Skip to main content

Topic: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4. (Read 5050 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Ima li mozda netko zainteresiran, da se za vikend tocnije u subotu 1.4. nadjemo na recimo 1. neformalnom zajednickom druzenju - letenju na padini? Posto je najavljena tendencija vjetrova juznih smjerova postoji ideja, da bi se nasli, malo druzili i naravno letjeli na recimo Kalniku. Lokacija je isprobana, u blizini se nalazi i autom dostupan planinarski dom sa finim grahom, pa eto prijedloga za aktivno subotnje popodne ;-)

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #1
Rado bi se pridružio za padinsko letenje, ali sam na putu :( (možda nedjelja ili neki drugi vikend)

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #2

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #3
Slazem se, plan donosimo tokom petka ali sam objavio nesto ranije, tako da si zainteresirani mogu okvirno planirati subotnji dan  ;)
Diogen ova lokacija koju si linkao jedno je od potencijalnih uzletista, mada se meni osobno vise svidja ono privatno uzletiste koji kilometar dalje i koje nudi doista prave letacke uzitke. Ako se uspijemo organizirati za subotu, onda svakako moramo kontaktirati vlasnika letjelista i najaviti mu nas posjet...

 

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #4
Prava stvar ! Nažalost neću moći prisustvovati, ali nadam se da će biti još koje padinsko druženje.

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #5
Upravo sam razgovarao sa nekadasnjim upraviteljem uzletista na Kalniku koji mi je napomenuo, da za vikend zbog lijepog vremena postoji velika vjerojatnost navale paraglidera, sto za nas modelare svakako komplicira situaciju na privatnom uzletistu Borje (iskreno nije neocekivano). Ima tamo alternativnih terena dakle Mali Kalnik (treba dosta puhati), kod planinarskog doma (jugo, jugoistocnija tendencija), ispred sela Šopron tako da mozemo u slucaju prevelike guzve preselit na neki od alternativnih terena. Ali svakako treba pricekati sutra za tocniju vremensku prognozu ;)

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #6
Mi smo jednom letjeli s puno paraglidera i nije bilo problema. Oni se uglavnom drže dosta visoko i "lijevo" gledano niz padinu. Mi smo tada nakon polijetanja odlazili u desno i više "vani" tako da im nismo smetali. Naravno letili smo s malim EPP modelima (MPX Panda), s nekim velikim modelima vjerojatno ne bi bilo pametno.

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #7
Na kojoj lokaciji ste tocno letjeli Borje?

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #8
Ne znam što je Borje. Letjeli smo na mjestu koje je označeno na slici u postu planinarim padinarim. Do tamo se dođe tako da se s glavne ceste za dom skrene lijevo u smjeru zapada prema makadamu koji ide preko Kalnika prema ljubescici. Prije početka makadama se skrene desno i po traktorskom putu dođe do mjesta za letenje.

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #9
Mi smo jednom letjeli s puno paraglidera i nije bilo problema. Oni se uglavnom drže dosta visoko i "lijevo" gledano niz padinu. Mi smo tada nakon polijetanja odlazili u desno i više "vani" tako da im nismo smetali. Naravno letili smo s malim EPP modelima (MPX Panda), s nekim velikim modelima vjerojatno ne bi bilo pametno.
Mi smo na uzletištu Japetić znali letjeti kad su  paraglideri na startu, čak smo i realizirali neku vrstu kooperacije: prije nego li oni polete, mi malo sa modelima ispipamo zračne struje i kažemo im kakve su. Onda se mi maknemo , a oni polete. Kada oni "odlete" mi sa modelima ponovo u zrak. Nikada istovremeno u zraku!

A sada, prognostički model Aladin za subotu u regiji Križevci ne predviđa da će vjetar biti brži od 1-2 m/sec. To je premalo za neko suvislo padinsko letenje, čak i za čukce.
Kako je meni danas dan odluke da/ne, jer u petak poslije posla se više ne stignem pripremiti za subotu, morati ću propustiti ovu priliku da se družimo.
Ako idete, želim vam duuuuge letove, a ako i vi odustanete - vidimo se slijedećom prilikom!
Damir

Odg: Padinsko letenje sjeverozapadna Hrvatska 1.4.

Reply #10
Prema vecini prognoza za sutra vjetar nula odnosno tek lagani stoga predlazem, da se susret odgodi za koji drugi termin. Ipak padinsko jedrenje bez vjetra nema bas smisla...