Skip to main content

Topic: Letenje u Vukovaru (Read 384980 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #945
Barba, u zadnje vrijeme nam se priključuju mladi od sedam godina a ima ih i od 60.
Društvo polako raste za razliku kako je bilo prije nekoliko godina, kad nas je bilo svega trojica.
Danas na letenje dolaze i na štakama (Borise pozdrav) :D
Barba, tebi želim sve najbolje!

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #946
@Žele , To je evidentno iz Vaših priloga i slika a lijepo je vidjeti Maria i njegovu obitelj (on Ti je dašak Dalmacije)...Svako dobro i puno zdravlja  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #947
Uh Barba, na toj slici je moja gospođa i mali od njene sestre  :D :D :D .

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #948
Oženio sam ga drugi put.... :D :D :D
Svako dobro
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #949
Evo i ostatak slikica!


Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #951
Hvala Dražene, slike su profi :)


evo priče koja prati neke od slika.


Ovdje sam napravio 2 greške koje su me skoro stajale modela.


1. Gas sam namjestio tako da kad spustim skroz palicu, motor staje i normalno, nehotice sam u zraku ugasio motor i imao sam deadstick landing  :-X


2. Stajao sam na početku piste, tako da nisam imao iza sebe pistu, nego prugu ! Kad mi je stao motor, nisam imao dosta visine za napraviti krug, nego sam išao odmah dolje prema sebi. Izvukao sam skroz flapsove i dubinu nabijao prema dolje...model je uspješno sletio, ali sa jako velikom brzinom. S velikom brzinom je došao do kraja piste, i zaustavila ga je nepokošena ambrozija. 1 m iza te ambrozije je onaj kamenjar od pruge. Model je neoštećen, uz puno sreće.


Eto, učite iz mojih grešaka :) Sad uvijek ostavljam iza sebe rezervni prostor od bar 100 m za slijetanje, i motor mogu ugasiti samo trimanjem.


[attachimg=1]


Ovdje je Dražen uhvatio spektakularni trenutak kad sam elisom zahvatio suhu zemlju, jer sam se koncentrirao na dodavanje gasa, a nisam ravnao model po dubini prilikom izvođenja brisanjca :)

Zanimljivo je da elisa nije ni zagrebana, iako je  zaribala pri max rpm...radi se o Master Airscrew elisi...bezveze sam kupovao rezevnu :)
[attachimg=2]




Inače, model još nije gotov što se tiče kozmetike...kroz par dana će bit detalji o svemu u build logu

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #952
Bravo bravo. Ljepo i rijetko je viditi pravi model ovdje na forumu. Sve najbolje i dugo dugo letova sa modelom odradio. Zlatane eto tegljaca za tvoju jedrilicu. Svaka cast pravim modelarima.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #953
Vale, odlican ti je model! Cestitke i svaka pohvala! A o ekipi da niti ne pricam.. Svaki put sve brojnija i zabavnija.. Lijepo je biti dio toga svega.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35




Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #957
Nije ni čudo za Sinišu , izuzetno talentiran mladić  i neizmjerno mi je drago da postaje pravi član naše odlične ekipe ...  ;)
A teba reći i da je počeo sa osnovnim akrobatskim figurama i da mu odlično ide kao i prvo slijetanje koje je odradio bez i najmanje greške , kao po špagi , iako mu je brat u samom finišu zaklonio pogled prema avionu  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #958
Jedino ja nisam video moje prvo sletanje :)

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #959
Nešto sam naćuo , šapnula mi "tićica" da bi sutra mogla biti "gužva" ..  eto  mene sutra na livadi čim pojedem nešto za izdržat ostatak dana .. Pozovimo dobro vrime , nek se danas ispada , bolji dan biće sutra   ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar