400 i to je ok, ako stavis vise, kad radis flip brze ga izvede


Rate stabilization inner loop - uglavnom ovi pidovi koji jesu ce ti raditi ok. Probaj mu naglo nabiti gas, pa ako zatrzaje onda treba P smanjiti za naprimjer 10 , ali nemoj ici ispod 180


Alitidude stabilzation - to ti je za self level, sad su vrijednosti oko 2000, neki stavljaju i do 3000, ali ovo je ok ovako


E sad ja sam sebi ovako slozio flight modove


Stabilize 1 - Alititude   Altitude   Axis Lock


Stabilize 2 - Ratitude   Ratitude   Axis Lock


Stabilize 3 -  Rate   Rate   Rate


Bitno je da si dobro kalibrirao reglere, skines propove, spojis batku, odes u Output meni , kliknes Live test i vidis dali se svi zavtre na jednakim brojevima.




Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #64
OK. Mislim da su flight modovi slično podešeni i fabrički. mislim da je samo u Stabilize 2 yaw drugačiji. OK,sutra ću se malo igrati. Zeza me što nisam uspio instalirati kontrolni softver na laptop,pa sam ga instalirao na računar na poslu,pa moram tamo... Ali uglavnom sam prezadovoljan na prvi pogled
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #65
Koja budala , zaboravih stavit sliku, evo ide

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #66
Danas sam opet letio. Malo sam se i oslobodio. Definitivno trebam bolje googles. Ili bar bolji displej. I odlučim se danas da napravim i jedan flip. Dignem ga dovoljno visoko,prebacim u Rate mod,uradim flip,i ostanem bez video signala?!?!?! I ne vraća se. Prebacim ga brzinski u Atitud,dam gas malo ispod pola,reko samo da sleti baš pretvrdo,skinem googles,ali modela nigdje ne mogu da vidim. I ajd nekako ga nađem,bez većih oštećenja. Jedan prop polomljen,predajnik se otkinuo sa stegice,antena malo pokrivila,nosač kamere otpao.... Ali ostatak uredan. Kad sam došao kući vidim da nema kartice iz Mobiusa.... Jedno sranje nikad ne dolazi samo... Fuj. Ali me više interesuje zaštosam ostao bez signala???
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #67
E to neznam, pogotovo ako si radio flip blizu sebe, nema razloga, osim ako nemas losijih spojeva, ili ti se baterija odspojlla.


Moj savjet za pocetak, ako si upisao one vrijednosti koje sam ti dao, prebaci za pocetak u Rattitude mode, to je kombinacija self level i manual moda. Da ne duljim, letis klasicno , za pocetak odi malo vislje i probaj prvo roll okret, laksi je. Znaci letis i ful stick u npr desno i on ce ti otici u flip i pustis a on ti ga izravna. Flip naprijed je malo tezi jer ti horizont moze pobijeci, ali s vremenom  postane laganica. Kad sve to savladas onda Rate

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #68
Aha,evo baš sam i ja razmišljao da je roll okret bio sigurniji za početak. Ali dobro,niko se nije naučen rodio. Što se daljine tiče,bio sam na pola puta,možda i manje od onog kuda sam letio ranije,a da nisam imao ni šuma. Mada mi je i dalje nejasno zašto je izgubio signal. A najcrnje je što sam nekako uspio izgubiti karticu iz mobiusa da analiziram po snimku šta se u stvari desilo. Dobro,sutra popravi antenu,zamjeni prop,i ajmo opet. Što se postavki tiče,podesio sam tri moda ukupno. S tim da sam u 1 i 2 koristim skroz mirnu i onu tvoju kombinaciju sa attitude modom,a u treću poziciju sam bio stavio rate. OK,sutra ću i taj treći položaj da prepravim u Rattitude. I pretpostavio sam da je to neka verzija Horizon moda kod Multiwii-a,ali pošto nisam bio siguran,nisam htjeo da stavljam. Reci mi,nisam se baš najbolje snašao sa onim GCS softverom. Jel ti svaki put podešavaš iz početka,ili on nakon povezivanja prepozna postavljena podešavanja u CC3D i samo promjenič šta misliš da trebaš promjeniti?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #69
Da rattitude ti je kao horizont na multiwii-u. Znaci na roll i pitch stavis rattitude a na yaw stavis axislock. Naravno sve sto promijenis u GS kliknes dolje SAVE i postavke ostaju