Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35110 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #165
1000 kv ntm motori serija 28-26 afro regleri 30 amp simon ka bez probema vrti propove 12 inca a da se ne ugriju imao je matej isti qvad moze to potvrdit. Motore samo treba redovito podmazivat i oni ce trajat.
letim, al nikako da poletim

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #166


Kombinacija ove dvije baterije daje 14min leta do 3.5v po ćeliji, nakon malo stajanja oporave se na 3.8v.

Kad bude ljepše vrijeme napokon ću moći odraditi autotune.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #167


Improviziram neki držač za tablet...
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #168


Rezultate ovog čuda objavim kasnije ako nekoga zanima.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #169
Ajmo redom sad,


Znači ovaj držač kamere je tak tak kvalitete, ima dosta jello efekta, al barem mogu vidjeti kaj je na snimci...Quad proizvodi dosta vibracija na tu šipku što je za očekivati kad je samo zašerafljena na frame, a kvaliteta same kamere je upitna( dobio sam je za 4$ na nekakvoj aukciji, al je jučer preživjela pad sa 40m).


Ova tema je moj monolog, definitivno, hehehe....


Zanima me jel mogu uzet struju za servo sa bec-a od esc-a jer ima četiri slobodna a samo signal uštekat u APM?
Imam neki kao "gimbal" sa dva serva pa bi se poigrao s tim.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #170
Ja tako i imam sve spojeno na mome. Apm i ostale njegove perverzije (minimosd, 3DR, gps,...) dobivaju struju sa power modul-a, a 5V za ostale điđa miđe vučem struju sa bec-a i pri tome na apm i prijemnik spajam samo signalne žice.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #171
Ja nemam power module, nego eksterni samostalni BEC, i na APM je stavljen JP1 jumper.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #172
Ista stvar je jedno i drugo, samo što power modul daje info o bateriji apm-u. Ja sam sebi spojio tako kako sam gore rekao da ne opterećujem power modul jer nije planiran za serva i sl, što manje potrošača na njemu to bolje. Ista stvar je ako napajaš apm sa zasebnim bec-om, ako ga opteretiš previše može doći do smeđila (brownout  :) ), pa bolje je serva na bec od reglera i samo signalne žice na resiver i/ili apm.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #173
Ma to sam i mislio, sad mi je lakše kad imam potvrdu od nekog drugog. Hvala ti.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #174


Propeler 10x4.5 sa RCTimera.... Jel ovo normalno da ga toliko treba obljepiti da se balansira?
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #175
Imas dobre ideje sa ovim držačima, ali čini mi se da taj držač kamere trese za poluditi... Objavi neki video...
Slika balansiranja je ok, ako ti je propeler u balansu.
Čitam temu oko APM, jesi odradio autotune?

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #176
Držač kamere je lagana katastrofa kao i kamera s kojom snimam.
Jučer sam odradio AutoTune, meni se čini da bolje leti...al je Autotune trajao veoma kratko.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #177
Evo jedan video sa quada, znači kamera je montirana vezicom na vrh quada di sam improvizirao neku platformu.
Pardon na terenu, al živim na selu.
https://www.youtube.com/watch?v=KEEvOm7NM0w
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #178
Izolirka je zgodnija za balansiranje jer je teža od selotejpa, zato ga i moraš tako puno staviti.  :)

A za autotune, meni obično traje oko 7-8 min., nekad zna zastati na nekih 20-30sek pa opet krene - možda je to razlog?! Dobra stvar je napraviti screenshot PID postavki iz MP-a prije i usporediti nakon svega da vidiš jeli autotune odradio svoje i napravio izmjene.

I poslije autotune ako si zadovoljan postavkama, sletiš, pa disarm, pa autotune na off, inače postavke ne ostaju snimljenje. Ja sam već par puta zeznuo i okinuo autotune na off pa onda disarm-ao i morao iz početka  ;D

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #179
Baš sa izolirkom je bila prošla tura balansirana, i u letu mi je odletila dolje.
Probat cu opet odraditi autotune danas ako nece biti vjetra.
Lp,
Alex