Skip to main content

Topic: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti... (Read 41082 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #195
Haha legenda :D

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #196
 :D

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #197
[emoji41]

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #198
Sekile, pls, ajde da ponovimo 'gradivo'. Dakle, ti savjetuješ da ne koristim GPS home (RTH), a dali možda GPS hold i Baro (da mi ostane na jednom mjestu dok pokušavam ponovo uspostaviti vezu)?

[attach=1]

Ili neka druga kombinacija?

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #199
Milane ako ti se čuju ležajevi samo malo kapni ulja i ola nestat će sve  ;) tak je Marko kupil Sunnysky isto kapnul malo ulja i dalje sve 5  ;D
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #200
Milane ako ti se čuju ležajevi samo malo kapni ulja i ola nestat će sve  ;) tak je Marko kupil Sunnysky isto kapnul malo ulja i dalje sve 5  ;D

Nisu ležajevi, nego ona gornja 3 vijka nisu bila dobro stegnuta, pa je sve zujalo. Dotegnuo, sada je sve u redu. Ako me ova moja slomljena ruka malo popusti, pokušat ću danas montirati i tvoje motore, jedino mi nisu stigla zadnja dva opto reglera - naručena istog dana kad i motori, samo od drugog eBayca.

Svejedno, hvala za savjet.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #201
Milane, znas kako mi ovde doli recemo? "Puno baba, kilavo dite." Tako je i meni, zovi ovoga, pitaj onoga ali sve dok ne nabavis Nazu  M V2 (ne Lite sa upgr.) i spojis sa Frskyima, tek ces onda biti miran i siguran. Stanica je u redu ali sa DJT modulom, plug and play. Doduse, kod mene se modul nije mogao ustekat normalno nego sam morao rezati plastiku oko ponova kako bi kliknulo i to je sve. Ovo sta Kreso kaze za Graupner, isti a, imam je i ja takvu i sve radi u redu.

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #202
Sorry, "pinova".

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #203
Po meni slozi jedan na jedan tropolni prekidac ovako

1. ANGLE

2. ANGLE BARO MAG

3. ANGLE BARO MAG GPS HOLD

U prvom modu letis, ako zaskripi prebacis u treci i gas na 50% i molis boga da radi. Ali ovu trecu poziciju isprobaj prvo na vecoj livadi da se uvjeris da je ok. Ako je sve ok, upalis quad i stanicu bez armanja i podesis na 3. poziciju i gas na 50% i kratko stisnes bind na prijemniku. Onda spojis sve na komp na cleanflight i ugasi stanicu i vidis dali ce to odraditi

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #204
Milane, znas kako mi ovde doli recemo? "Puno baba, kilavo dite." Tako je i meni, zovi ovoga, pitaj onoga ali sve dok ne nabavis Nazu  M V2 (ne Lite sa upgr.) i spojis sa Frskyima, tek ces onda biti miran i siguran. Stanica je u redu ali sa DJT modulom, plug and play. Doduse, kod mene se modul nije mogao ustekat normalno nego sam morao rezati plastiku oko ponova kako bi kliknulo i to je sve. Ovo sta Kreso kaze za Graupner, isti a, imam je i ja takvu i sve radi u redu.

Lp. Sveto


Dali ta Naza V2 ima planer leta?

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #205
Nema nego cisto "pomagalo" za let. Stabilizacija, 2 moda, inteligent orientation, RTH (kad dode na napon baterije koji nastimas ili prisilni failsafe)

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #206
Po meni slozi jedan na jedan tropolni prekidac ovako

1. ANGLE

2. ANGLE BARO MAG

3. ANGLE BARO MAG GPS HOLD

U prvom modu letis, ako zaskripi prebacis u treci i gas na 50% i molis boga da radi. Ali ovu trecu poziciju isprobaj prvo na vecoj livadi da se uvjeris da je ok. Ako je sve ok, upalis quad i stanicu bez armanja i podesis na 3. poziciju i gas na 50% i kratko stisnes bind na prijemniku. Onda spojis sve na komp na cleanflight i ugasi stanicu i vidis dali ce to odraditi

Ovo sam si snimio i otprintao, pa kad dođe vrijeme za testiranje, to ću prvo probati.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #207
Naravno, uz pravi failsafe kad ostane bez signala

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi quadcopter -> Sada prelazi u hexacopter

Reply #208
Nema nego cisto "pomagalo" za let. Stabilizacija, 2 moda, inteligent orientation, RTH (kad dode na napon baterije koji nastimas ili prisilni failsafe)

Lp. Sveto


A dobro zvuči. Iako, srce me vuče na Pixhawk. Sve je to za sada u drugom planu, prvo da sastavim ovo pa onda niski letovi da vidim koliko je stabilno. Jedino autotune mora biti malo višlje. No, za taj auto-tune, ne smije biti vjetra ni malo. Isto tako za auto-trim.

LP,
milan
---