Skip to main content

Topic: Setup za MIG-29 (Read 9722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Setup za MIG-29

Reply #15
Da ako su ti na batki ti konektori, da ne moraš kupovat-pravit prijelaz s jedni na druge.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Re: Setup za MIG-29

Reply #16
Dobra večer Bruno,
Ja koristim obične kleme za struju.
Nisam siguran koliko široke konektore trebam uzeti, tj. ne znam koliku ulogu to igra i da li je sasvim svejedno kolika je širina. Vidim da ima bullet konektora od 2mm, 5mm, 3.5mm... I možete mi poslati sliku gdje ste spojili esc i motor s klemama za struju (ako nije problem) da vidim kako bi to išlo? :)
Živjeli!

Re: Setup za MIG-29

Reply #17
Ak ces sa klemama onda uzmes rednu sa tri prikljucka. Kad je kupis i vidis sve ce ti biti jasno. Inace su sa vise redova al otkines koliko ti treba. Idu tri zice sa esca u klemu i sa druge strane kleme spajas tri zice od motora. Za batrije su xt60 konektori oni zuti ili ak su baterije stariji tip onda su t plug crveni. Po bateriji ces vidjeti koji je i taj nalemis na esc + i -
Primjer kleme http://www.eurolam.hr/stezaljka-luster-klema-p5756
Ima vise vrsta klema. Ovisno o debljini zice. 0.75, 1.5, 2.5 pa na dalje. Tebi treba 3x0.75 redna stezaljka ili luster klema. ak trebas spajati vise faza ili nula onda se zovu sabirnice.
Meni je to previse grama pa spajam lotanjem i onda izoliram sa termobuzirom
Cak kad dobijem motore sa bulet konektorima kidam ih dole i lotam haha
Svaki gramic je bitan




Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: Setup za MIG-29

Reply #18
Ak ces sa klemama onda uzmes rednu sa tri prikljucka. Kad je kupis i vidis sve ce ti biti jasno. Inace su sa vise redova al otkines koliko ti treba. Idu tri zice sa esca u klemu i sa druge strane kleme spajas tri zice od motora. Za batrije su xt60 konektori oni zuti ili ak su baterije stariji tip onda su t plug crveni. Po bateriji ces vidjeti koji je i taj nalemis na esc + i -
Primjer kleme http://www.eurolam.hr/stezaljka-luster-klema-p5756
Ima vise vrsta klema. Ovisno o debljini zice. 0.75, 1.5, 2.5 pa na dalje. Tebi treba 3x0.75 redna stezaljka ili luster klema. ak trebas spajati vise faza ili nula onda se zovu sabirnice.
Meni je to previse grama pa spajam lotanjem i onda izoliram sa termobuzirom
Cak kad dobijem motore sa bulet konektorima kidam ih dole i lotam haha
Svaki gramic je bitan





Ok hvala na opširnom odgovoru!! A što se tiče bullet konektora za 30a esc i 2450kv motor koja bi debljina bila najbolja?
Živjeli!


Re: Setup za MIG-29

Reply #20
Dobar dan Bruno,
Evo slika sa luster klemom. Ali priznam, da rađe koristim one bulet konektere kao na drugoj slici. Ako spajaš lotovanjem moraš prvo kontrolirati pravac u kojem propeler ide. Ako je pogrešno, moraš te dvije vanjske žice okrenuti.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Setup za MIG-29

Reply #21
Dobar dan Bruno,
Evo slika sa luster klemom. Ali priznam, da rađe koristim one bulet konektere kao na drugoj slici. Ako spajaš lotovanjem moraš prvo kontrolirati pravac u kojem propeler ide. Ako je pogrešno, moraš te dvije vanjske žice okrenuti.

Spojit ću ja najbolje s bullet konektorima jer se onda lako zamijene žice ako se motor pogrešno vrti. Kolega "Ivan..." je napisao da su 3,5mm konektori za 30a esc i 2450kv motor, a što kada bi uzeo npr. veće (4, 4.5mm)? Pretpostavljam da bi i dalje sve radilo samo bi oni mogli onda više struje provesti za neki drugi, jači esc? LP
Živjeli!

Re: Setup za MIG-29

Reply #22
3.5 je dovoljno za ovu konfiguraciju. Ne možeš jači esc ovim motorom, možda bi pregorio.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Setup za MIG-29

Reply #23
Znam da ne može jači esc na ovaj motor, samo pitam kad bi npr na taj motor i esc stavio veće konektore, ali nebitno :D
Živjeli!

Re: Setup za MIG-29

Reply #24
;) veće nikad nisu problem :))  ako ih već imaš. Ali ako moraš kupiti, kupi ogovarajuće.
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

 

Re: Setup za MIG-29

Reply #25
3.5 je dovoljno za ovu konfiguraciju. Ne možeš jači esc ovim motorom, možda bi pregorio.
Kako ne? Možeš ti staviti i 100A ESC, motor je onaj koji primarno troši struju... Problem je ako je ESC s premalo ampera, a motor traži više... Mislim da je ok staviti esc koji može dati 25% više struje nego maks struja koju može motor povući. Razlog zašto se ne stavlja ESC od 100A za tako manji motor je jer esc teži, zauzima više mjesta i skuplji je, a nije potreban.
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Re: Setup za MIG-29

Reply #26
Pošto mi je ovo prvi rc avion držao sam se uputa proizvođača koji preporučava 30A esc. Sada još moram izabrati bateriju i naravno punjač.
Živjeli!

Re: Setup za MIG-29

Reply #27
Pošto mi je ovo prvi rc avion držao sam se uputa proizvođača koji preporučava 30A esc. Sada još moram izabrati bateriju i naravno punjač.
To je ok, ali eto da znaš za ubuduće ako piše 30A esc, a ti imaš samo npr 50A esc kod sebe, možeš ga slobodno staviti bez ikakvog straha. :D Za punjač bolje nešto kvalitetnije, mada ja koristim Turnigy accucell 6 već 8 godina bez problema, a koštao je 30tak dolara... Nekad dobro dođe malo jači punjač ako imaš velike baterije jer se brže napune
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Re: Setup za MIG-29

Reply #28
To je ok, ali eto da znaš za ubuduće ako piše 30A esc, a ti imaš samo npr 50A esc kod sebe, možeš ga slobodno staviti bez ikakvog straha. :D Za punjač bolje nešto kvalitetnije, mada ja koristim Turnigy accucell 6 već 8 godina bez problema, a koštao je 30tak dolara... Nekad dobro dođe malo jači punjač ako imaš velike baterije jer se brže napune

Hvala ti na opširnom odgovoru i objašnjenju. Imam još pitanje vezano uz propeler. Ako je proizvođač preporučio 6x3 propler a ja stavim 6x4 jel bi to mogao biti problem. Evo malo glupavo pitanje al bolje da provjerim prije nego nešto smrdam haha.
Živjeli!

Re: Setup za MIG-29

Reply #29
Hvala ti na opširnom odgovoru i objašnjenju. Imam još pitanje vezano uz propeler. Ako je proizvođač preporučio 6x3 propler a ja stavim 6x4 jel bi to mogao biti problem. Evo malo glupavo pitanje al bolje da provjerim prije nego nešto smrdam haha.

Pa 6x4 će ti trošiti malo više struje što znači da će ti se sve možda i grijati malo više. Kolika će potrošnja biti ne znam tako da nisam 100% siguran dal će ti taj esc bit dovoljno jak. Nisam se odavno bavio izborom setup-a za model tako da sam i zaboravio dosta toga...
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2