Skip to main content

Topic: HK Extra 330L 2235mm  (Read 39799 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #62
Ma boli te kita... sto kaze zed prodas ga njemu il nekom drugom posto je zed vec dosta spustio cijenu :D i isplatis si motor i jos neke sitnice ;)

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #63
Hajde Mini ,sada se smiri i uživaj...nemoj odmah počet montirat... uživaj u FORPLAY..... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #64
Hajde Mini ,sada se smiri i uživaj...nemoj odmah počet montirat... uživaj u FORPLAY..... ;D
ma model je odlican. morao sam ga samo dimenzijama slozit da se divim velicini modela. sad me nema tjedan dana na putu sam. ceka me ljepljenje upravljivih povrsina narudjba djleova, servo. elisa spineri elektronike itd. polako ce ici jer treba novceke i za nekaj drugo. model na prvu djeluje kvalitetno poljepljen od strane kineza. ima tu posla taman do ljeta.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #65
 da ne skuplja prasinu, ušarafi motor u trup
 pa da žena svaki dan na pola h razradi benzinca. ;D

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #66
da ne skuplja prasinu, ušarafi motor u trup
 pa da žena svaki dan na pola h razradi benzinca. ;D
sad sam 800km od kuce i modela. ali mjerio sam da bi montirao motor trebaju mi 25mm distanceri. a i treba mi prop. nisam stigao istrazit zas na rezervaru ima 3 izvoda jedan vuce gorivo u motor jedna je za punit. a treca je pretpostavljam ozracnik. znaci mora se naci neki nepovratni ventil?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #67
može i bez ventila,
ako crijevo sprovedeš van iz modela (prethodno savineš iznad razine tanka da ti ne iscuri kad kreneš točit gorivo, ili ako si željan kemije, staviš malu kutijicu u model pa u nju spojiš to crijevo

postoje i platypus vrećice koje ne traže ulaz zraka, pošto se ispuhuju kako se gorivo troši,
i to je super pošto nema šanse da ti zrak uleti u motor i ugasi ga.
originalni je skup, no neki dan sam vidio ludo rješenje na jednom benzincu oko 2m s refill vrećicom od 1L tekućeg sapuna koliko mi se čini,
doma mi je bookmark pa ti linkam popodne.
za sada evo jedino link vojnih verzija  ???
http://www.pronal.com/english/defense_cl1.html?domaine-d-activite=defense

ja bum probao napraviti od infuzijske vreće, puniš preko T spoja na mjestu di ide u motor, nema zraka u tanku, niti isparavanja niti mirisa goriva.


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #68
evo obećanih fotka iz aviona, i to radi:
http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/438303-Extreme-Flight-Extra-78-quot-mit-RCGF-40er-Boxer-Benziner-1-Jahr-alt
[attach=1]

http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/434878-LONG-FOX-f%C3%BCr-Turbinenbetrieb
[attach=2]

Šta stavit u model?
Na nekim velikim modelima sam vidio da idu dupli servosi isto u trup za rudder jel to radi redudancije ili snage?

baci oko tu, primjetio sam jeftine dodatke za rudder,  da nije sva napetost na gornjem ležaju serva(primjećujem na svom modelu)
možda si uzmem ovaj za 1 servo, a ti ak svoga misliš klati, možda i onaj s dva serva?
http://www.goodluckbuy.com/carbon-fiber-rudder-helper-kit-for-rc-airplane-20-50cc.html
http://www.goodluckbuy.com/carbon-fiber-rudder-helper-kit-for-rc-airplane-100cc.html




Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #69
Hmm ovo sa vrećicom mi se čini malo komplicirano, no ovo za rudder mi se čini odlično nije baš jeftino ali definitivno ću razmislit o ovome. Danas sam malo šopingirao i kupio sam sve št će biti potrebno za start motora.. Kupio sam i prop samo on nije na buddy listi, isto sam i razmišljao o spinneru samo njega ne znam kako stavit na ovaj motor pa će to ići poslje. U idućoj turi ide komplet elektronika...



Stand Off Mounts (4pc) 30mm                       Save US$: 1.26


Starter Stick for Gas or Glow Engines             Save US$: 0.62


Silicon fuel pipe (1 mtr) Green 4.5x2.5mm         Save US$: 0.68


Turnigy Compact Re-buildable Fuel Filter          Save US$: 0.49


Turnigy Hand Fuel Pump                            Save US$: 3.67


Alloy Fuel Dot for large scale Gas Planes         Save US$: 1.77


Mini Tachometer for Ignition Use (30000 RPM max)  Save US$: 1.38


Turnigy 2/3A 4.8V 1500mAh High Power Series NiMH Receiver Pack Save US$: 1.33


BMS-616DMG+HS Digital Buggy Servo (MG) 10.2kg / .12sec / 46.5g Save US$: 2.87

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #70
Kolega, ovaj filter je za nitro gorivo a ne za benzin. Ne treba ti nikakav dodatni filter nego u rezervaru uteg s filterom bilo metalnim ili pamučnim. Pumpa je ok ali se koristi gumeno crijevo odnosno crijevo za benzin
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #71
Kolega, ovaj filter je za nitro gorivo a ne za benzin. Ne treba ti nikakav dodatni filter nego u rezervaru uteg s filterom bilo metalnim ili pamučnim. Pumpa je ok ali se koristi gumeno crijevo odnosno crijevo za benzin
Filter je zamišljen da bude kod utakanja goriva na pumpi (valjda se neće rastopit ako i da ko bar ću znat da nije za to :D)
..


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #73
gregor, možda da ju rastaviš pa vidiš jel sve ok unutra?
jer ako dobro pamtim treba oko 15 okreta za 1dcl,
a oko 2-3 po sekundi.

prošli vikend sam s tom turnigy punio pulso tank od 4dcl a danas na sbachu isto od 4dcl i to traje oko 30 sec
imam ju već dugo i takva je od početka, pa da ti nije nešto uletilo unutra.... par minuta vrtit je fakat puno.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #74
gregor, možda da ju rastaviš pa vidiš jel sve ok unutra?
jer ako dobro pamtim treba oko 15 okreta za 1dcl,
a oko 2-3 po sekundi.

prošli vikend sam s tom turnigy punio pulso tank od 4dcl a danas na sbachu isto od 4dcl i to traje oko 30 sec
imam ju već dugo i takva je od početka, pa da ti nije nešto uletilo unutra.... par minuta vrtit je fakat puno.

Tak je

Ja sam na heliju imao (ak se dobro sjećam) otprilike 4 dcl rezervoar, natankao sam ga za manje od minute s ručnom pumpom, koja je po meni puno zgodnija i praktičnija od električne
MAK Zapad