Skip to main content

Topic: qvad turnigy x666 (Read 10761 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

qvad turnigy x666

Planiram u novoj narudzbi narucit na hk eu skladiste ovaj frame, pa me zanima ,pitanje za iskusnije koji bi bijo optimalan set up za navedeni frame. U planu sam afro reglere 20-30 amp simon k , ntm motore 900 kv, kk2.1,5 plocica, iako neznam koji propovi bi bili ok nesto 9*4,7 ili nesto takvo. Sve sugestije su dobro dosle.
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #1
Ja imam ntm 2826 1200kv motore sa 20a simonk reglerima, kk2 plocica i 10x4.7...cisto ok se ponasa.
Lp,
Alex

Odg: qvad turnigy x666

Reply #2
iako mi je uz taj frame ponudeno kao opcija ntm 1200 kv, dali bi mogao ici na nizi kv i sta bi s tim dobijo
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #3
Ja mislim da mozes na nizi kv al onda moras veće propelere uzet. Barem koliko se ja razumijem...jesi na 3s ili 4s baterijama?
Lp,
Alex

Odg: qvad turnigy x666

Reply #4
koristim 3s baterije 2200mah i taj set up bi trebao ici na te baterije, koliko ce bit vrijeme leta i tezina vidjet cemo, cim dodu djelovi stavit cu slike, motori ce ipak biti ntm 1000 kv 28-26
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #5
Ja sa 2200mAh dobijem oko 6,7min leta, ovisno kak letim.
Lp,
Alex

Odg: qvad turnigy x666

Reply #6
900 kv motori su ti svestraniji. Možeš ih koristiti u 3s setupu sa većim propivima ili 4s setupu sa manjim propovima.

Odg: qvad turnigy x666

Reply #7
Nakon nekog razmisljanja u dogovoru sa kolegom Matejom narucijo sam tj narucili smo afro reglere 30a simonk ,ntm 28-26 1000kv, spinere za ntm , i naravno frame. Kk 2.1-5 imam i pover plocicu imam tako da cu uzet jos propove vise vrsta i kad stigne paket idemo u sastavljanje, trebati cu pomoc oko kk plocice jer se s njom nisam sretao do sad, ali do tada se cujemo ovdje na forumu.
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #8
paket je stigao, sastavljao sam frame do kasno u noc malo umor i sve ostalo i krivo sam zamjenijo polove i jedan mi je regler izgorijo. Ostalo sve radi , iznenadijo sam se koliko je velik frame ovi motori ntm 1000kv izgledaju cak i mali za ovaj frame iako imaju potiska oko 800 grama a cjeli qvad bi trebao po mojoj racunici biti 13oo grama, jos cu malo kombinirat sa baterijama i propovima.  nisam vidijo na forumu da je netko sastavljo bas ovakikvad ali moje su preporukuke  da slobodno krenete sa ovakim fremom. propeleri mogu ici i 13 i 14 pa i 15 inca stoje stvarno prednost ovog qvada a i vjerujem da zbog velikog razmaka 666mm je i jako stabilan, preporucujem manje kv da se moze ici na vece propove. trenutnol imam problem sa stanicom tj potencijometatar gasa pa bi molijo pomoc, dali stima gimbal od 9xr, pitanje za znalce? slike stavim sutra.
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #9
ovo pitanje ne spada u ovu temu, ali ako to ne rijesim necu moci poletit qvada. dali pase ljevi gimbal palica od 9xr na 9x, narucena je a koliko vidim na hk rewiev pise da nepase, dali je tko mjenjao gimbal gasa ili se susretao sa tim problemom i kako ga rijesiti, problem je najvjerovatnije u potencijometru
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #10
Ne paše, ali paše gimbal od taranisa u 9x, samo se mora montirati naopačke pa se u er9x softverski okrene nazad.

Odg: qvad turnigy x666

Reply #11
Ja sam narucio kolegi gimbal od 9xr cca 5 dolara, pa cu pokusati zamijeniti potenciometar gasa ako bude moguce, zna li netko samo njegovu vrijednost koliko je ohma na 9xr?

Odg: qvad turnigy x666

Reply #12
zna li metko gdje ima gimbal ili potencijometar za kupit za turnigy 9x i dali je netko imao s tim problema i kako je to rijesijo. trenutno imam s tim problema i dok to ne rijesim nemogu nastavit dalje sa qvadom.
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #13
samo da kazem da nemam softwer od er9x nego tvornicki obicni, tako da neznam dali bi se moglo stavit od taranisa  i dali bi se moglo kod njega okrenit softwerski okrenit ili napravit nesto drugo
letim, al nikako da poletim

Odg: qvad turnigy x666

Reply #14
Koji te točno gimbal ili pot. muči? Kada se digne novi software može se dosta toga zamijeniti, ali napiši što te muči pa da vidimo što je moguće.