Skip to main content

Topic: Foker D VII - dvokrilac (Read 4670 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Foker D VII - dvokrilac

još malo pa gotovo... :) :)

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #1
odličan rad mladiću...sve pohvale ..bez obzira što nije po nacrtu mogao si i na donje krilo staviti elerone radi efikasnije upravljivosti...no ako je u pitanju originalnost prema izvornom modelu nemoj ovo uzimati u obzir.. U svakom slučaju neizmjerno mi je drago vidjeti ovako dobar rad od vrijednog mladića....i opet ću ponoviti da se ne bojim za budućnost hrvatskog modelarstva dok je takvih momaka.....pozdrav i sretno ti bilo na probnom letu!!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #2
tako je po nacrtu da nema elerone na doljnjem krilu,  totalno sam sve radio po nacrtu, nacrt je plotan 1:1, po nacrtu svako rebro ima profil zasebe što je malo sporo ali je ok. na njega ide po nacrtu motor od 6 - 10ccm a ja sam uzeo od 7.5ccm o.s. 46 la. 5 standard graupnerobih servoa, za sveki eleron, dubinu i smjer i gas...  :)

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #3
zakon... milina gledat

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #4
da , kakav je tek meni gušt radit ga..... neopisivo, baš ga detaljiram prema nacrtu........ bit će cijeli crven kao crveni berun, ćak sam i puški napravio, bit će to moje savršenstvo ali naravro neće ostat jedino....

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #5
tako je po nacrtu da nema elerone na doljnjem krilu,  totalno sam sve radio po nacrtu, nacrt je plotan 1:1, po nacrtu svako rebro ima profil zasebe što je malo sporo ali je ok. na njega ide po nacrtu motor od 6 - 10ccm a ja sam uzeo od 7.5ccm o.s. 46 la. 5 standard graupnerobih servoa, za sveki eleron, dubinu i smjer i gas...  :)

nemoras imati elerone gore i dole.dovoljno je na jedno krilo,
izgleda jako dobro,cime ces ga presvuci. POLYTEX bi bio super jer ima strukturu platna,mozes ga lakirati kako zelis i cime hoces,to je polyestersko platno i isto ide peglanjem kao folija,ali je daleko cvrsci od bilo koje folije,
je li znas za to ?

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #6
tako je po nacrtu da nema elerone na doljnjem krilu,  totalno sam sve radio po nacrtu, nacrt je plotan 1:1, po nacrtu svako rebro ima profil zasebe što je malo sporo ali je ok. na njega ide po nacrtu motor od 6 - 10ccm a ja sam uzeo od 7.5ccm o.s. 46 la. 5 standard graupnerobih servoa, za sveki eleron, dubinu i smjer i gas...  :)

nemoras imati elerone gore i dole.dovoljno je na jedno krilo,
izgleda jako dobro,cime ces ga presvuci. POLYTEX bi bio super jer ima strukturu platna,mozes ga lakirati kako zelis i cime hoces,to je polyestersko platno i isto ide peglanjem kao folija,ali je daleko cvrsci od bilo koje folije,
je li znas za to ?

POLYTEX, ako se nevaram to bi bilo avionsko platno koje se navlaći na prave? nisam još ćuo za to. znateli gdje ga ima za nabavit? inaće, presviko bi ga sa crvenim monokotom, još samo na trup ide okolo plank od balze 1 ili 2 mm da zatvorim mrežu. trebam postavit svu unutrašnjost za nosaće krila, rezervoar, uređaje....

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #7
za modelarstvo posebno imas takodjer POLYTEX nadje se svugdje gdje se Folije prodaju,
nesto je tezi od Folije ali daleko prikladniji za modele koji imaju slicnosti sa avionom,
pegla se kao folija sto kod ove za avione nije slucaj


Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #9
pozdrav Matej ! imaš kod lea za naručit oratex od graupnera i odličan je, isto se  lijepi i zateže peglanjem.. ima ga u raznim bojama..probaj ga nazvati za informacije...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #11
odlično ti izgleda rad, svaka čast!

Odg: Foker D VII - dvokrilac

Reply #12
hvala na pohvali, sad ću morat malo stat sa radom jedno tjedan i po ili najranije do ponedjeljka jer imam ispite na faksu. nove slike slijede osma nakon ispita.