Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 124746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RACE RAT

Izraditi cu dva komada - jedan na elektro, a drugi na nitro ..  :)
 
Svaki ce imati poprilicno jak motor, te ce biti radeni za sto vecu brzinu.
 
Za elektro verziju cu koristiti Mega 22/30/2 brushless motor na oko 1600W sa Castle Creations Phoenix 80 kontrolerom.
 
A za nitro verziju ce biti prepravljeni Novarossi CAR C21 3.5 ccm motor sa OS karburatorom.
 
Kontroler i motori koji ce biti ugradeni u Race Rat modele:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #1
A ovo je originalni Graupnerov Race Rat kit:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #2
Sastavljena originalna konstruktivna krila i plasticni trup ..
 

Odg: RACE RAT

Reply #3
Ova krila i trup necu koristiti jer su malo preslaba za snage motora koje cu ugraditi ..  :)

Dakle, treba izraditi sve nanovo i ispocetka.  :'(
 
Konacni trup ce biti od stakla, karbona i kevlara, a krila styro-staklo-balza.
 
Originalni plasticni trup sam prerezao izmedu krila i motora, a onda ga malo produljio sa balzom.
Ovo sam napravio zbog toga sto necu koristiti auspuh, te da se kompenzira nedostatak tezine,
odnosno izbjegne stavljanje olovnog utega ispod motora.
Rad motora bez auspuha nece biti problem jer cu koristiti oko 40% nitrometana u gorivu.
 
 
 


Odg: RACE RAT

Reply #5
Nakon produljenja trupa, sve je pospricano sa kitom i ugrubo izbruseno.
 
Onda je na kit stavljen i zeleni primer, nakon cega je usljedilo fino brusenje i malo zelene prasine ..

 

Odg: RACE RAT

Reply #6
Naspricao sam jos malo zelenog primera i sve ispolirao, a onda je trup uguran do polovice u lesonitnu plocu.
Nakon toga je preko svega namazan vostani odjeljivac u dva sloja.
Kada se vosak posusio, sve sam lagano ispolirao i onda namazao jedan tanki sloj PVA odjeljivaca.
Sada je sve spremno za izradu kalupa ..  :)
 
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #7
Kada se PVA skroz posusio, stavio sam centratore i preko svega namazao tanki sloj zelenog epoksidnog gelcoata:
 
 


Odg: RACE RAT

Reply #9
Kada se smola skroz stvrdnula, trup je odvojen od lesonitne ploce:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #10
Sada sam na preostalu polovicu namazao dva sloja voska i jedan sloj PVA odjeljivaca.
Nakon toga stavljeni su opet centratori, a onda je sve premazano sa tankim slojem zelenog gelcoata:
 
 



Odg: RACE RAT

Reply #13
Hvala Davore.
 
Uzivo je jos vece ludilo, ljepljiva smola i staklo naprave poprilican nered, a fotoaparat je isto u nekakvoj zelenoj boji ..  ;D
 
 
 
Nakon sto se smola stvrdnula, poceo sam sa rastavljanjem polovica.
 
Sva sreca da sam koristio i PVA odjeljivac, jer na nekim mjestima se filler i boja odljepila sa plasticnog trupa i uhvatila za kalup.  :'(
 
Medutim nije nista kriticno, jer izmedu kalupa i kita/fillera/boje je jos uvijek vosak i PVA, tako da nece biti problema ili ostecenja kalupa.
 
Kalup sada treba samo namociti u vodu na neko vrijeme i onda lagano pokusati odvojiti sve sto se zaljepilo.
 
Originalni trup nije prezivio, izraden je od vrlo lose nekvalitetne plastike koja lagano puca ..
 
Meni to sada vise nije bitno, jer ga ionako nisam imao namjeru koristiti, a sada sa kalupom mogu napraviti neusporedivo
kvalitetnije i cvrsce trupove ..  :)
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #14
Trup cak nije bilo potrebno namociti u vodu, zaljepljenu boju i primer sam malo po malo uklonio sa noktima.
 
Sada je sve ok i nema nigdje ostecenja.
 
Viskove stakla na rubovima kalupa i oko centratora sada treba malo pobrusiti i onda treba oprati PVA.