Skip to main content

Topic: YAK 54 DEPRON 3D- CNC (Read 20592 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #30
Ako misliš raditi sa tim pločama stirodura, sada imaš za kupiti poluretansko ljepilo (D4) PU MAX od bison-a   92kn u prodavaonici boja i lakova na velikom kružnom toku (izlaz iz Pule prema Vodnjanu). Toliko sam ih davio da su nabavili. Ako je moj primjerak ljepila jedini, imam ga puno i previše 750 g i mogu ti ustupiti pola. Tkodjer u Pevecu imaju i balzu, žnj kvalitete ali za nuždu ... "medvjed je i muhe jeo"...
Pogledat cu...sad se koncentriram da vidim mogu li spasiti ovaj svoj 737 koji nece bas da leti za 70 mm edf (2x0,5 kg potiska) pa cu pojacat motore na 2x1,2 kg potiska...zivi bili pa vidili...ako ne bude letio elekteoniku cu iskoristi u drugom modelu[emoji23] [emoji23]

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #31
Slika Climapura iz Bauhausa. Mora se uzeti cijela kutija 10M2 jer ne prodaju po komadu. Cijena: 249.90Kn
Nalazi se gdje su ukrasne ploče stiropora za plafon i pluto. Jer kad pitaš za depron trgovci nemaju pojma! 
Taj je debljine 6mm.
Pa nije uopce skupo...ipak ima 20 ploca i velike su

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #32
Dali može kakav filmić da vidimo kako leti?
Nov na ovom forumu pa ne znam odnosi li se na  YAK-a kako leti ili moj 737? Jer moj 737 nije letio jos

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #33
Na YAKa.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #34
Slika Climapura iz Bauhausa. Mora se uzeti cijela kutija 10M2 jer ne prodaju po komadu. Cijena: 249.90Kn
Nalazi se gdje su ukrasne ploče stiropora za plafon i pluto. Jer kad pitaš za depron trgovci nemaju pojma! 
Taj je debljine 6mm.
Ja sam letio od "Šišmiša" Deltu izrađenu iz climapora(bijelog) 5 ili 6 mm i mogu samo reći da je taj materijal toliko otporan na udarce da jednostavno je najbolja opcija za početnike,Deltica još i danas leti nakon mnogih padova i zabijanja u tlo.Depron i ostali materijali pucaju,ovaj climapor se samo nagnječi i kasnije se lako ispravi sa samoljepljivom trakom i nastaviš dalje letjet.Preporučam. :)


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #36
Da se i ja  pohvalim današnjom kupovinom :P prvog 3D modela uopće kod mene,slučajno sam imao i gratis dostavu ;) :) ,hvala Milanovom bratu Kristijanu na tome :) .I pohvala dečkima na odlično odrađenom modelu.Impresioniran sam kako sve točno paše na svoje mjesto.Napravio sam mali test fit na suho i odlično je,fali mi još samo motor i propeler da skompletiram model 8) tj. mogu ga polijepiti ali nemam motor da ga dovršim,a vrlo je jednostavan od 6mm "Climapora"
Malo slikica modela u dijelovima i test fitu na suho 8)

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #37
Molio bih gospodina Milana da isprazni inbb.
Stalno nešto krpam

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #38
Usporedno sa Zagi-em sklapam "Yak 54  3D  fly" od  "Climapor" stiropora rezan CNC-om koji je poljepljen.Taj climapor materijal je tako dobar da namjeravm kupiti cijeli paket od 10 ploča debelih 6mm i napraviti po nekim nacrtima još modela,toliko mi se sviđa.Potrebno još setup stavit na njega i može na prvi probni let.Ujedno ovo će mi biti uvod u 3D letenje i upravljane takvim tipom modela aviona.Ramenjaču za glavno i stražnje krilo sam  umjesto 1x6mm carbon strip trakice koje nemam stavio karbonsku okruglu  3 mm šipku.Tu sam malo dobio na težini modela ali nema veze ,letjet će on ko pravi :D .Veliko glavno krilo je jako-jako-jako elastično i čvrsto.Probao sam ga savijati i nije puklo čak ni  na preforsiravnje,da nema tih šipkica,mislim da bi puklo i deformiralo se.I da napravio sam imitaciju poklopca kabine 8) ;) .Nakon ovoga sljedi elektronika i motorizacija.



Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #40
Pojacaj sa donje strane trup unakrsnim karbonskim sipkama debljine 1mm. jer svaki put kad dajes gas trup ce ti se kriviti u suprotnom smjeru od okretaja propelera.
Evo i ja sam poceo polako sa indedors modelom

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #41
Dobar ti je aviončić,koliko košta jedan takav sa opremom?A što se tiče pojačanja ,mislim da neću ništa stavljat,dosta je čvrst i ovako :) .Samo ubacim setup i može na probni let 8)

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #42
Sretno sa prvim letom :) .
Ovaj je sa opremom bez prijemnika 650kn

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #43
Odense je u pravu, ali nažalost krivoj osobi pruža savjete.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #44
Ako misliš raditi sa tim pločama stirodura, sada imaš za kupiti poluretansko ljepilo (D4) PU MAX od bison-a   92kn u prodavaonici boja i lakova na velikom kružnom toku (izlaz iz Pule prema Vodnjanu). Toliko sam ih davio da su nabavili. Ako je moj primjerak ljepila jedini, imam ga puno i previše 750 g i mogu ti ustupiti pola. Tkodjer u Pevecu imaju i balzu, žnj kvalitete ali za nuždu ... "medvjed je i muhe jeo"...
Pogledat cu...sad se koncentriram da vidim mogu li spasiti ovaj svoj 737 koji nece bas da leti za 70 mm edf (2x0,5 kg potiska) pa cu pojacat motore na 2x1,2 kg potiska...zivi bili pa vidili...ako ne bude letio elekteoniku cu iskoristi u drugom modelu[emoji23] [emoji23]

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Evo ovo je 737 koji je jedva uzletio sa piste od 45 m al se srusio 5 m nakon toga jer motori od 0,5 kg potiska nisu dovoljno jaki...ja cu  probat sa 1,2 kg potiska pa budemo vidili...inace imao sam 13 g kad sam ga poceo gradit i eto nedavno zavrsio al slabi motori
...inace u to malo vrijeme (10s) sto je najduze letio izgledao je prelagano za upravljat...1,6 m dug i 2 m sirok(RS)

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk