Skip to main content

Topic: punjenje baterije  (Read 5234 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

punjenje baterije

Pozz ekipa! Kupio sam neki dan helic i stanicu sa njime.Stanica je 4-channel.Dobio sam uz to u paketu 8 baterija za stanicu.Zanima me da li ja te baterije koje sam dobio ikako mogu puniti posto sam skuzio da na stanici ima ulaz za strujno napajanje ili moram kupovati baterije svaki puta,a sada su vec pri kraju,dakle nisu trajale niti puna 2 dana :) (ima stanica gore indikator baterije pa vidim da je pri kraju)

Odg: punjenje baterije

Reply #1
dobio si vjerojatno obične aa baterije koje se ne mogu punit
moj savjet ti je da investiraš u punjive mihm aa baterije i punjač i tako ih puniš
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: punjenje baterije

Reply #2
Koliko to otprilike moze kostat?

Odg: punjenje baterije

Reply #3
Ovisi koje kupis,razlicite su cijene,al ako letis svaki dan ta investicija ce ti se isplatit,jer ces potrosit love na nepunjive baterije u vrijednosti nekog jeftinijeg modela ;)

Odg: punjenje baterije

Reply #4
Hehe neki link gdje to mogu kupiti? :)  ;D

Odg: punjenje baterije

Reply #5
Pa vjerojatno imas u okolici neki ducan s tehnikom ili veci trgovacki centri znaju imat punjive baterije,izgleda ti isto kao i te sto imas u daljinskom samo sto na pakovanju pise da su punjive,i razlikuju se po cijeni ;)

lp Pilot

Odg: punjenje baterije

Reply #6
Provjeri da li ćeš imati dovoljan napon za stanicu.
Punjive AA NiMh imaju 1,2 V. Puta 8 je 9,6 V.
Ja na jednoj svojoj jeftinjak stanici koristim Li-po 3S 11,1 V, 1000 mAh i po debljini taman stane u prostor za baterije, samo zalemio konektor za Li-po baterije.

Odg: punjenje baterije

Reply #7
hehehe e to je vec malo nauka za mene hehehe,ali u svakom slucaju hvala na info,a za napon cu probati pitati nekoga pa da mi to pogleda.  :)

Odg: punjenje baterije

Reply #8
znaju ti imati u lidlu jeftine punjače i baterije
strong, light and cheap - choose two


Odg: punjenje baterije

Reply #10
Moj ti je savjet da se raspitaš tamo gdje si kupio stanicu i heli oko baterija.
Govorim iz vlastitog iskustva.Kupio punjač i 8 punjivih NiMh bat.Napunio i ubacio u stanicu i nakon kratkog vremena bip,bip,bip,crvena ledica svijetli.
Nisu sve stanice iste.

Odg: punjenje baterije

Reply #11
ja gdje god sam koristio punjive nigdje problema nisam imao, od miša do razno raznih daljinaca uključujući i one za rc
ali baš doslovno nigdje, imam i stare daljince 40mhz u koje ide 8 baterija i tamo isto nema problema

ako imaš problema s tim, dostupne su AA NiZn baterije koje razvijaju 1.6V po ćeliji
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: punjenje baterije

Reply #12
Da,budem sutra navratio do lidla i pogledati cu u jos kojem velikom centru...

 

Odg: punjenje baterije

Reply #13
Moj ti je savjet da se raspitaš tamo gdje si kupio stanicu i heli oko baterija.
Govorim iz vlastitog iskustva.Kupio punjač i 8 punjivih NiMh bat.Napunio i ubacio u stanicu i nakon kratkog vremena bip,bip,bip,crvena ledica svijetli.
Nisu sve stanice iste.

pročitaj ovo
http://www.eznec.com/Amateur/1.5_vs_1.2_Volt_Batteries.pdf
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: punjenje baterije

Reply #14
tnx :)