Skip to main content

Topic: Naza Lite i octocopter (Read 6596 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naza Lite i octocopter

Ima li tko provjerenu informaciju ili je i sam probao nazu lite podignutu na v2 koristiti za octocopter(meni treba za x8 coax setup posto me apm vec 2 put iznevjerio) e sad znam da je moguce pospajat i da ce letit al me zanima hoce li to bit pouzdano il je za lite 8 outputa previse za podnjet?

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #1
Sve ce raditi normalno. Koristis manager za nazu v2, u njemu izabires koaksijalni okto setup i spajas sve esc-motor kablove jednako. Motori se vrte svi u istom smjeru.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #2
Imo sam prije nazu al otisla u druge ruke...
Sad cekam da stigne druga. Znaci 7 i 8 motor na f1 i f2 i radit ce mi jednako stabilno kao i quad. Ne postoji mogucnost da npr nazi lite to bude previse outputa za hendlat? ili ona samo kopira signal i salje na isti na 2 motora?

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #3
ako ćeš koristiti x8 da bi s njom nešto snimao, onda nemoj koristiti nazu kao kontroler.
been there, done that.


naime, sve će raditi ok do jednog momenta kad se jednostavno sruši a ti neznaš zašto.
onda ćeš surfati po forumima i vidjeti da naza i heavy x8 ne ide zajedno. ćak i dji to kaže.


u međuvremenu si ostao bez xy tisuća kuna i nadam se da nisi pao na nekoga.


ovo je iskustvo iz prakse, ne pričala-kazala.
dakle, uzmi a2 ili nešto slično.




Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #4
E to je smisao posta, zasto ce se srusit to me zanima? Letio s quadom s nazom i nikad nikakvih problema. Zasto x8 mijenja pricu?

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #5
Zbog prodaje skupljeg kontolorera i kilaže.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #6
teorija je zbog kilaže i vibracija na većim propelama.
nikad dokazano.


Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #7
Jel ima jos ko kakvih iskustava? A2 mi je preskup ima kakva alternativa?

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #8
arducopter tj pixhawk ako imaš zilijon sati vremena čitanja manuala i foruma.


Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #9
Ma stvar je da imam apm 2.6 doma. I npr u letu u att modu il loiter modu izgubim na visini 3-4m i prevrno mi se neki dan(jos nisam 100posto siguran da je do apma nisam jos escove testiro pri gasiranju...

Sta iz iskustva apm stabilno radi?
Il je pixhawk bolji

 

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #10
kod njega imaš hrpu parametara.
jedan od njih je (neznam naziv) je u altitude hold throttle. iako ga on mislim ući kroz let. zato se altitude hold testira na većoj visini.


osim toga, mislim da je taj board već neko vrijeme (godinu ?), ispod limita za novi firmware tako da je pixhawk bolji što se tiće resursa, brzine i sl.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #11
Po izgubim na visini mislim na to kada krenem u jednu stranu cca brzinom od 3-4m po sekundi onda gubim postepeno na visini kako idem naprijed a kada stanem se on opet digne... cito po forumima masa ljudi ima taj problem

A sto se tice obicnog att holda il loitera. Poziciju i visinu drzi isto kao i naza s tim sam zadovoljan

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #12
Eto odlucih na raspolaganju imam  nazu lite i apm 2.6. Sad sta od tog preporucujete (citaj: sta je manje zlo od toga)
Rjesit se vibracija kolko ide i to je to.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #13
Zar mora biti X8,jel vrijedi riskirati,zasto ne ostanes pri X4 i tjt.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #14
Imam vec komponente za x8 :) jer nisam jos vidio konkretan razlog zasto lite na v2 ne moze pogonit x8