Skip to main content

Topic: postavke stanice za mix throthlle elevator (Read 7491 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

postavke stanice za mix throthlle elevator

ova tema je vrlo štura i prekopao sam cijeli internet i nisam naša baš velike diskusije za delta krila .teme sam se dotakao sa starim vukom plavim jučer na pivi .

sama funkcija omogučava da kada se jedanput potrima ispravan let zagija mixom se omogučava da kod dodavanja gasa elevoni sukladno tome idu prema dole držeći pravocrtni pravac letjelice bez obzira na promjenu gasa .

Bilo bi zgodno kada bi  na forum svatko napisao svoje  postavke ovisno o vašim stanicama

Flite Test - Throttle Mixing - FLITE TIP


još jednom pozdrav plavom , najjaćem rezaću zagija na svijetu
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''



Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #3
Da, bas mi je o tome jucer tom pricao... cini mi se jos i bolje..

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #4
Da, bas mi je o tome jucer tom pricao... cini mi se jos i bolje..

jedino je pitanje dal se vise energije trosi kad poravnavas letalo sa eleronima ili kad ti je kut motora drukčiji

treba mjerit :)

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #5
baš sam o tome razmišljao, nekako mi se prirodnije čini ovo rješenje s kutom motora, jer u suprotnom imaš situaciju gdje npr. motor pod većim gasom vuče avion gore, kontru mu daješ elevonima, više otpora i tako dalje...

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #6
evo ja sam baš došao sa polja . isprogramirao sam u aurori p.mix mod 23% H 23% L i stavio za svaki slučaj na swich da mogu opciju paliti ili gasiti.

ma stvar je luda eventualno se malo istrima da kod gasa lagano ali svarno lagano ide prema gore tako da se na palici stalno pomalo drži prema dole ali gotovo neprimjetno.

daje totalnu draž letu jer se možeš posvetiti zračnim užicima jer model u bilo kojoj opciji gasa ide pravocrtno uz milimetarsko penjanje.

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #7
Ja sam isto to rjesio kutem motora i ide ravno bez obzira na gas i jel ide vertikalno il horizontalno. Tak da mislim da je kut bolja opcija od mixa ,ali sve treba probati :)

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #8
Dobro kako stela kgte kut motor? Pretpostavljam da stavljate podložne pločice ispod motora.kamo pomiče te motor prema gore ili prema dole ?
Lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #9
pa valjda prema dole

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #10
Recimo da je ovo zagi sa boka. Crveno je nosac. crno zamisljena okomica. Nije toliko svinuto ali u tom smjeru.
 Ja radio vec tri nosaca i odokativno spigam i svi zagiji su isli ravno :)

[attach=1]

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #11
Vidis ja sam bas mislio da treba prema dole, jer je iza CG-a motor pa sam mislio da ga ipak "diže" :)

A niš, bar sam nešt naučil :D

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #12
Hvala blueboy tvoja slika vise ce pomoći negi deset postova pametovanja.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #13
Eto i usliko sam da bude "tocnije"
[attach=1]

Uz napomenu da motor nije urezivan !
[attach=2]

i ide ravno i u vertikalu i jedri , sam ga jos moram naucit pive otvarat :)

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #14
zanimljivo kopiram Diogenov post koji je suprotan blueboy rješenju i iskreno meni nekako logičniji .

"Vjeruj prijatelju da Zagi nije tolerantan prema nepreciznostima nikada nebi postigao takvu popularnost !

Da se nadovežem na moj prethodni post - ovdje je slika gdje je sve vidljivo - kut motora sam namjerno povećao da bi se uočio bitni detalj: oko poprečne osi, dakle težišta model se okreće kao na klackalici: ako motor gura 'gore', nos ide 'dole' i to je važno kod dodavanja gasa - neće dizati nos i praviti nestabilnosti.
U praksi je podloška na nosač koji je pod 90 st u odnosu na os kretanja debela cca 1 mm i montira se na gornje  rupice krža za montažu brushless-a.

@PeroPirana:   mix kompenzacije motora, tj. proporcionalno spuštanje elevona prema dole u odnosu na stupanj gasa ovisan je o kvaliteti software-a na stanici i na većini današnjih uređaja je lako podesiv.
U koracim po 5% može se podesiti u svega 2-3 leta po minutu-dvije (kada nema vjetra).

Meni najčešće ispoadne oko 15-20%

Damir "



'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''