Skip to main content

Topic: edf delta FREE BIRD 1 by hsaraga (Read 10088 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

edf delta FREE BIRD 1 by hsaraga

na wespenovu uvredu da je moja samogradnja ljepljenje naljepnica,odlucio sam konstruirati jedan vrhunski delta model zavidnih karakteristika.nadam se da ce biti prije gotov nego on skuzi kako se baterije ustekaju u model.
model ce biti iskljucivo projekt mog genijalnog uma,dakle bez ikakvih nacrta direktno iz glave.prioritet mi je brzina.nadam se dobiti 20g/dm2.
imate cast pratiti ovaj povjesni projekt. ;)


Odg: edf delta by hsaraga

Reply #2
Ma to je negdje na netu ukrao slike :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: edf delta by hsaraga

Reply #3
uz pomoc mog sina marka model je dobio njusku.krila smo pojacali karbonskom sipkom. :)


Odg: edf delta by hsaraga

Reply #5
model dobio elerone i vertikalce.


Odg: edf delta by hsaraga

Reply #7
turbina i servaci montirani.
turbina 60,motor 4800kv.

Odg: edf delta by hsaraga

Reply #8
evo model je upogonjen i spreman za probni let.
promjer delta krila je 50cm
duzina delta krila je  55cm
ako je tocna formula za povrsinu trokuta P = 1/2 x a x va
povrsina krila je 15,12 dm2
tezina modela sa baterijom i prijemnikom je 326g,sto znaci da je
po dm2 opterecenje 21,36g.
neka me isprave iskusnije kolege. jos me jedino brine teziste.svako ima neku drugu teoriju o delta krilu.
molim za pomoc,ne u obliku formula,nego konkretno koliko cm od kraja ili pocetka krila je teziste na mom modelu.
duzina krila=55cm
sirina  krila=50cm (raspon)
kobac,diogen,ivo,zac,hrvoje,indy i svi ostali POMOC !
jos samo ime da mu dam.posto je izgradjen u slobodnoj i suverenoj hrvatskoj nek se zove SLOBODAN 1

Odg: edf delta by hsaraga

Reply #9
za pravu deltu kaze stricek google 40 - 45 % visine trokuta za model bez repa i 45 - 50% visine trokuta s repom mjereno od pocetka trokuta. ako laze google lazem i ja
struja zakon, nitro USTAV

Odg: edf delta by hsaraga

Reply #10
evo model je upogonjen i spreman za probni let.
promjer delta krila je 50cm
duzina delta krila je  55cm
ako je tocna formula za povrsinu trokuta P = 1/2 x a x va
povrsina krila je 15,12 dm2
tezina modela sa baterijom i prijemnikom je 326g,sto znaci da je
po dm2 opterecenje 21,36g.
neka me isprave iskusnije kolege. jos me jedino brine teziste.svako ima neku drugu teoriju o delta krilu.
molim za pomoc,ne u obliku formula,nego konkretno koliko cm od kraja ili pocetka krila je teziste na mom modelu.
duzina krila=55cm
sirina  krila=50cm (raspon)
kobac,diogen,ivo,zac,hrvoje,indy i svi ostali POMOC !
jos samo ime da mu dam.posto je izgradjen u slobodnoj i suverenoj hrvatskoj nek se zove SLOBODAN 1
NISI mislo sto ce Slovenci reci za ime ?????


Odg: edf delta by hsaraga

Reply #12
to ne izgleda loše...ako bude uspješan mogao bi malo scekati stiropor pa napraviti profil krilo....kada ćemo na maiden flight...

Odg: edf delta by hsaraga

Reply #13
http://www.moleski.net/rc/WingMAC.htm

Delta wings have no horizontal stabilizer so in a way they are a flying wing with an extremely low aspect ratio... so they must follow some of the same airfoil and CG layouts of the flying wing. This means that it must be set up slightly nose heavy, and have an airfoil with a Positive pitching moment. You can use the WebPages way of finding the location if the wing has a tip chord, if it tapers all the way to the tip, just go to the point halfway between the tip and the Centerline of the fuselage. At this point draw a straight line from trailing edge to leading edge. Measure 15-20% back from the leading edge and draw a perpendicular line to the fuselage... that is where the CG will go. If it has a tip chord, use the method in the WebPages and substitute 80-85% in for the 75%... It will need to have an aerodynamic force behind the CG pushing down to counter the weight in the nose so you either need to plan on having extra up elevator throw and always flying with it trimmed up a little. You can use an airfoil with a Positive pitching moment like flying wing airfoils. You can try moving the CG farther back and using less elevator to counter it and see what happens... but start off with a little room to work with.

lp

Toni

Odg: edf delta by hsaraga

Reply #14
eto imaš i tu prevedeno na rvacki sa sličicom

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&langpair=en|hr&u=http://adamone.rchomepage.com/index5.htm&prev=/translate_s%3Fhl%3Dhr%26q%3Dcg%2Bon%2Bthe%2Bdelta%2Bwing%26tq%3Dcg%2Bon%2Bthe%2Bdelta%2Bwing%26sl%3Dhr%26tl%3Den

lp

toni