Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 67551 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #45
Bravo Bodul...upravo tako..a onda će novi zakoni o decibelima ,pa zabrane letenja za IC,ograničavanje visine i težine,licence i ispiti....nadam se da neću biti tu..kada zrakoplovni birokrati krenu po ''svoj'' novac. Primi iskreni pozdrav od Bračanina.
p.s.Ova mala sjećanja su ''akonto'' UK ..vidio i doživio na svoje oči harač i treniranje strogoće na svim malim terenima za modelare.Budimo sretni što je ovako ,makar kuburimo sa nabavkom dijelova ,carinom itd... :-*
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #46
Bravo Bodul...upravo tako..a onda će novi zakoni o decibelima ,pa zabrane letenja za IC,ograničavanje visine i težine,licence i ispiti....nadam se da neću biti tu..kada zrakoplovni birokrati krenu po ''svoj'' novac. Primi iskreni pozdrav od Bračanina.
p.s.Ova mala sjećanja su ''akonto'' UK ..vidio i doživio na svoje oči harač i treniranje strogoće na svim malim terenima za modelare.Budimo sretni što je ovako ,makar kuburimo sa nabavkom dijelova ,carinom itd... :-*

PSSSSST DA NAS NE ČUJU I VIDE
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #47
Upiš u youtube vojarna šepurine tam se i street race održava istia malo ilegalno al eto.
A turista tamo ima valjda više nego u kampu valjda im se fora biciklom voziti po aerodromu neznam.
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #48
Pošto do sada nisam vidio nijedan video FPV uradak s kvadrom rama JAZAVCA, danas sam obavio drugi FPV let. Vrijeme bez vjetra idealno za coptere. Nikad lakše i bez opterećenja nisam vozio bilo koju letilicu kao do danas. RC JAZO je poslušan i stabilan. Koristio sam za FPV malu kameru ( a ne GoPro na koju sam snimao ).
Barny bi rekao SVAKAKO PREPORUČUJEM  ;)

FPV SECOND FLIGHT RC JAZO
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #49
Poslijepodne FPV let na malo težem terenu za letanje.
Sunčano i mirno vrijeme izmamilo dosta šetača na obalu, tako da sam imao problema sa niskim letenjem. Nisko sunce me zaslijepilo prilikom izlaska iznad krošnji borova te nisam dobro ocijeno brzinu povratka. Prebrzo sam se vraćao i preletio obalu te se našao iznad mora, što mi nije bio cilj.
Zbog toga sam i izgubio koncentraciju i prinudno  sletio da ne odletim u more ili pogodim ljude koji su sjedili na obali.
Ipak je lakše i bez treme letjeti na polju. Sačekaćemo neko drugo vrijeme bez šetača da ponovim let iznad poluotoka.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #50
O kolega, hvala na videu kada ja nisam taj dio priče stigo napravit.
Morat ću nekako nadoknaditi ovaj tvoj trud. :)
U svakom slučaju zadovoljn sam izuzetno sa videom s obzirom kakvi su ostali i s obzirom da je to mali quad a ne hexa ili okta.
 
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #51
S obzirom da svi koriste deshaker ili sličan program, a ovo je producirano bez njega, smatram da je letilica pogođena za amatersko a bogami  ;) i za profi snimanje.
Samo treba  bolju kameru na njega postaviti i mislim da se profi video može napraviti. Naravno pošto je kamera kruto spregnuta s ramom, izbjegavati producirati vožnju u zaokretu, ali i to se može riješiti ako se u hooveru daje komanda yaw.
Damperi dobro odrađuju smanjenju vibracija na gornji dio letilice, skoro neprimjetno je plivanje slike, što nisam uspio na drugim letilicama.

PS:
Prodajem DESHAKER za jednu kavu. Isti više na stanuje na mom PC. :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


FPV quad made in Croatia

Reply #53
Danas sam promijenio lokaciju za letenje. Rijeka u Karlovcu.
Pošto je ovo novi teren, držao sam se "kraja" :)
Izgleda da sam pogriješio s nazivom rijeke, ali sve su lijepe.
Napisao Mrežnica a zapravo to je Korana, da se ne naljute Karlovčani.

Kada steknem više sigurnosti za letenje iznad vode ili mora, biti će nadam se još ljepših videa.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

FPV quad made in Croatia - letovi

Reply #54
Oduševila me mirnoća i lakoća upravljanja s quadrocopterom frame JAZAVAC.
http://www.youtube.com/watch?v=CksDkAAG3Eg
Novi video snimljen na Sabunikama pored Nina.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #55
Nemoj ga previše hvalit bude se pokvario. :)
 
Baš jučer sam izrezao jednoga za sebe nadam se pa ću i ja malo da snimam.
Imam par nekih ciljeva pa cemo vidjeti što će biti od toga.
Ono najbitnije opremu testiranu i isprobanu za to imam.


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #57
evo mali update frame-a.
Razlog zašto je ovo napravljeno je zbog toga što neki kontroleri ne podnose da ne budu čvrsto vezani za sam frame pa zato ide ovaj update.
 
Ima još jednu prednost a to je da se gumeni dampeneri mogu postaviti još mekše i time po potrebi ubiti vibracije još više bez utjecaja na stabilnost letjelice
 
evo slike kako to sada izgleda.
 

 

 

 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #58
Ma cisti perfekcijonizam!  :P

Takav frame ja dobim sam moja elektronika?

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #59
Dok JAZAVAC gradi nove letilice, ja letim i snimam s njegovim prvim prototipom coptera.
GAŽENICA FPV Quadcopter KK.2.0

Luka GAŽENICA u Zadru. NAveliko se gradi putnički termninal. Postavljaju se molovi zapristanak crusera.
Blokovi se vide spremni za uranjanje u more. Pošto sam imao jake smetnje na FPV ( gubi se signal na 50 m ) sljedeći let će biti kada taj prostor bude kultiviran.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(