Skip to main content

Topic: izrada multirotora (Read 8166 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

izrada multirotora

Dobar dan. Novi sam na forumu , i tu sam došao s jednim pitanjem .
Kako izgraditi qvadrocopter u najjeftinijoj varijanti . Nemora biti velik a može , bilo bi bolje da je veči ali sigurno bi bio skuplji .
Mene zanima najobičniji koji nema kameru več samo za letenje iz hobija i zabave.
Molim da mi dobri ljudi modelari koji znaju kako da sto jeftinije izradim jeri i sami znate kakva je situacija u HR ... i sam nemogu nači posao . :)

Odg: izrada multirotora

Reply #1
Molim informacije


Odg: izrada multirotora

Reply #3
Da bi napravio najjeftiniji multirotor treba ti određena suma novaca, jesi razmišljao možda o nekom gotovom mulitirotoru, nešto poput iz ove teme: http://www.flyfreak.net/multirotor/eachine-h8-najjeftiniji-quad/  
To bi ti bilo super za zezanciju (pogledaj koji video od kolege Vedronebo) a nije puno para, pa ako te to i dalje bude zanimalo polako počneš skupljati dijelove za neki multić, vjerujem da će ti uvijek netko pomoći oko odabira setupa (premda je već i to napisano u jednoj temi).
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: izrada multirotora

Reply #4
Radio sam ja neki jeftini ... mozes si pogledat na linku ... samo nemoj slucajno uzimat motore ko i ja ... meni su se razletili svi nakon 15ak letova ...
http://www.flyfreak.net/multirotor/pomoc-oko-setup-a-za-prvi-quad/




Tu si pogledaj prvih 8 filmica ... a imas na youtubeu kako sastaviti quadcopter
http://www.flyfreak.net/pocetnici/maker-hangar-youtube-serijal-za-rc-pocetnike!!/




Racunaj si da ti treba oko 1000kn + stanica i prijemnik + punjac za baterije

Odg: izrada multirotora

Reply #5
Bog jako mi znače ovi dobri odgovori , DjDarky prvo da odgovorim tebi je to ono sto i ja zelim za zezanciju ali čini mi se da je premal i da imalo vjetra bas i nece letjeti neznam koja mu je cijena .??koliko može uvis iči ja bi zelio nešto sto makar može letjeti dosta visoko i npr 10-15minuta.
BuBizgb super videi , 1000 +ostalih još npr 600kn mi je zasada puno dali postoji kakva verzija da sastavim za oko 300kn . Poz...

Odg: izrada multirotora

Reply #6
Ne, nepostoji. Ako želiš pravi quad onda je to ovo kaj su dečki naveli,
Za 300 kn možeš dobit ovo što je djdarky naveo.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: izrada multirotora

Reply #7
Ako ti nije velika žurba (a i skupiš još nešto novaca dok čekaš) zna se nerijetko pojaviti već sklopljeni multi po dosta pristupačnoj cijeni ovdje na forumu. Nedavno je netko prodavao ful sklopljen quad (500mm wheelbase) za 500kn,, ne znam dali je prodan, ali malo malo naleti neka ok ponuda.

Odg: izrada multirotora

Reply #8
500 kn za quad? A gdje je baterija, punjač i naravno poštena stanica sa pripadajućim prijemnikom ?
]Dajte shvatite da čovjek pita i lijepo kaže da nema ništa od opreme !
Damir

Odg: izrada multirotora

Reply #9
Ma dobro onda izgleda da ču još dugo samo pratiti .Nebih neku malu sitnu igračkicu a za dobru opremu nemam tako da hvala na oduzetom vremenu.pozdrav.

 

Odg: izrada multirotora

Reply #10
Uzmi ovo što ti DJDarky navodi.
Prvu letjelelicu ćeš razbiti sigurno. Kao i svi mi.
Ovo ti je najbolja/najeftinija opcija za početak.


Odg: izrada multirotora

Reply #11
Mozda i uzmem ali koliko košta kako da ju naručim

Odg: izrada multirotora

Reply #12
Klikni na link u postu od djdarky-a pa pročitaj, imaš opcija sa više baterija i sl...

Odg: izrada multirotora

Reply #13
500 kn za quad? A gdje je baterija, punjač i naravno poštena stanica sa pripadajućim prijemnikom ?
]Dajte shvatite da čovjek pita i lijepo kaže da nema ništa od opreme !
Damir

Krivo sam shvatio pitanje,, isprika za to :) . Kvad kao takav kakav kvad se može složiti/naći za tu cijenu, stanica, punjač, batke su extra stvari koje mora uzeti u obzir i kupiti kad tad, a to naravno dođe dosta više para od same letjelice.

Odg: izrada multirotora

Reply #14
Sad gledam ovaj s 5baterija na banndoo shopu . I dali možda ima tko kakav kupon za popust da prođem jeftinije. I što bi još mogo odmah uzet propelere rez.