Skip to main content

Topic: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije? (Read 2927 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Pozz svima,
ovako imam parkside pfbs 9.6, dakle na bateriju je 9.6v no jako brzo mi se prazni baterija (vec je to i staro 100g) pa je baterija odradila svoje.
E sad moje pitanjce za strujne majstore dali bi mogao npr. na punjac zalemit zicu na + i - i tako na samom uređaju pa da dobijem da radi konstanto na struju a ne na bateriju??
Osobno nemam pojma ali mislim da i nebi bas islo jer kad ugasim uređaj taj punjac bi punio "nista" jer nema baterije pa bi vjerovatno doslo do nekog kratkog spoja i sl., no dobro evo koja slicica pa mozda neko ima nekakvu ideju?
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]
[attachimg=6]

Odg: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Reply #1
Ja sam davno nabavio bosch aku busilicu ali bez baterije novo naravno.. napravio konektor i picim na turnygi 3 S .. zakon ;)

Odg: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Reply #2
ako ti je ista voltaza baterije i punjaca trebalo bi raditi bez beda ;)
a koliko i vidim nije nikakav kompliciran krug na busilici nego samo struja, potenciometar i motor... tako da bi ti sigurno trebalo to raditi ako su iste voltaze  :)

Odg: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Reply #3
Ja sam prilicno siguran da ces si skuriti punjač tako.

NiMh punjači obično pune kroz 18 sati, dakle struja punjenja im je 1/18C.

Baterija sa druge strane ima discharge barem 1C, pa ako uzmemo to u obzir, punjač bi pri takvom radu trebao biti u stanju dati 18-erostruku struju u usporedbi sa strujom punjenja baterije.

Ako ti nije žao, probaj no osobno ne bih previše očekivao od takvog načina uporabe. Radije spoji LiPo bateriju..

Odg: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Reply #4
ovaj originalni punjac ti je definitivno preslab za busilicu ,shimpa ti je dobro objasnio ,znaci ako nabavis ispravljac istog napona ali vece amperaze samo spojis + na + i- na-  pol i to ima da sljaka ko ludo


Odg: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Reply #5
Onda bolje da nista ne diram, nego da mi se friz naglo promjeni :D
Neznam ako bi spojio na 3s batku da ne sprzim motor jer i na njemu pise 9,6v.... mislim volio bi dobit duze vrijeme rada no bolje da radi kako-tako nego nikako  ::)

Hvala svima na pomoći :)


Odg: Parkside "dremel" pomoc oko modifikacije?

Reply #7
Nista, onda cu sutra probat na 3s ;D