Skip to main content

Topic: Zapaljena baterija (Read 3237 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zapaljena baterija

Evo sta se dogodi kad romobil zavrsi u krivim rukama..

Steta? 3s 3000mAh baterija koja je u potpunosti izgorila, dvije 6S 5Ah baterije koje se ja vise nebi usudio koristiti jer su napuhnute i konektori za balansiranje dosta spaljeni, regler u potpunosti unisten, zice, podnica, konektori....



Odg: Zapaljena baterija

Reply #1
Šta se dogodilo?

Odg: Zapaljena baterija

Reply #2
Živi užas
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Zapaljena baterija

Reply #3
Ovo na slici gdje su 2 spojena xt60. To je spoj elektricne bravice (ustvari obicnog prekidaca) i ostale elektronike

Kolege s faksa na moju dozvolu su smjele upalit romobil na smotri sveucilista, i posto se navodno nije upaliolo nakon spajanja baterija, netko je prespajao konektore, i spojio OTVORENU sklopku elektricne bravice direktno na bateriju. Kratki spoj...

 

Odg: Zapaljena baterija

Reply #5
Ja mislim da se to moglo sprjecit na nekoliko nacina:
1) brzim odspajanjem baterije
2) brzim pronalaskom aparata za gasenje ili barem nekoliko casa vode
3) bacanjem nekog predmeta preko toga, ali ne zatvaranjem podnice pa da se sve to prepece... spasio bi se barem regler po meni...

Odg: Zapaljena baterija

Reply #6
Ili da su ''kolege'' bolje educirane... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zapaljena baterija

Reply #7
Naravno ili to..

A sto bi vi rekli, jel se da ovo upotrijebiti jos ili ne? Balanseri su rastopljeni, to bi eventualno trebalo zamjeniti, ali i baterije su se napuhale...
Po meni se sve vise cini da bolje da to bacim nego ista probavam jer s tim bi tek bila prava vatra


Odg: Zapaljena baterija

Reply #8
Odloži ih ekološki ,zaboravi ih i nabavi nove....kada bude moguće.... 8) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zapaljena baterija

Reply #9
Ja mislim da se to moglo sprjecit na nekoliko nacina:
1) brzim odspajanjem baterije
2) brzim pronalaskom aparata za gasenje ili barem nekoliko casa vode
3) bacanjem nekog predmeta preko toga, ali ne zatvaranjem podnice pa da se sve to prepece... spasio bi se barem regler po meni...

Ovo pod 2 s ćašom vode ne nikako, bolje je nikako neko tako
Požar od struje je vrag
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Zapaljena baterija

Reply #10
Tako je Marjane , požari elektro uređaja i slični ,gase se sa CO2  , jer H2O provodi jako dobro struju....Ovo sam dodao za one koji ne znaju... ;).
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zapaljena baterija

Reply #11
Isuse ne.... Ja sam krivo rekao.
Imam T spoj za 4 baterije 6S koje mogu ici paralelno, to je za motor

On je izgleda spojio 3S bateriju i 6S bateriju u taj T spoj i time doslovno sve unistio. Ne kuzim kak nisu onda izgorile i 6S baterije... Al nemogu vjerovat...

Odg: Zapaljena baterija

Reply #12
ako se dobro sjećam, Litij reagira s vodom dosta burno, i proizvodi vodik. A još se razvija i visoka temp. Dakle, vodik + toplina + zatvoreni prostor = recept za katastrofu.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Zapaljena baterija

Reply #13
nek Ti sakupe 'papriku' za nove lipice... 8)

Odg: Zapaljena baterija

Reply #14
Morat ce... :D

A mozda i ne uzmem te lipice nego LiFePo4.. Bolje bi bile u svakom slucaju, samo ove celije A123 20Ah 1S sto bi uzeo neznam opce gdje bi narucio a da nisu preskupe..