Skip to main content

Topic: Zanimljiv video o izradi modela! (Read 1236 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zanimljiv video o izradi modela!

Reply #1
Je, zanimljivo je pogledati koji sve materijali idu (staklena vlakna, karbonska vlakna, epoxy, balza, itd.). Naravno, to nije nešto što si ja osobno mogu priuštiti, ali dobro je znati da se mogu raditi kompoziti, tj. bilo bi dobro kad bi se mogli u kućnoj radinosti.

Na žalost, sve što imamo za sada je stiropor i derivati (pufaterm, arbiton, climapor ili depron...), a da ne govorim o pre-skupim karbonskim cijevima i ostalome. Pa i sam epoxy je skup. Preskup. Staklena vlakna bi se još i našla (ima neka traka, samo što su vlakna nasumice, ne kao platno - istkana). Karbonsko platno, ne znam, navodno negdje ima.

Balza, eh to je problem. Ovo što sam ja našao u Vinkoprom-u u Vinkovcima je druga ili treća klasa balze. Pogledom je možeš slomiti, da ne govorimo o jačem vjetru.

Hvala za video. Interesantno je pogledati, barem da dobijem neku ideju za vlastiti laminat, možda jednog dana. Do tada, stiropor i selotejp.

LP,
milan
---