Skip to main content

Topic: Koji helic odabrati (Read 10178 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji helic odabrati

Pozdrav

Posto sam totalni pocetnik volio bih da mi date dobar savjet s kojim helicem da krenem?

Odg: Koji helic odabrati

Reply #1

1.Pogledaj forum
2.Predstavi se u temi predviđenoj za to
3.Pogledaj par tema pod topic-om ''helikopteri'' nebi li slucajno pronasao temu u kojoj je kao i u 312 drugih tema opisano jedno te isto
4.Ako nema odgovora na tvoje pitanje (a ima ga) objavis pitanje .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Koji helic odabrati

Reply #2
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Koji helic odabrati

Reply #3
OK gledam i Wltoys v912 i mislim da bih mogao probati v912 jer nekako malo veci helic mi se cini drazi.

Odg: Koji helic odabrati

Reply #4
Bit ce ti drazi kad ga slupas i bacis u kantu ... Ne govorim ti bezveze za v911 jer je to heli otporan 99% na padove i mize letjet unutra i vani bez jakog vjetra .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Koji helic odabrati

Reply #5
Neces pogrijesit ni sa v912. Kupi odmah zadnji motor za rep i par elisa i tjt. Ja sam ga prodao za 500 kn sa 3 kompleta svega sto postoji za njega. Imao sam jedino problema kad sam ga narucivao iz kine zbog baterije su ga dva puta vracali s carine nazad i treci put narucio iz eu i dosao mi.

Odg: Koji helic odabrati

Reply #6
Imam dobro mjesto za prve pokusaje na svojoj livadi iznad grada i nema nikakvih zapinjaca tipa stabala i kuca  :) a i trava je visoka oko 0.5m pa se nadam da ga necu zderat od prve.

 

Odg: Koji helic odabrati

Reply #7
scaveola, marijo ti je iz ng, mozda NEMA ISKUSTVA U HELICIMA MOZE TI UVELIKE POMOC OKO SVEGA, CUJ SE SA NJIM OK JE
letim, al nikako da poletim

Odg: Koji helic odabrati

Reply #8
odlicno morat cu tu na forumu potraziti ljudi iz Nove Gradiske mozda na proljece bude kakvih letova, jesam pocetnik al me adrenalin puca skroz

Odg: Koji helic odabrati

Reply #9
imas na forumu pod oglasima kaj ti srce zeli , samo je pitanje para i zelja... gledaj da kupujes provjerene stravi i nemoj misliti ako je nesto jeftino da ce biti bez popravaka i ulaganja novaca , kod helica debelo vrijedi pravilo koliko para toliko muzike....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Koji helic odabrati

Reply #10
imam trenutno 900 kn za helic pa moram nesto naci u tom rangu, a nebi naglio bolje mi je cuti vasa misljenja svakako

Odg: Koji helic odabrati

Reply #11
Pozdrav svima

Evo da se i ja malo javim. Narucio sam helic WLtoys v913 i nadam se da ce stici za 10 dana.

Imao bih i jedno konkretno pitanje sto se tice glavnog motora za ovaj heli.
Koliko sam uspio da procitam standardni brushed motor bi trebao da izdrzi oko 35-50 letova iako sam i procitao da izgaraju i nakon 10-15 letova.
Razmisljam koji motor da narucim
brushed motor kosta $4.10
Brushless motor $37    http://www.banggood.com/WLtoys-V913-RC-Helicopter-Parts-Upgraded-Main-Brushless-Motor-p-925904.html

sad me zanima da li mi se vise isplati uzimati obicne motore ili brushless mislim zbog vjeka trajanja motora...?

Odg: Koji helic odabrati

Reply #12
Planiram narucit ovih dana novi motor da imam u rezervi pa me zamina sta mi je bolje kupit brushed motor 2-3 kom ili brushless. Zanima me koliko brushless motori imaju zivotni vjek naspram brushed motora?

Hvala


Odg: Koji helic odabrati

Reply #13
Zivotni vijek im je cca. zauvjek, ako ga ne prekuris i sl.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.