Skip to main content

Topic: 129 minuta leta :O (Read 8470 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #30
Ma necemo vise o NAZI :P.Sta kazes na ovaj brzinski setup?

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #31
ja bi uzeo reglere afro 30 amp simonk imam ih i rade odlicno, kamera bi ti bila bolja gopro 3, ako imas love i posteni gimbal a fpv ne letim pa ti nebi znao rec dali je to ok, kolega ima boscam i to dobro radi, mislim na video link, a kontroler ipak bi uzeo nazu m lite isto dode novaca. ako imas koga u blizini da leti na nazu odi pogledaj uzivo kako taj fc radi, a ako ne na youtube imas dosta filmica.
letim, al nikako da poletim

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #32
Reglere cu pogledat a sad za gopro hm neznam,puno je to para,mislim da cu nabavit kad dode hero 4 za sad za malo razgledavanja i fpv mislim da je mobius ok bez gimbala s obzirom na cijenu a normalno gimbal nosi i tezinu.Al vise me zanima sta mislite na cjelokupni setup i koje propove i bateriju da dobijem sto vise autonomije ;D.E a NAZU cu razmotrit ovo sam samo nabrzinu sastavio da vidim sta cu dobit.Jel se primijeti razlika između NAZE lite i NAZE 2?

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #33
ako i kad ga sastavis prvo ces ga vozit blizu u vidnom polju, trebati ce dosta sati leta da se upoznate, a dotle kad ga savladas kupis onda pravu kameru i gimbal pa u ozbiljnije fpv vode krenes
letim, al nikako da poletim

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #34
Znam znam ali koja baterija i propovi,to me muci :P.I dal je uopce dobar ovaj setup s tim motorima i tezinom za malo bolju autonomiju(40 min mozda ;D).

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #35
naza je bolja od lite verzije lite verzija je oko 130eura i sigurno je bolja opcija od ardu flayera to je moje misljenje, neka se netko ne uvredi. svi ozbiljniji fpv multicopterasi vecinom voze na nazi i to je provjereno dobra investicija, ja cu u dogledno vrijeme isto uzet nazu m lite za svoj qvad,
letim, al nikako da poletim

 

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #36
baterija i propovi, e tu ce se morat testirat i kemijat, evo primjer moj sa bat 2200 3s na prop 10-45 leti cca 8.30, a na prop 11-45, leti 10 min, sutra mi stizu baterije 2700  3s   i  3300  3s pa vjerujem da ce i let biti duzi, mora se testirat. nisam gledao tvoje motore detaljno, ali trebati ces vise vrsta propova cw i ccw za pocetak mogu biti i najeftiniji ali za fpv sam best buy carbonske
letim, al nikako da poletim


Odg: 129 minuta leta :O

Reply #38
moras vidjet i druge proizvodace u tom rangu pa usporedit tezine, posto imas 4, motora nebi bilo lose baterija i od vise c 35-40 daje vise amperaze, decki dosta hvale gensace jako dobra baterija. ja sam na zippicama i za ova moja manja letala su sasvim ok a vec baterije vecek kapaciteta neznam, nemam iskustva.
letim, al nikako da poletim

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #39
posto ces ici na vece prop uzmi si u narudzbi i prop balanser to ce ti obavezno trebat
letim, al nikako da poletim

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #40
Znam zbog vibracija.Daj jos malo prouci setup ak ti se da pa ak jos nes ne stima postaj :D

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #41
odakle si prijatelju mislim iz kojeg mjesta, mozda ima u blizini tvojoj modelara, lakse bi ti bilo kad bi ti netko mogao pomoci uzivo i ustelat sve to, set up cu proucit ali trebamo jos necije misljenje
letim, al nikako da poletim

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #42
Hm,ne znam,te motore nisam imao. Ne bi htjeo priČati. Prvo za flighttime koji ti hoćeš,kupuju se Gens ace,Hacker,Jammara 4 ili više S baterije. Odnos mase i kapaciteta tih baterija je neuporediv sa ovima. Dalje,ne trebaju ti baterije većeg C ratinga,jer sa baterijom od 8000 mAh i 20C,ta baterija može dati 160A struje. To je OGROMNO. Pazi kako ide,ako baterija ima 8000mAh,to je 8Ah,to znači da ta baterija može isporučiti 8A struje potrošačima sat vremena. Znači 16A struje pola sata i tako dalje. Tvoji motori na toj bateriji ne bi smjeli vući preko 16A sva četri zajedno ako želiš pola sata leta. A gdje je 16 A,a gdje 160 A koje ta baterija može dati. Problem te baterije je što ona nema stvarnih 8000mAh,već će nakon pražnjenja povući 7000 ili manje,a Gens  Ace ili slične će povući 8000-9000 mAh (pražnjene do veće voltaže nego one prve) Ovo ti pričam iz ličnog iskustva(ne sa tako velikim,ali sa tim markama baterija). A da su pri tom ove bolje lajkše za 10-20%. Zato sam ti u startu rekao nema takvog leta bez 100ili više evra baterije. Dalje,ti si tu nabro već 1600g,a gdje su antene,konektori,stegice,kablovi... Taj model ide preko 2 kile za čas. A da ne zaboravim dodatnu bateriju za FPV,koja je preporučena da napaja FPV jer su manje smetnje signalu,što ti je jako bitno za let na većoj udaljenosti. Onda za FPV let su preporučene CCD kamere,a ne kamere tipa Mobius,GoPro i sl. Jer takve kamere zbog mnogo softverskih opcija jednostavno znaju prekinuti video out signal. Dalje,mobius i Gopro se moraju napajati sa 5v znači treba i buck konverter....Dalje za ubosti pravi setup,treba ti više motora,ili bar više propova,treba ti ampermetar,treba ti vaga. Pa onda sve to postaviš na vagu,daš gas na 50% i mjeriš. Koliko ampera,koliko wati,koliko wat sati,koliko potiska. Pa onda izabereš najbolju varijantu. Drug,to je jako teško uraditi na način koji si ti zamislio. Rekao sam ti također,tu ili ćeš imati veliko ulaganje pa sam testirati,ili nađi setup na netu,pa ga prepiši. U svakom slučaju ozbiljne pare. Dalje,što se tiče balansiranja propova,moje lično iskustvo kaže da je balansiranje na magnetnoj vagici jako male važnosti. Bitnija su dinamička balansiranja,telefonom,malim laserom i ogledalom,ili sa mašinom za balansiranje ako postoji šansa. Nedavno sam imao priliku probati neke drvene turnigy propove. Na statičkom balansu su bili jako,jako dobri. Kad sam ih probao na dinamičkom,na uređaju za balansiranje-katastrofa.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #43
Koji klinac,kako da dodam par slika da dodam par slika,da ne ispadne da trabunjam bez veze?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: 129 minuta leta :O

Reply #44
odi na privitci i tamo ubaci slike
letim, al nikako da poletim