Skip to main content

Topic: Mini Tricopter (Read 81531 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mini Tricopter

Reply #180
Quote
dal to znači da onda može imati 1 gyro manje ili mora imati isto 2 ili više ako pričamo o quad-u.
Ja si planiram tako nešto raditi pa me samo zanima i dali ona elektronika KK na koju se stavljaju 2 senzora od 401 je dovoljan za to jer sam vidio da može do 6 motora.

na sve KK idu 3 gyra, ne 2. no to je opet manje nego na verziju bez KK-a, tamo idu 4 a rezultat je lošiji zbog niže frekvencije rada...
i onda kada to napraviš jednom, možeš ga programirati koliko puta hoćeš da radi na 3,4 i 6 motora
cijena je ista za quad i triki zbog skupog serva,
no koliko sam do sada vidio, triki manje troši struje, lakši frame, manje motora, i prednost je što ima otvoreni kut sprijeda od 120 stupnjeva pa ništa ne smeta kameri,
dok kod quada imaš motor i prop pred nosom direktno.

no ako mi dosadi ili skucam i ovog trikija pošteno kao zadnjeg, budem i ja sožio quad, već sve imam  :)
8 motora, 4 esc-a, više trokrakih CW i CCW propova...



btw, nisam znao di ima za kupiti CCW dvokrakih propova dok mi davor nije rekao,
tu baci oko: http://www.rctoys.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_Code=RC-PARTS-AIRPLANE-PROPELLERS&Offset=&SortBy=best-desc

ma nije ti tako teško složiti zakretni motor, ja sam prvoga radio sa ležajevima, no to zaista nije potrebno,
ovoga letim 2 mjeseca bez ležaja, samo letvica sa rupom za navojnu šipku i na kraju ju drži matica. i radi da je milina.
nije tu neko trenje a ni velika sila pritiska u igri.... tako da probaj sa trikijem, manje dijelova i lako napraviš da bude sklopiv.


Tricopter tilt motor system


Quote
Šta mi treba osim 4 reglera + 4 motora i baterije i stanice

kako i sam veliš, esc-a koliko i motora, propova isto(CW i CCW ako nije triki), baterija i KK kontroler sa 3 HK401 gyro senzora
letvice ili aluminij
ako je triki onda i jedan digitalni metal gear servo, imaš tu popis točan.
http://tinyurl.com/trikopterpartslist01


Odg: Mini Tricopter

Reply #181
ok sada znam sve šta nisam znao a što tu nije pisalo do sada znaći na quad idu 2 CW i CCW propa i to postavljena kontra.
Za proplere ima sada link tako da i to nije problem elektoniku i gyro x3 kupim i to je to .
Jednom kada bideš na letenju javi na pm pa da vidim uživo kako to radi.
Ja letim heliče već dugo tako da pretpostavljma da bi to brzo naučio letit.

Odg: Mini Tricopter

Reply #182
Quote
Ja letim heliče već dugo tako da pretpostavljma da bi to brzo naučio letit.
ma ista stvar kao helić bez negativnog pitcha(koliko sam vidio na simulatoru jasno) pa vjerujem da buš u prvom letu već radio ludorije  ;D

no tu je jedino problem što ne izgleda kao helić, kabina naprijed a iza rep.
već je jednak sa svih strana. pa se lakše možeš zabuniti u koju stranu je okrenut, no malo prakse i ide to.  8)

ali je velika razlika u crashu naspram helića, tu obično ode letvica od 3kn i možda prop ako nemaš sreće, najgore kaj se dogodi da ti se spiga osovina...
ali kupiš ih za koji dolar pa nije greda, ja se opskrbio reda radi da ne usfale...ali izgleda da sam se preračunao malo, ne troše se baš... LOL



za helić vjerojatno i sam znaš koji su iznosi u igri... :-X
a zabava nije nešto drastično manja u letu, dapače, sumnjam da bi ovi dole na biciklima voljeli da im je za vratom klasa 600 helića  :D  ;D
npr. mogućnosti:

quad u + modu, bolje bi ispalo da je prebacio u X, ne bi smetao motor kameri...no ludo leti pa mu je oprošteno  :)
kk quadrocopter - aggressive flying onboard

triki
Tricopter VS. Downhill Duds - FPV


Quote
Jednom kada bideš na letenju javi na pm pa da vidim uživo kako to radi.
jasno, javim se,
obično smo na domovinskom, imaš tamo kalendar di se zapisujemo, ali nešto vrijeme kenjka zadnjih dana...  :'(
http://rcwings.webs.com/apps/calendar/

Quote
ok sada znam sve šta nisam znao a što tu nije pisalo do sada
ako te još nešto muči, baci oko i tu, to je stranica posvećena samo tome  ;D
http://www.kkmulticopter.com/index.php/faq

npr:
 

a imaš i finte kako zakrenuti quad da su ti motori pod 45stupnjeva sprijeda, tj 'X' mod leta, a ne drito pred nosom odnosno '+' mod leta.
upališ delta mix na stanici

Odg: Mini Tricopter

Reply #183
super sada kada uhvatim vremena ču početi sa radovima.
 
