Skip to main content

Topic: Par pitanja za multikopter (Read 12494 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par pitanja za multikopter

Lijep pozdrav svima
Evo ja sam novi ovdje na forumu i evo krecem u izradu hexacoptera, pa imam par pitanja...

Za pocetak ja cu napisati sto mi po mome treba sve za izradu pa me vi nadopunite ili ispravite...

1. FRAME
2. brusless motori
3. ESC
4. Kontrolna ploca  (tu imam problem)  dali je isto KK ploca http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=vieweng&mc_selected=MultiCopter&sc_selected=KKMulticopter&sn=flycam_blue&id_no=93  i NAZA  http://www.rchelicanada.com/images/uploads/DJI%20Innovations/NAZA/DJI-NAZA-Flight-Stabilization-Controller.jpg ista stvar  ili ta NAZA mora se spojiti na KK plocicu???
5. propeleri
6. batke i punjaci
7.stanica.



Bio bi vam zahvalan kada bi mi malo ovo oko plocice pojasnili i malo oko setupa..
hexa ce biti za podizanje dslr-a sa objektivom i GOproHD

Par pitanja za multikopter

Reply #1
.... iskreno preporucio bi ti da najprije procitas cijelu rubriku o multirotorima, jer su tamo kuharice, debate i odgovori na 99% tvojih pitanja!!

Poozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #2
.... iskreno preporucio bi ti da najprije procitas cijelu rubriku o multirotorima, jer su tamo kuharice, debate i odgovori na 99% tvojih pitanja!!

Poozzzz

Ma vise manje sam sve procitao, a ovako lakse mogu rijesiti probleme...

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #3
Kolika je težina dslr-a s objektivom i za koju će se namijenu koristiti - foto ili video?

lp
Toni

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #4
Tezina MAX 3kg... Sluzilo bi za foto i video!

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #5
Uh, to je možda malo preveliko. Već dslr koji je težak oko 1 kg i stabiliziran platformom po dvije osi zahtjeva jaki multi. Stabilizirati 3 kg fotić je veliki problem. Savjetujem preći na manji. Mark III je nešto teži od kile s objektivom koji se najčešće koristi a i više je nego dovoljan.

Koji je to dslr, koja leća?

lp
Toni

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #6
Radi se o Nikon D7000 (780 g) i objektiv  Nikon 14mm f/2.8 (670g)...
780g+670g= 1450g
Ja sam stavio malo vise neka se nađe ali sam pretjerao...

Ai mene vise zanima pitanej pod broj 4.........??

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #7
Naza i KK su "ista" stvar (uvjetno rečeno)
Znači treba ti ili jedno ili drugo. Ak misliš snimat/fotkat, uzmi Nazu
MAK Zapad

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #8
za aparat takve klase mora biti jako mocna hexa, pouzdan kontroler kao i sva elektronika.. uglavnom dosta para ti treba ako oces da to radi kako treba

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #9
za aparat takve klase mora biti jako mocna hexa, pouzdan kontroler kao i sva elektronika.. uglavnom dosta para ti treba ako oces da to radi kako treba
To znam...:)
Neznam koje marke i snage da uzmem motore u ESC..???


Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #10
moj bi savjet bio da složiš ili kupiš neki mali quad za ispod 1000kn i učiš letit.
imaš gotovih na goodluckbuyu pa baci oko. od 100$ s free shipingom počinju...
uz to ti treba stanica, punjač i baterije...

bit će ti žao razbijati hexu/octu od xx tisuća kn dok se učiš letit.
ne mislim samo na hover, nego sranja se događaju kada model ode malo dalje od tebe, pogotovo kada ga prvi puta okreneš prema sebi. ako nisi dovoljno izvježbao to pred sobom, ne bu dobro prošlo...

KK zaboravi,  uzmi nazu+gps,
ako radi kako vele, to bi ti moglo pomoći kod  učenja.

multiwii je jeftinija opcija, ima i gps i ostalo... ali treba znanja da se poštela.

kameru nemoj dizati mjesec dana uopće,
naberi prvo 100 letova bez nje, pa onda 10 s nekom ciglom na novom, većem modelu, i tek onda kreni s kamerom takvom skupom...

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #11
moj bi savjet bio da složiš ili kupiš neki mali quad za ispod 1000kn i učiš letit.
imaš gotovih na goodluckbuyu pa baci oko. od 100$ s free shipingom počinju...
uz to ti treba stanica, punjač i baterije...

bit će ti žao razbijati hexu/octu od xx tisuća kn dok se učiš letit.
ne mislim samo na hover, nego sranja se događaju kada model ode malo dalje od tebe, pogotovo kada ga prvi puta okreneš prema sebi. ako nisi dovoljno izvježbao to pred sobom, ne bu dobro prošlo...

KK zaboravi,  uzmi nazu+gps,
ako radi kako vele, to bi ti moglo pomoći kod  učenja.

multiwii je jeftinija opcija, ima i gps i ostalo... ali treba znanja da se poštela.

kameru nemoj dizati mjesec dana uopće,
naberi prvo 100 letova bez nje, pa onda 10 s nekom ciglom na novom, većem modelu, i tek onda kreni s kamerom takvom skupom...

+1  ;)

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #12
za aparat takve klase mora biti jako mocna hexa, pouzdan kontroler kao i sva elektronika.. uglavnom dosta para ti treba ako oces da to radi kako treba
To znam... :)
Neznam koje marke i snage da uzmem motore u ESC.. ???



sve ovisi o kakvoj letjelici se radi, trebas sve ukomponirati, prvo krenes od frejma pa prema tome slazes setup za pogon

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #13
za aparat takve klase mora biti jako mocna hexa, pouzdan kontroler kao i sva elektronika.. uglavnom dosta para ti treba ako oces da to radi kako treba
To znam... :)
Neznam koje marke i snage da uzmem motore u ESC.. ???



sve ovisi o kakvoj letjelici se radi, trebas sve ukomponirati, prvo krenes od frejma pa prema tome slazes setup za pogon

Kako mislite o kakvoj letjelici se radi..? radi se o hexacoptera...
A za frame neznam dali bi radio od aluminia ili od karbona to se još dvoumim, i trazim nactre po netu.. neznam koji bi bio najbolji??

Odg: Par pitanja za multikopter

Reply #14
Ne se uvrijedit, ali daj poslušaj Tomislava_ZG, ipak treba popapati malo žganaca prije.
Mislim, ne moraš, ali dizat par soma kn u zrak nije baš sam tak.
Jesi letio kaj prije? Ili ti je ovo prvi model uopće?
MAK Zapad