Skip to main content

Topic: SAAB Gripen - depronac (Read 22085 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #31
Kao što rekoh, kupio sam farbu i počeo farbati.
Dupli-color Aqua je stvarno OK osim što je prilično skupa cca. 74kn i treba joj prilično vremena za sušenje.
Trenutno nemam puno vremena ali radim na vectoring pogonu i CG-u jer mi je baterija malo teška pa tražim način kako to najbezbolnije riješiti.
Uglavnom crno, žuto a Boga mi i bijelo, slike uskoro.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #32
stavi van na suce.nevjerovatno kako steze. ;)

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #33
Ma to je ok ali me uvijek zaebe, dođem doma s posla a sunce na zapad HI.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #34
ja stavim unutra za 24 sata nije suho,vani se puno brze susi,a na suncu turbo.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #35
koliko je "postojan" taj dupli color aqua? probao sam sa akrilom i to funkcionira dosta dobro ak se pazi, al mi se čini da bi se s vremenom boja mogla oljuštiti.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #36
pa nece se bas sama oljustit,ali ako npr.zaljepis selotep,kad ga odljepis skida boju.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #37
... ima na vukovarskoj ducancic sa sitnicama za skvadru kaj doma radi sa suhim cvjecem,pa neki nakit i to. uglavnom hrpu sitnica.uz to imaju i sprejeve za stiropor. DO IT od Marabu marke. susi se brzo i drzi super. ne mogu se sjetit sad kako se zove ducancic . hrpa boja ....


Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #39
... tak je, to je to. za svaki slucaj uvijek probni spric bacim , ali sprej je ok. 150ml je sprej i mislim da dojde cca 30kn. nije jeftino bas
al drugo nisam isprobavao.

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #40
Ja za Zagije koristim 3M77 između stiropora i ljepljive trake ( dobar je za veće površine ).

Raos doo - Savica Šanci

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #41
za ljubitelje Gripena jedna najava:

Najava: Pripadnici Švedskog ratnog zrakoplovstva u posjetu HRZ i PZO-u

U sklopu planirane bilateralne obrambene suradnje između Republike Hrvatske i Kraljevine Švedske u ponedjeljak, 5. listopada 2009. godine, u 10.30 sati, pripadnici Eskadrile borbenih aviona Švedskog ratnog zrakoplovstva posjetit će Zapovjedništvo HRZ-a i PZO-a, te Eskadrilu borbenih aviona 91. zrakoplovne baze HRZ i PZO. Susretu će nazočiti i švedski vojni izaslanik u RH pukovnik Jerker Fredholm.

Riječ je o razmjeni iskustava između pilota i zrakoplovno-tehničkog osoblja po pitanju Air Policinga i zrakoplovno-tehničkog održavanja aviona koje koriste eskadrile dviju zemalja u operativnoj uporabi, s ciljem postizanja interoperabilnosti s partnerskim zemljama NATO saveza.

Slijetanje zrakoplova Švedskog ratnog zrakoplovstva u pratnji zrakoplova HRZ i PZO-a očekuje se oko 10.30 sati, nakon čega se očekuje zajednički let hrvatskog i švedskog pilota u dvosjednoj inačici zrakoplova.  Po završetku zajedničkog leta predviđene su izjave za medije oko 12.45 sati.

Pripadnici Švedskog ratnog zrakoplovstva u RH dolaze iz Republike Mađarske gdje se trenutno odvija NATO međunarodna vojna vježba „LIONEFFORT 2009“ na kojoj u svojstvu promatrača sudjeluju i dva pilota iz sastava HRZ i PZO-a.

Premda se nigdje ne spominje pretpostavljam da se radi o Gripenu kojega bi htjeli prodati HRZ-u. Kako je s pristupom civilima cijelom događaju nije mi poznato.

Toni

 

Odg: SAAB Gripen - depronac

Reply #42
Hvala za info Toni

A sad i kako to izgleda sa instaliranim servoima i trust vectoringom. Nadam se da će i let biti uskoro.


























Model je težak 500g sa baterijom, još samo podesiti CG