Jedino još koji setup da uzme znači promijer 80 cm quad.
 
Koje motore, koje reglere i kolika bi mogla biti nosivist quada i naravno diljina leta.
 
Mislim ga letit isključivo za fpv jer to sada radim sa velikim helikopterom koji je u zraku oko 11kg.

Odg: Mini Tricopter

Reply #184
idi sa motorima sa sto manje kv-a 750-900 tako da ti idu gore 9-10 cola SF elise, puno je mirniji neko sa klasicniom elisama, nije tako nervozan a dobivas relativno veci potisak;
evo ja imam motore na hexacopteru 750 kv-a sa rctimera, elise 10×4,7, nisam mjerio potisak ali mi se cini da je svaki oko 650-700g, ali to i dudla struje koliko oces, idem bas izmjerit ali sam uvjeren da je na full gasu oko 90A

Odg: Mini Tricopter

Reply #185
napravi prvo frame,
pa kada budeš znao težinu framea + baterija + kk kontroler + 4 ESC-a + 4 motora od po npr 40g (uneseš točnu cifru kada budeš imao par oko kojih se dvoumiš)
 + kamera koju planiraš dizati,

onda ideš u odabir motora,:
tu masu dijeliš na 2 motora  (ne na 4 pošto moraš ostaviti pola snage za recovery ili kočenje kod spuštanja)

dakle recimo
2kile težina svega,
motori moraju imati 4 kile potiska, tj svaki kilu, (otuda ono ukupna masa / 2)
ne treba pretjerivati sa snagama motora ni ESC-a pošto sve to dodaje na težini i onda se troši više struje a samo da sebe drži u zraku, keep it light  pa buš imao i za FPV ;D

što niži KV, tako da kada se kontroler igra sa okretajima radi stabilizacije, da promjene na propeleru budu što finije,
jer kontroler i ESC imaju fixnu rezoluciju signala, i nije isto ako na to nakalemiš 700 KV motor ili 2500 KV.
imao bi prevelike oscilacije u okretima i tresao bi se, a ovako je sve to glatko.
upravo zato nitko nije radio multicoptera sa EDF, već sa slow fly velikim propelerima. (10x4.7 je neki standard)

točnu duljinu leta dobiješ kada složiš sve, i vidiš koliko ti cucla u hooveru,
triki cucla 15A na 3S batki.

Odg: Mini Tricopter

Reply #186
Evo u hoveru sa jednom baterijom sisa 30A, nije ni puna baterija, skoro je prazna, nesto malo iznad 10V je, full gas 58A

Odg: Mini Tricopter

Reply #187
Evo jos par slikica....mrcina 2,1kg zive vage.... :D


Odg: Mini Tricopter

Reply #189
super je!  ???
sviđa mi se što si batke stavio ispod razine motora,
to doprinosi stabilnosti. makar, hexacopter je već sam po sebi je stabilan do bola  ;D

ajde čim stane kiša van na livadu pa uploadaj filmić poslije
sretno na maiden flightu!  :)

p.s. KK kontroler je u 95% slučajeva unutar prazne CD ambalaže, lagano se otvara/zatvara a čuva od prašine  :D

Odg: Mini Tricopter

Reply #190
super stroj izgleda a sigurno i leti super.
Jako ljepo i uredno napravljeno.
svaka čast.

Odg: Mini Tricopter

Reply #191
samo da stane ova kisa ide on u setnju jos danas, sta narod kaze kamo krava tamo i tele  8)

Odg: Mini Tricopter

Reply #192
Posto nisam mogao docekat da stane kisa odradio sam prvi probni let vani, stabilnost je naspram trikija neusporediva, pa to stoji ko pimpek u punoj erekciji  :D :D :D , moras ga lupit cekicem da se pomjeri, nema snimka ali ima fotke  :P


zvuk je nenadjebiv, dozivljaj ko kad ga jumferici ubacis inside pa onaj prvi aaaahhhhhhhhhhh ;D

Odg: Mini Tricopter

Reply #193
zvuk je poput V6 vjerujem   ;D  ;D  ;D

Odg: Mini Tricopter

Reply #194
Bome ljepo tko zna koliko može tereta potegnuti za sobom, ovako jako impresivno izgleda.