Skip to main content

Topic: k:početnički heli (Read 37777 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: k:početnički heli

Reply #45
Strpljivo kolega, kad dojdu dojdu, vjerovatno i oni bacaju bilo kakve podatke da održe interes kupaca. Pričekajmo sada s upitima do kraja sljedećeg tjedna pa ćemo onda vidit kaj buju rekli. Ti si Hivel mlađi kolega jel?

Nego Moriarty, kako si ti uspio metnut tako veliku avatar sliku!!:)

Inače jel imaš kakve savjete za prvi let, da spriječimo neke početničke greške (koje bumo svejedno opet napravili makar pročitalii knjigu o temi :) )

LP


Odg: k:početnički heli

Reply #46
Ma nema neke panike kod mene, nego sam se informirao u par navrata o različitim stvarima pa usput svaki put pitao i za helic. Stavio sam da mi posalju poruku kada stigne.

Sto se mojih godina tice, za neke sam mlad, za neke star, a sto se tice iskustva u modelarstvu, tu sam totalna beba  :)

Pozdrav,
Hrivel

p.s. uzmi od Moriaty-a R i vrati ga u moj nick da dobijes tocna imena  - Hrivel/Moriaty ;)

Odg: k:početnički heli

Reply #47
Sorry,sorry,sorry, i jednom i drugom, nisam pazio na točno spelovanje (nije mi jača strana)  ;D

Nego, baš sam gledao malo u pluramaksu, i kod njih nebu došo heli prije 15.07.... tak da treba sad čekati...a u međuvremenu vježbati na simulatoru....zamišljati si heli i kak se upravlja s njim :)

 8)

Inače, da sam kupovo svu opremu kod njih...jao,samo bi me baterije izašle 1500kn...+heli+djelovi...oko 2200-2500 soma...3X više!! mislim, ok, znam da ljudi trebaju zaradit, ali za ove baterije je fakt pretjerano, ostalo ajde još....


Odg: k:početnički heli

Reply #48
mogu se puniti tj ja punim i normalne su sve baterije (ja punim na Panasonic 2 punjaca od 800mah pa do 2200mah)
da da i ja cekam solo pro na HK valjda ce ubrzo bit jer sam nestrpljiv al optimizam je visok (valjda bude za 10-20 dana dosao im)

Odg: k:početnički heli

Reply #49
Moriarty je bio genijalac! ALi ovo je samo Moriaty. Ipak je bio zlikovac ne?

Upute za let.
Dođe ti samo, imaš već par mojih postova po forumu, inače heli treba strimati, što ćeš činiti često. Ali tako naučiš nešto. Trima se digitalno, na transmiteru.

Polijetanje treba napraviti ne polagano kao s većim helijem nego više kao "cim" palice prema gore, ne sad baš da ga nabiješ u stratosferu, ali cim tako da se digne na oko metar visine, jer u suprotnom heli se poćne rotirati u stranu i tako gubiš pravac.

Drugo, ako heli ti stoji mirno u zraku striman, i stoji nagnut pod 5-10  stupnjeva u stranu, to je NORMALNO:) Svi fixed "pitch helići" to imaju.


Odg: k:početnički heli

Reply #50
prave upute od Moriaty-ja
da mene je to sto si ti rekao 5-10 stupnjeva u stranu uvijek bunilo na videima na youtube kontam jel se nesto ujebalo il vako treba :D

Odg: k:početnički heli

Reply #51
sad sam da još dojdu da možemo provjeriti tvoje savjete u praksi :)

ali eto strpljenja...ja realno računam početkom mjeseca kolovoza da bi se mogli počet igrat... :)

inače, neznam kak ste in sa plastičnim modelarstvom, pa da li vam je poznato natjecanje Crna kraljica? ja sam član kluba koji ga organizira pa sam čak mislio da kad bude, da se skupe letači i da malo klincima prezentiraju i RC modelarstvo....moj mali je oduševljen s tim, kad je vidio malog kineza skako je od sreće a tek su mu 3,5 godine! a ak stigne heli na vreme bum valjda i ja malo navčil pa ćemo zajedno... :)

LP,

Ivan




Odg: k:početnički heli

Reply #52
SOLO stigao u HK.

Odg: k:početnički heli

Reply #53
TOOOOOOOOO  ;D :D sad samo narucit i vidjet za kolko ce doc :D

Odg: k:početnički heli

Reply #54
Nedime, ajde javi kad će ti stići heli, i jel sve prošlo ok. Ja sam pitao za rezerne djelove, jer planiram pričekat, i rekli sredinom ili krajem mjeseca.... :'(

LP

Odg: k:početnički heli

Reply #55
evo, danas su u HK stigli vidim svi djelovi za heli osim motora...pas kosti!!! 8) pa eto kolege, svi koji ste naručili očito ostalo osim toga...počmite s nestrpljenjem isčekivati paket! 8)


Odg: k:početnički heli

Reply #56
Ja cu kako stvari stoje danas ili sutra naruciti, a onda cekanje...


Odg: k:početnički heli

Reply #58
preskupo...osim ak je nekom to broj jedan heli i nema namjeru ulagat u veće jače...onda ajd...

Odg: k:početnički heli

Reply #59
DEčki, evo danas mi konačno kompletirana narudžba. Moriaty, može molim te informacija o tome kolko im treba da sad to pošalju na put i kolko otprilike se čeka da to stigne? Ono red veličine?

Hrivel, si ti naručio, kad si naručio i u kojoj je fazi?

Hvala vam najljepše na odgovorima!

LP,

Ivan