Skip to main content

Topic: Koristenje trokrakih propelera (Read 2337 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koristenje trokrakih propelera

Da li je neko koristio propelere sa vise od dva kraka na zagiju i sl. letjelicama ?
Koliko sam shvatio kod trokraka elisa ima ekvivalent u dvokrakim npr. 5x3 je slicna sa 6x4 dvokraka.
Ili grijesim?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Koristenje trokrakih propelera

Reply #1
ja sam u jednom trenu zabrijao na te trokrake propele i na njima sam skurio nekoliko inrunera turnigy2835


nikako nisam moga naći idealnu mjeru za opterećenje motora i onda sam prvo skurio regler.
pa sam stavio jaki regler i onda su počeli odlaziti motori.


s druge strane... potisak je bio vrhunski.... zvuk puno bolji i po meni oni definitvno imaju svoje prednosti samo je stvar igre naći optimum.

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Koristenje trokrakih propelera

Reply #2
zaboravih napisati da to nije bilo u zagiju nego drugim modelima
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Koristenje trokrakih propelera

Reply #3
ja ti imam messerscmita na kojem mijenjam dvokraku ili trokraku propelu a ono što sam do sada zamijeto je:
1. Trokraka - puno ljepši zvuk, jaaako izražen moment propelera što zna biti dosta nezgodno kod polijetanja
2. Dvokraka - tiša, brži model i općenito puno ugodnija i opuštenija za letiti
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Koristenje trokrakih propelera

Reply #4
Znaci, sto bi prost narod rekao,


ne seren*aj vec radi k'o sav normalan svijet.


Dakle ostajemo na dvokrakim :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Koristenje trokrakih propelera

Reply #5
ako je zagi u pitanju ... puno veća mogućnost je da puke kod slijetanja...


dvokraki se u dosta slučajeva poravna sa krilom i nema štete kad dodirne tlo.


trokraki se pokazao jako dobar na easy staru gdje sam stavio inrunera veličine originalnog spped 400 sa malim Kw a velikog momenta.
prostora za veliki prop nije bilo i idealna kombinacija je bila iskoristiti motor stavljajući prop sa više krakova a u dimentijama koje dozvoljava trup easy stara.


imao sam kombinaciju i sa dizanjem motora iznad trupa na nosač ali onda je bilo problema sa zakretanjem modela i gibitka centra.


u svakom slučaju tri ili više krakova na propeli ima svoju svrhu i ako ti fakat treba onda se pomiriš sa nedostacima
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe