Skip to main content

Topic: Još jedan HK 450 GT Pro (Read 6007 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #15
E hvala ti puno!

Ma neću žuriti, nema šanse da poletim dok ne poštelam sve kak spada, s tim da mi se čini da pitch i ostale swash pizdarije ne mogu sam poštelati... Jednostavno nema teorije...
Tak da ak netko štela za pivu nek se javi  ;D
MAK Zapad

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #16
Riješen pitch (malo sam produljio one dulje linkove), sve je gore na heliću, sad još moram riješit swash interakcije i podesit žiro i može u zrak  :) Izgleda da danas niš od letenja jer kiša neka zeza, ali tko zna
MAK Zapad

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #17
Uspješno potrošena baterija na hover u dvorištu, žiro malo sere i nije mi potriman baš skroz kak treba, al do jaja :)
MAK Zapad

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #18
Uspješno potrošena baterija na hover u dvorištu, žiro malo sere i nije mi potriman baš skroz kak treba, al do jaja :)

čestitam!

Koji žiro? Zategni sve na repu, kod mene je bilo "slopa" pa je s njim i titranje vamo tamo nestalo.

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #19
Hvala, upravo spizdio i drugu bateriju, sad se discharga pa punim obje za sutra  :)
Šteta kaj nemam veće dvorište, 5×5 m cca imam prostora, ovak sam samo hoverao na mjestu. Ovak bez vjetra je beba kak lijepo lebdi, uz minimalna ispravljanja, rep stoji OK osim kad jako cimnem rudder. Ma 450 je zakon  ;D
Pitanje - da li smijem s Turnigy Accucel-6 (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028) puniti obje baterije istovremeno?
Žiro je HK401 Cyro (LOL), na Futabi 7C mi ovak izgleda podešen žiro (onaj žuti signalni kabel je spojen na kanal 5)
Gyro SW-D
UP->A 6%
DN->N 50%
Gyro-> ON
SW->D
Mode->GY

Daj pliz pogledaj kak je kod tebe, ja sam ovo manje-više sam postiskao metodom pokušaja i promašaja  :)
MAK Zapad

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #20
Kod mene je na D switchu isto.

Ovo A i N predstavlja:

A AVCS ili ti headin hold mod i to mi je oko 40% to sam ziher.

N  Rate Mode i on mi je oko 50% ako se ne varam nisam sad doma nažalost. Taj N mod ni ne koristim.

Gyro mi je na ON i mislim da je izabran GY(ili standard?) sad se ne mogu sjetiti ;)

Uglavnom povečavaj postupno na A kanalu znali vjerovatno (UP ti je A mode) do neke vrijednosti oko 30 a onda sve sporije. To je taj famozni žiroskop gain. Kad budeš zadovoljan gurni ga još malo dok ne počne lagani "wag" cimanje lijevo desno, e onda spusti heli i opet smanji za 2-3% i to je to.

Kaj još uvijek odustaješ od 450 i kupuješ 550 :D

Tak sam se i ja navukao kad je bio prvi hover. Rekao ili lom i nazad avioni ili.... i evo me

I ja sam dischargao bateriju, jer nisam znao. To s Lipo nemoj raditi osim ako ne planiraš spremiti bateriju na duže onda koristi storage mode.
Ako letiš sutra opet onda je napuni. Prazniti nemoj.

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #21
Da, baš sam pročitao da se ne smije discharge-at, pa sam ju odspojio i drugu stavio punit  :)
Hvala na tipovima za žiro!
Ma kakav 550, to kad narastem, sad si moram piknut nekakvu 450tku, tu drugu ću složit pic-pic jer sad znam sve finte itd. i mislim da će biti Tarot.
Oduševio me samo hover, kaj će bit tek sutra  :D Ako ju ne spizdim naravno
Nego, si ti u kvartu sutra, da idemo malo letit? ;D
BTW ESC mi je isprogramiran da cut-offa na 3.1 V, da li to znači da smijem letjeti s helijem dok ne osjetim da je motor oslabio (tj. da ne vuče dovoljno struje iz baterije)?
Nitro je ipak zakon, tu moraš mislit na previše stvari  :D
MAK Zapad

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #22
Ma upravo sam napravio temu "napuhane nano baterije?".

Naime, NE, ne dok ne osjetiš Cut off. Tako mi barem ekipa kaže. Već ako sam dobro shvatio ovo je postupak:

Imaš batku 3S 2200mAh. Vrijednosti su bezveze radi primjera.

Isprazniš ju prvi put s helijem točno 5 minuta.
Staviš puniti kad se ohladi i gledaš koliko se napunila mAh. Tipa 1600mAh si napunio.

Odeš drugi put letiti i staviš 6 minuta. Puniš i ode na 1800mAh.

Treći put recimo 7 minuta i napuniš 1900mAh i to bi bilo to. Kako ekipa kaže ostaviti uvijek 20% naznačenog kapaciteta u bateriji i baterija će te služiti duže. I neće se napuhat ko meni :(


Ja sam naime kod punjenja vidio da mi se pojedine baterije napune bez problema 2300-2350mAh, ali isto tako kod vožnje 7-8 minuta prošlih par puta, su mi se malo napuhale. Pitao ekipu i gore je odgovor ;)

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #23
Što se serva tiče, na 7% nemam waga ali imam mali drift, a sve iznad 10% imam poprilični tail wag. Moram malo postezat šarafe na repu da nema više lockera pa ću sutra probat. BTW malo prebrzo mi posrče bateriju, ni 4 min...
MAK Zapad

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #24
Što se serva tiče, na 7% nemam waga ali imam mali drift, a sve iznad 10% imam poprilični tail wag. Moram malo postezat šarafe na repu da nema više lockera pa ću sutra probat. BTW malo prebrzo mi posrče bateriju, ni 4 min...
ma glavno da se nije razletio ;D

Ovo sve ostalo se poštela.

Isto pogledaj na koliko su ti dialeri na samom žiroskopu. kod mene su skoro do kraja nadesno. ne znam da li ima veze ali eto.
Drugo svijetli li ti u AVCS  modu lampica na žiroskopu? Kada ga spojiš na batku dok se ne inicijalizira nemoj ga micati nikuda, ja još pričekam kratko nakon toga.

Drift se da riješiti, lako/teško ali se riješi.

 

Odg: Još jedan HK 450 GT Pro

Reply #25
Ma sad me strah uopće letjeti ga, frend čiji je helić je bio danas kod mene i probao je poletjeti, na simulatoru se muči već dugo vremena i ne ide mu  :D Frka ga je ovo letjeti da ne ubije sebe ili nekog drugog tak da sam mu preporučio da ga proda i ubode si prvo nekakvog trainera ili motornu jedrilicu.. Tak da ode na bubanj..
Ja se nadam da ću si uskoro izrealizirati nekakav heli, tj. siguran sam jer sam se napalio do jaja
A sutra moram bar još jednu bateriju potrošit

E vidiš, meni su potenciometri na žiru u sredini.
Da lampica titra
MAK Zapad