Skip to main content

Topic: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa? (Read 10038 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

To se naime traži po novome u RH :) 
Da se ugase žirci. Tko nama piše zakone....


Ne akcelerometri(attitude hold, ATTI) ili gps hold...

baš bi volio vidjeti let bez istih. I tko na temelju čega uopće određuje onda što koja komanda pilota ima za raditi svakom motoru...


Mozda da pilot kontrolira rad svakog motora pojedinacno u realtimeu, e to bi bio posao :) 


Da ne govorim da danasnji dronovi koji se koriste u komercijalne svrhe imaju 2 ili cak 3 i vise redundantna sustava koji se uspoređuju međusobno i kontroler gasi određeni u slučaju devijacije veće od norme, i o tome odmah obavijesti pilota.
Kao i da se kod dobrog dijela dronova ni ne moze letiti u manual modu, vec samo u ATTI i to u zatvorenom ili uz prekrivanje gps prijemnika.

Nešto najsličnije bi bilo da se na raceru podese PIDovi svi na nulu.
 Tko ima neka proba i javi rezultate :)

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #1
Wow, sve su napredniji i napredniji u trkeljanju :D 8) :D

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #2
''Svaki veliki CCAA zakonski članak ima neki nedostatak koji je jednak ili superioran veličini istog''  :(

Huntov,za ovu ''briljantnu glupost'' ,  modificirani poučak.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #3
Koliko sam skužio oni žele provest ispit u kojem će se provjeriti spospobnost pilota da upravlja letjelicom bez pomganja GPS-a magnetometra i žiroskopa... uhh koliko će se sada profiltrirati lista osposobljenih letača....
Ja sam svakako za demonstracijski let pred povjerenstvom CCAA... onaj tko zna letiti ne prestavlja mu problem da leti u manualci... to će bit problem najviše svadbarima i ekipi koja želi snimat za pare iz zraka a kupila prvi dron jučer......


Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #4
Sve ok morris, ali bez žiraca dron ne može letjeti.


Sve drugo mu pogasi i to je super, svi stariji smo tako krenuli,
Pred skoro 8 godina...
https://www.youtube.com/watch?v=hnEklAyA8ME




samo manuala sa žircima, i to lošima koji driftaju i model nikad nije miran kao danas s ovim naprednima, di je zalockan kako si pustio palice(i bez atti i bez gpsa)


Ali oni zele gasiti zirce. E to probaj pa javi. ;)

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper


Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #6
''Zaustavite Reuters'' !!!!!!       ;D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #7
Ja sam napravio još jučer jedno malo štivo ovim povodom.
https://drive.google.com/file/d/195AHGPl75hv9Uuwe7VFQk9-whWp4VnkZ/view?usp=drivesdk


ohoh sutra za pročitat uz kavu...


@jet skužio si poantu mog posta, jasno nam je šta ovi iz agencije žele.. samo eto nema ih tko uputiti kako ispravno da se izraze.. mislim da u britaniji već dosta dugo se za licencu mora polagati letenje u manualci.. nisam siguran ne pratim to već neko vrijeme...


Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #9
Kvragu pak moram prepravit stanicu da mogu upravljati sa svaki motorom posebno, e to bude izazov

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #10
Kvragu pak moram prepravit stanicu da mogu upravljati sa svaki motorom posebno, e to bude izazov[emoji41]


Ne brini, prvo ce ti instruktor prezentirati let, lako ces ti to polovit. Letis sa njihovom stanicom, ona ima 8 stickova tako da su ti dva prsta slobodna. Pljuga.

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #11

Naravno zato je i napravljen  :)

Ja sam napravio još jučer jedno malo štivo ovim povodom.
https://drive.google.com/file/d/195AHGPl75hv9Uuwe7VFQk9-whWp4VnkZ/view?usp=drivesdk


Bok franky, smijem shareati ovaj dokument na nasu malu face grupu?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #12
Frankycro, odlično sročen tekst, bravo!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #13
Cisto da znate da furamo "helikoptere" po misljenju carine pri dodjeli tarifnih brojeva;-))



Odg: Jel tko ovdje letio drona bez žiroskopa?

Reply #14
Ajd to još i mogu shvatit, nisu se dovoljno precizno izrazili, bio helikopter ili multirotor, razlika je u broju rotora ali im je zajedničko to da su VTOL (Vertical Take-Off and Landing) dakle podižu se sa zemlje vertikalno sa mjesta svojom mehanički generiranom silom uzgona/potiska. Ok tu sad mogu biti razne varijacije na temu npr. gyrocopter koji možda nalikuje na helikopter jer ima veliki rotor zapravo nije VTOL (osim ako nema dovoljno jak vjetar u nos) :D , a s druge strane postoje i avioni koji su VTOL...
Ja isto često čujem izraz helikopter a misli se na mulirotor ili dron, pa onda razni nazivi koji zapravo nemaju veze sa helikopterom "helicam", "kopterworx", pa je onda nekad jednostavnije reći da je dron "helikopterski" tip letjelice iako uopće to nemora biti, zašto dron nebi mogao biti i avion koji je opremljen sa tehnologijom koja je poznata kao npr. sa poznatijeg "drona" phantom 4 ili sl. Dakle "dron" može biti širok pojam.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis