Skip to main content

Topic: Početnik-prvi multirotor (Read 11361 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #30
Moje skromno iskustvo kaže da prilikom spuštanja quadcopter uvijek radi lijevo desno, tj. wobbla. Barem sam ja imao takvih iskustava prilikom bržeg spuštanja sa APM i KK.
Lp,
Alex

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #31
To je normalno i po meni jer ulazi u turbulentan zrak ali nije mi normalno da to dovede do pada jer ga FC ne moze obuzdati.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #32
E to je druga stvar ako ga FC nemoze obuzdati pa padne.... Najčešće ga prevrne i sruši.... Ja jednostavno idem lijevo desne i spuštam ga ako je baš neka frka....
Lp,
Alex

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #33
Da,prevrne ga jer se zanjise,al mene vise muci to trzanje kod jako slabog vjetra,ako sutra bude ljepse vrijeme moram detaljno isprobat sve gainove makar sam vec 10 puta.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #34
Momci, rastavio sam sve i u međuvremenu mi je stigao gimbal i fpv oprema. E sad, posto gimbal ima na sebi jst adapter a ja nemam ni jedne baterije s tim, jeli moguce zalemiti direktno na power board gimbal napajanje? Ili s balance konektora skinem 1.i4.zicu i spojim na jednu bateriju i gimbal i rx?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #35
Najlakse na pdb zalemit, a ako imas muski konektor jst bilo bi super njega nalemit na pdb pa da imas mogucnost skidanja gimbala ako ti ne treba i sl

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #36
Znači mogu zalemit jst konektor direkt na pdb gdje mi je glavna baterija? A rx prijemnik, odakle da za njega povucem? Imam na pdb zalemljene ledice, jel moze s toga?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #37
Pazi na napon,neznam koji ti napon gimbal podrzava,a za prijemnik trebas 5V,pa vec si imao spojen prijemnik zar ne?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #38
Nisam nista imao spojeno. Gimbal sam spojio direkt na 3s bateriju i radi.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #39
Pa kako si ga onda spustao dolje da su te mucile vibracije?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #40
Krivo smo se sporazumjeli. Hocu spojit prijemnik za fpv, s antenon..predajnik, kako god, tx rx, ne znam vise sta je

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #41
Aha,to je onda video TX kao transmiter ili predajnik jer predaje video signal s quada :) .Zavisi koji imas,ako je na 5.8 onda ga isto slobodno spojis na pdb kao i gimbal jer radi na 12V,svejedno provjeri da nebi bilo 5V!I onda kad ces spajat kameru s predajnikom obavezno spoji i zicu za video i minus zicu inace ako spojis samo zutu video zicu imat ces samo pizdarije.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #42
I pazi jel ti kamera na 12 il na 5v jer ja sam nedavno skoro na 12 spojio kameru za koju nisam pogledo na kolko radi

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #43
Sve sam sredio,okrenuo nazu i cijeli frame kako treba. Imao sam na PDB-u direkt na 12V spojene ledice za svaku nogu, tako da sam postojeće žice iskoristio; jednu za gimbal, zalemio sam muški jst konektor da ga mogu skinuti, i jedna žica u nazu na F1 za pitch. A drugu žicu s 12V sam iskoristio za TX transmiter, na koji sam isto zalemio jts konektor.

Za FPV kameru ću koristiti sj4000 (original verziju) preko tv izlaza, stavio sam video i minus (žuta i crna žica) testirao, i sve radi na quanum V2 naočalama.

TX transmiter sam stavio na zadnji kraj quada, jel to ok pozicija?
I moram još balansirat cijeli quad kad spojim sve u punu spremu.
Sad još moram spojit sve to na komp, podesit gimbal i gainove.

I hvala svima na savjetima!

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #44
Evo slika