Skip to main content

Topic: Robbe Charter (Read 36624 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Robbe Charter

Reply #15
Ma nema problema Smiljac,ja ti ne dam da se ide na Marjana (ne pakirati Marjanu...lol)...Živili mi sto godina. 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Robbe Charter

Reply #16
Evo u prilogu stavljam za Chartera preporučeni setup pa ako netkog zanima

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #17
znaci,lesnina..bas lepo decki,vidim da cu morat papat puno zganceka kad se jednom vratim jel sa svojim stiroporcekima nebum bas bil neka atrakcija  :D

divni su vam modeli..uzivajte i za mene malo  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Robbe Charter

Reply #18
Evo i ova dva dana se nešto radilo na modelu.

Pobrusio sam napadnu ivicu

[attachimg=1]

I ostale dijelove krila i letvica koje je trebalo pobrusiti jer su bile duže od kranjih rebra

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Evo kako oba krila izgledaju poslije tih dorađivanja

[attachimg=6]

Pobrusio sam donju ivicu da mogu gornju stranu klira plankirati

[attachimg=7]

[attachimg=8]


Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #19
Zaljepio sam gornji dio planka na krilo, opet sam se poslužio ženinim kvačicama  :D :D :D :D :D

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=5]

Evo vidi se ravnina na krilu ja zadovoljan  ;) ;) ;) ;) ;)

[attachimg=4]

Evo kako to izgleda poljepljeno i obrušeno

[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]

[attachimg=9]

[attachimg=11]

nastavlja se ...............


Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #20
E moj Marjane...niš bez supruginih štipalica...... ;D..ali dobro napreduješ..nema šta... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Robbe Charter

Reply #21
Hvala Mes trudim se ;) ;) ;) ;)
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #22
Pedantno, svaka cast, sretno

Odg: Robbe Charter

Reply #23
Bome će to bit lijep avion :)


lp

Odg: Robbe Charter

Reply #24
Jako lijepa gradnja, onako po mom 'čeifu'...
Ima jedna stvar kod ovakvih torzijskih noseva krila: kada plankiraš odozgo taj prednji dio krila , stvar je gotova što se tiće vitoperanja krila, kako napraviš, tako će ti biti jer se tada greška teško ispravlja.
To znači da plankiraš točno po nacrtu na ravnoj podlozi ! Ako je u nacrtu predviđeno vitoperenje krajeva krila (warp) tada se izlazna podmetne da se dobije točna geometrija.
Ono što je isto važno, je da se taj gornji plank na neki način optereti odozgo dok je krilo na podlozi, dakle žena bi mogla doči do svojih štipalica !
Evo kako ja to radim:  http://www.flyfreak.net/samogradnja/build-log-stojedinica/msg15622/#msg15622

I još ovo: ja nastojim sa pribadaćama ne bušiti materijal za izradu , sve one na slikama zapravo su zabodene u dodatni materijal za pričvršćivanje kod granje, a ne sam materijal gradnje. Sa tim bušenjem na ovom forumu ima dosta prikaza pogrešaka u gradnji, jer kod lijepljenja sa bijelim ljepilom (drvofix) ili PU dolazi do bubrenja ili ljepila ili drveta od vlage PVA ljepila, pa tada probadaće ne drže dobro, stvori se izvjestan razmak koji se ne vidi nakon sušenja, ali je prisutan. Bolje je optertiti spoj pritiskom preko dodatne površine-podloške. Konačni rezultat se izuzetno osjeća kao razlika torzijske čvrstoće, provjereno mnogo puta!

Puno uspjeha,

Damir

Odg: Robbe Charter

Reply #25
Hvala Damire evo danas popodne ću plankirati krila po tvojoj preporuci s gumicama, da li kod takvog načina plankiranja moram posebno na nešto pripaziti ili mi za to mogu poslužiti tvoje slike postane u tvome postu. ???

Da li opterečenje mogu izvesti sa gumicama ili da uzmem neki uteg?  ???

Meni su po shemama ravna krila a isto tako su i zaljepljena ravno i nisu dobili nikakvu torziju kod izrade za sada.   ;)

lp
Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #26
...ovo baš otvara apetit na nove projekte (u balzi naravno), samo naprijed Marjane odlično ti ide!!!

Odg: Robbe Charter

Reply #27
Toni233  nadam se da ćeš i ti postat svoju samogradnju

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #28
mislim da nemam kredibilitet za to jer je djelomično već prethodni vlasnik složio krila, meni ostaje samo za složit trup (manje zahtjevni dio) :)

Odg: Robbe Charter

Reply #29
Marijane kad napraviš Chartera - daš mi krug ?