Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114457 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #135
Ma letjet će bez frke. Ja preferiram manje baterije, ali osječani lete s tim velikima i nemaju problema :)
Što se tiče bojanja, ako ga obojiš Dulux bojom, ona napravi film oko izofllora, i malo ga ojača, ali onda računaj da si mu dodao preko 70 gr.
Gledajući temu, drago mi je da se sve više ljudi odlučilo na gradnju ovog krasnog modela, ali opet molba za sve koji to nisu napravili do sada, javite se na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1028141
Bit će drago autoru koji nam je omogućio besplatan nacrt  ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #136
Evo i moj drugi CUB.  :P :) 




 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #137
O bravo Pork, stvarno si se potrudio, pogotovo oko grafike  :)
Da ne ispadne da sam samo ja picajzla :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #138
He he Evo jos jedan Od nas kaj volimo napraviti Ljepotana od modela :)))
Samo kaj moramo jos jedan probni napraviti uvijek, da ovaj ne stepemo :) hahahahah :D :D :D :D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #139
O bravo Pork, stvarno si se potrudio, pogotovo oko grafike  :)
Da ne ispadne da sam samo ja picajzla :D
¸

Mene više zanima da li si poletio s ravnim krilom i koji su utisci
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #140
Nisam još probao ravno krilo, kad sam teoretski mogao, puhalo je na najjače, kad je vrijeme bilo ok, bio sam na poslu :(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #141
Nisam još probao ravno krilo, kad sam teoretski mogao, puhalo je na najjače, kad je vrijeme bilo ok, bio sam na poslu :(

U međuvremenu je još jedan kolega iz kluba napravio jednoga, kad je vidio naša 2 kako lete, morao je odmah i on jednoga složiti, isto s ravnim krilom  :)
Kao za sina, ali još uvijek se on igra s njim hehehe.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #142
Pa daj ga stisni nek se javi i pošalje fotke :)
Možda bi trebali neko grupno druženje , svi naši J3 Cubovi ;D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #143
Mislim da je cub dovršen. Poslje prvog-drugog leta ako ga ne ubijem možda padne i bojanje.
Vidi se da mi je prvi avion ali valjda sam nešto naučio... ;)




  motor je previše prema dole...


 servo i krilo na krivoj strani...




Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #144
...eto malo i u zraku...da se vidi da leti... :)
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #145
I Džo i migovik:
Gle jako ljepi modeli apsolutno ... nemam zamjerke nikakve .. Ono sve Po spagi Ps-u ;D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #146
Bravo, ja sam veliki ljubitelj J3 Cub-ova, imam jednog od 2m raspon krila (Great Planes) za čiji motor čekam auspuh (stavio sam 6,5 ccm OS FX jer sam htio da leti što više u skali)
Ak napravite druženje "Svi naši J3 Cubovi" definitivno objavite na forum, ja dolazim  ;D
Daj molim te nacrte za ovo čudo, htio bih si složit jednog malog Cuba  :)
MAK Zapad

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #147
 :)....nacrt ti je na prvoj stranici... 8)
Turnigy 9X

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #148
 ::) Nisam pročitao cijelu temu  :)
Hvala!!
MAK Zapad

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #149
Krila bi se mogla pričvrstiti i s nylon vijcima, ali zahtijeva dosta ojačavanja na samom korijenu krila i petljancije po trupu, tako da za sada idem s gumicama.
Što se tiče savijanja deprona, treba biti pažliv. Prvo zarešeš malo (2-3 mm) po crti savijanja. Na suprotnu stranu zalijepiš pik traku (krep). Onda uzmeš BIC upaljač i lagano ga dužom stranom voziš po utoru gore-dolje (ne onu stranu na kojoj je polugica za paljenje nego suprotna-ravna). Napraviš dost dubok jarak, malo zagriješ fenom za kosu i kreneš lagano savijati, mic po mic...

Krenuo bih i ja u izradu Cub-a jer me je avion oduševio čitajući ove postove. Imam jedno pitanje u vezi izrade krila. Radio bih ravno krilo, pa me zanima da li postoji alternativa savijanju deprona prilikom izrade krila. Da li mogu izraditi krilo koje bi isto izgledalo sa recimo dva sloja deprona i da li će to utjecati na letne karakteristike. Nadam se da nije pitanje bezveze.