Skip to main content

Topic: GAUI 330X / 500X (Read 21785 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #15
http://www.artas.hr/vozila/bespilotne_letjelice.html

330X je tu :)
500X bi trebao doći do kraja mjeseca

Došlo je jedno 500X tijelo, stavio sam u njega pogon sa 330X
Sada leti još stabilnije, prestabilno za moj ukus, to je dobro za snimanje ali ne i zabavu
Mali 330X je ko' muha, okretan i brz

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #16
pa cak je i ok cijena za nase trziste, cudo da nisu usrali sa nekom bjesnom cifrom

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #17
2 ogi: ne bi vam bilo loše da se povežete s nekim RC shopom u HR (ili u vlastitom aranžmanu nabavljate izvana...)
pa da tamo ispod gaui setova ponudite i stanicu, bateriju i punjač...
tako da imate cjelokupno rješenje...

ne morate riskirati i imati to na lageru, već samo u opciji,
pa ako kupac gauia želi, da mu nabavite i to (uz proviziju za trud ili bez nje, kako želite)
ili barem neki link na nešto dostupno u hr.... Monster Shop, Pluramaks...?

da ne dođe doma s hrpom dijelova i onda još mora tražiti koja batka, 2S, 3S ono WTF,  koji konektor XT60, Deans, tamia  ???,
koji punjač a da pašu konektori... pa i adapter za punjač s dovoljno A da ga nahrani..., pa stanica još 2.4, FM, kanali, a da domet nije 300m ?

ono, svi smo bili početnici,  potrudite se malo da im olakšate,  :)
ovih dana smo svjedočili gašenju jednog shopa jer nije pratio forume i prilagođavao se tržištu...
znam da su vama bicikli i ostalo glavni proizvod, ovo je sitnica, pa vas zaboli, ali ipak...

velim, ako ništa, bar koji link na nešto što predlažete uzeti, to ne košta ništa...

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #18
pohvale, bu se nekaj i kod nas pokrenulo
dx9-xd8-gobac630

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #19
Koje su bitne razlike između 330X i 500X osim nosivosti ? Prepostavljam da je 500X bolji za snimanje i FPV .

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #20
500 ima veće dimenzije, no sklopiv je bez alata(donio ogi prošli tjedan frame na livadu za prezentaciju, fora izgleda  8) )
jači regleri(18vs10A) i motori...
veći propelere (10'' vs 8'' ) ...

ako ciljaš na fpv, sigurno je bolji od 330-ke.

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #21
dobar je GUAI, leti to strava, imao sam samo njihov kontroler i to se ponasa odlicno, jako jednostavan za podesit, nema pustih cirkusa ko kod ostalih

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #22
znam da su vama bicikli i ostalo glavni proizvod, ovo je sitnica, pa vas zaboli, ali ipak...

Quadove smo stavili u ponudu jer su nam cool i mislimo da ta tehnologija ima veliki potencijal
Idemo korak po korak, u planu je i sva ostala oprema potrebna za letenje i FPV

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #23
ako ciljaš na fpv, sigurno je bolji od 330-ke.

Ja bi za FPV odabrao 330X jer je manji i laganiji, s njim mogu biti duže u zraku i svugdje se zavući
500X ću koristiti za snimanja sa težim i skupljim kamerama

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #24
toplo preporučam gaui...stabilno leti i ima dobru autonomiju leta...
 
lp
Toni

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #25
Ja bi za FPV odabrao 330X jer je manji i laganiji, s njim mogu biti duže u zraku i svugdje se zavući
500X ću koristiti za snimanja sa težim i skupljim kamerama

čekaj prvo dok probaš FPV,  dal bu ti pasala okretnost i brzina muhe...

Mali 330X je ko' muha, okretan i brz


 ili buš prvih 50ak sati htio nešto smirenije,
nije isto gledati to s poda i kada se ti 'virtualno' razbacuješ iznad livade ;)

osim toga, pod fpv se ne misli samo na jurcanje okolo, već se i za mirno snimanje koristi isti pristup, jer moraš vidjeti što je u kadru,
što je često vrlo teško ako nemaš video link...

a i ne možeš uspoređivati sadašnju autonomiju 330-ke od 30 min, kada tegli samo 5000mAh batku,
s onom kada će imati kameru(možda i gopro a ne onu mini-mini tipa: http://tinyurl.com/kamera-link ) + video predajnik.
pa bu ti za isti payload pao kapacitet batke na 2.2Ah npr.

osim toga, probao si samo frame od 500-ke s pogonom od 330-ke, možda ti je i zato malo trom za tvoj ukus...
pričekaj da ti dođu svi dijelovi pa možda promijeniš percepciju 500-ke, kada bude imala više snage u rezervi(ESC,motori) i jače propove(10'')...

no svakako, scorpion motori su pravo malo čudo na multijima  ???
vidi se da su mnogo efikasniji od ostalih, ne bi vam bilo loše i to ubaciti u ponudu,
vjerojatno bi se našlo kupaca i pored onih koji ih trebaju za rezervne dijelove svojih gauia


Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #27
i... kako leti?

vjerujem mnogo bolje nego što su ti bili prvi dojmovi na tom frameu(radi sada jačih motora, reglera i propova? ) ;)

kako napreduje nabavka stanica, punjača itd.. za kupce koji kreću 'od nule'?  jer, nisu svi modelari.

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #28
i... kako leti?

vjerujem mnogo bolje nego što su ti bili prvi dojmovi na tom frameu(radi sada jačih motora, reglera i propova? ) ;)

kako napreduje nabavka stanica, punjača itd.. za kupce koji kreću 'od nule'?  jer, nisu svi modelari.

Danas su stigli, javim kad isprobamo  :)
Jedva čekam 500X na 4S hihiihii

Ostatak opreme za sada čeka jer smo u gužvi

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #29
E, jedno pitanjce

Da li bi 500X trebao letjeti stabilnije sa 8" ili 10" propelerima?
Negdje sam čitao da manji/laganiji propeleri omogućuju veću stabilnost jer lakše ubrzavaju/usporavaju