Skip to main content

Topic: Moj prvi zagi :D (Read 8960 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi zagi :D


 



 napravio sam mu i kuciste za bateriju od deprona :D

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #1
imam problem sa tezistem  :) dali je bolje da pomjerim motor jos naprijed ili da stavim jos nesto naprijed :D

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #2
Moj prjedlog je da pomices batku napred dok ne dobijes cg.

Savjet za zice. Skalpelom zarezi 4-5mm liniju i u nju uguras zicu i gore salotejp.

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #3
imam problem sa tezistem  :) dali je bolje da pomjerim motor jos naprijed ili da stavim jos nesto naprijed :D

Ako ti je baterija previse naprijed, tako da naprijed ostaje premalo "mesa", onda pomakni motor unaprijed za centimetar.

Uz to pazi na cg, ako je to klasicni zagi, onda stavi cg na 20.5-21 cm od nosa, meni se to pokazalo najbolje..

Sto se tice serva, ja rupu radim sa lemilicom i aluminjskim "ravnalom", ispada dosta dobro.. dovoljno ti je da lemilicom udjes 2 mm u stiropor..


Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #5
Mene pitas ?

Edit:

U pravu si Plavi, sirim dezinformacije, tako je bilo kod nas kada smo fulali dimenziju..

Pricamo od 22,5 cm kao pravilno teziste..

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #6
Ma neeee, ne pitam tebe.
Ajmo ovak, za sve, zašto mislite da je težište 21-23cm od nosa?

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #7
Ma neeee, ne pitam tebe.
Ajmo ovak, za sve, zašto mislite da je težište 21-23cm od nosa?

Zato jer ima lijepi nos!
 :D :D :D

....evo necu vise...bilo je jace od mene  ;)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #9
Zato sto tako kaze CG-calc

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #10
Evo ovak, to su dva skoro identična krila sa različitim CG-ima.








Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #11
Dve iste slike si stavil..

Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #12
U čemu je razlika?
Ajmo sad pitati dzenana dal je i kako izracunao CG


Odg: Moj prvi zagi :D

Reply #14
CG se vrlo lako može odrediti eksperimentalno: kada se model skrši , to je ona točka koja ima najviše šanse pri udarcu sa bilo koje strane da ostane čitava!  Dakle, napraviš 4 ista modela, pa ih krešaš sprijada, straga, s lijeva s desna i onda točnmo znaš di je CG !
D.